RAWR w języku dinozaurów – co oznacza RAWR?

Internet jest bardzo zaskakującym miejscem. Znajdziemy tu informacje związane z życiem celebrytów, datą końca świata czy wynikami badań roli proteaz i białek opiekuńczych w przetrwaniu niekorzystnych warunków środowiska i patogenezie bakterii Dickeya solani. 

Jak widać przekrój tematów jest dość zaskakujący. Jedną z ciekawostek, jaką znajdziemy w sieci, jest znaczenie słowa „rawr”. Co to znaczy „rawr”? Cóż, nie będziemy udawać, że biegle porozumiewamy się w języku dinozaurów (a kontaktu do Rossa Gellera niestety nie mamy), ale w poniższym artykule w sposób humorystyczny rozłożymy na kawałki temat dinozaurów i ich języka.

Co znaczy rawr w języku dinozaurów? 

Dinozaury, tak samo jak wszystkie inne zwierzęta, komunikowały się ze sobą we własnym języku. Rozmowy te raczej nie były specjalnie wysublimowane, ale kto wie – może gdyby nie wyginęły, to obecnie rozprawiałyby na temat filozofii Sartre czy filmów Tarkowskiego. Jakby nie patrzeć człowiek, który wyewoluował od małpy, obecnie lata w kosmos i rozszczepia jądra atomów uranu w reaktorze, który produkuje energię – to całkiem spory progres. 

Jedną z ciekawostek dotyczącą języka, jest fakt, że np. ptaki tego samego gatunku porozumiewają się w inny sposób, co oznacza, że istnieje wiele dialektów, którymi dany gatunek się posługuje. Odrębność w porozumiewaniu się zależy od m.in. położenia geograficznego, w jakim dane ptaki mają swoje siedliska.

Podobno dinozaury żyły na wszystkich terenach ówczesnej Ziemi. Wyginęły 66 mln lat temu, a na planecie stacjonowały aż 135 mln lat. Dlaczego wyginęły? Otóż w naszą Planetę uderzyła ogromna asteroida, która doprowadziła do wyginięcia 80% życia na Ziemi – w tym również dinozaurów. Mimo, że naukowcy są w stanie odtworzyć wygląd wielu gatunków, to ciężko jest stwierdzić, co znaczy „rawr” w języku dinozaurów. 

Rawr to kocham Cię? 

Dość ciekawą teorię o tym, co to znaczy „rawr” przedstawia pewna część internautów, według których słowo to oznacza „kocham Cię”. Cóż, ludzie w naprawdę różny sposób okazują sobie czułość i miłość, więc jeśli jesteś dinozaurowym freakiem i uważasz, że „rawr” brzmi romantycznie, to śmiało mów tak do swojej partnerki czy partnera. Nie możemy jednak poręczyć za to, że ktoś odpowie Ci na to w ten sam sposób. Nie każdy jest fanem takiego sposobu wyrażania uczuć. Jednak na pewno „rawr” jako „kocham Cię” jest ciekawym sposobem okazania miłości. 

Szczególnie polecamy oświadczyć się z dodatkiem głośnego „RAAAWR” na końcu  – zaręczyny są przecież momentem, który powinien zapaść w pamięć do końca życia. Jeśli jednak Twój narzeczony lub narzeczona jest fanką dinozaurów z innej części świata niż ty, to może okazać się, że gatunek, który uwielbia przez „rawr”  okazywał nienawiść, co może doprowadzić do małego nieporozumienia. Radzimy przed oświadczynami dokładnie prześwietlić temat dialektów dinozaurów!

Kocham Cię w języku dinozaurów – ciekawy sposób na pokazaniu uczuć? 

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie „Co to znaczy rawr?”  jest niestety owiana tajemnicą. Jeśli jednak lubisz nadawać zwierzęcym odgłosom ludzkie znaczenie, to odpowiedzi na pytanie co to znaczy „rawr w języku dinozaurów, będzie tyle, ile fanów takiej rozrywki. 

Użycie „rawr” jako „kocham Cię” jest urocze i dajemy mu 10/10 punktów. Po co mówić po raz setny w nudny i normalny sposób „kocham Cię”, skoro możemy powiedzieć „kocham Cię” w języku dinozaurów! „Rawr” jest przynajmniej oryginalne i nie musi nam się kojarzyć ze smutnymi zapewnieniami bez pokrycia naszych ex – ile osób mówiło nam „kocham Cię”, a w kieszeni miało telefon z odpalonym Tinderem? Proponujemy więc wystąpić z prośbą do Rady Języka Polskiego o zmianę w słowniku z „kocham Cię” na „rawr”.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę