Popularne mity o okularach przeciwsłonecznych

Zastanawiasz się nad zakupem okularów przeciwsłonecznych, ale znajomi mówią Ci, że to zbędny wydatek? Poznaj najbardziej znane mity powtarzane na temat okularów przeciwsłonecznych. Czy znasz je wszystkie?

Okulary przeciwsłoneczne nosi się tylko w miesiące letnie

Tak naprawdę zabezpieczyć wzrok okularami przeciwsłonecznymi można przez cały rok. Wiosną czy latem Twój wzrok potrzebuje szczególnej ochrony, nie zmienia to jednak faktu, że po okulary przeciwsłoneczne warto sięgnąć także jesienią czy zimą. Również wtedy słońce może wręcz oślepiać swoim blaskiem.

Co więcej, promieniowanie UV jest obecne zawsze, niezależnie od pory roku. Dodatkowo nawet podczas pochmurnej pogody emitowane są promienie UV, dlatego tak istotne jest chronienie wzroku nie tylko wtedy, gdy wydaje się to nam modne, np. podczas wakacji.

Okulary przeciwsłoneczne to tylko modny gadżet

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się usłyszeć, że okulary przeciwsłoneczne nie mają żadnej wartości użytkowej, że to jedynie zbędny wydatek i chwilowa moda. Dlatego długo wahasz się, czy rzeczywiście przydadzą Ci się na wakacjach. Otóż tak, przydadzą się. Tak samo, jak krem do opalania i nakrycie głowy.

Dlaczego? Okazuje się, że na działanie promieni UV narażona jest nie tylko nasza skóra, ale też oczy. Dlatego chcąc je zabezpieczyć, należy sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne. Ograniczają one ilość dostarczanego promieniowania UV do oka, przez co jest ono mniej narażone na wszelkie problemy związane z nadmiarem promieni.

Wszystkie okulary przeciwsłoneczne chronią tak samo

Okazuje się, że nie. Bardzo często okulary przeciwsłoneczne kupowane w niesprawdzonych miejscach po prostu są pozbawione zabezpieczeń w postaci filtra UV. Stają się wówczas jedynie wątpliwym gadżetem, a nie sposobem na ochronę wzroku.

Pamiętaj, że chcąc zabezpieczyć swój wzrok przed działaniem promieni UV, wybieraj tylko takie okulary przeciwsłoneczne, które mają oznaczenie, że ich soczewki wyposażone są we filtr UV 400. Takie okulary znajdziesz w sklepie internetowym wOkularach.pl. Wszystkie dostępne tam modele chronią na najwyższym poziomie Twój wzrok. Odwiedź już teraz sklep, wchodząc na: https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne.

Wszędzie okulary znanych marek kosztują tyle samo

Nie jest to prawda. Wszystko zależy od miejsca, w którym kupujesz. Przykładowo sklep internetowy wOkularach.pl sprzedaje oryginalne okulary przeciwsłoneczne znanych marek i okulary te posiadają certyfikaty autentyczności, a mimo to okulary te są zazwyczaj znacznie tańsze niż w sklepach stacjonarnych.

Decydując się na zakup topowych Ray-Banów, okularów marki Versace, Prada i wiele innych, możesz zapłacić nawet 30 procent mniej niż w salonie stacjonarnym. Co więcej, nie tracisz czasu w kolejce i samodzielnie wybierasz dogodną porę na Twoje zakupy. Sam decydujesz, co i kiedy kupujesz.

Lepsze jakiekolwiek okulary niż żadne

Oczywiście, że nie! Jeżeli okulary przeciwsłoneczne, które wybrałeś, są ciemne i nie posiadają zabezpieczenia w postaci filtru UV, możesz sobie poprzez ich noszenie dodatkowo zaszkodzić. Dlaczego? Okazuje się, że okulary przeciwsłoneczne, które są ciemne i nie mają filtru UV, powodują rozszerzenie źrenic, przez co do oka dociera jeszcze więcej promieni UV niż gdybyś w ogóle nie nosił okularów.

Wielkość okularów nie jest istotna

Niektórzy myślą, że liczy się wyłącznie ciekawy wygląd i proces wyboru okularów na tym się kończy. Tymczasem, aby okulary były wygodne, muszą dobrze pasować do twarzy. Dlatego tak istotna jest znajomość parametrów okularów. W sklepie internetowym wOkularach.pl można za pomocą odpowiednich filtrów na stronie, znaleźć okulary poprzez wybranie na suwakach właściwych wartości. Dzięki temu możesz dokładnie określić długość zausznika, szerokość mostka czy szerokość oprawki.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę