Rodzaje spodni męskich

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele rodzajów i typów męskich spodni powstało. Kiedy naciągamy je na nogi, niewielu z nas zastanawia się, co to za materiał,  z którego zostały wykonane, ani czy są to spodnie typowo męskie, a może unisex. Zanim zdecydujemy się na zakup nowej pary, może okazać się, że warto jest zapoznać się z typami odzieży, by podjąć świadomy wybór co do jej zakupu.

Jakie wymienia się rodzaje męskich spodni?

Dobrze dobrane podkreślą sylwetkę. Nieodpowiednio dobrane spodnie podkreślą wszystkie mankamenty, optycznie skrócą lub poszerzą. Może moda męska zmienia się nieco wolniej od damskiej, jednak cechuje ją taka sama różnorodność. Spodnie są podstawą męskich kreacji, bazą do oryginalnych oraz ponadczasowych stylizacji, a ich wybór ma duże znaczenie. Można znaleźć wiele rodzajów męskich spodni, takich jak regular fit, czyli podstawowy i znany rodzaj spodni- z prostymi nogawkami, klasyczny krój pasuje do wielu stylizacji, jednak powoli opuszcza męskie szafy na rzecz nowocześniejszych spodni. Skinny fit i slim fit, nie bez powodu razem, pod względem popularności przebija regular fit. Bardzo wąskie i dopasowane spodnie, popularne wśród młodszych mężczyzn, dobrze wyglądają na wysokich i szczupłych, niekorzystnie na niskich mężczyznach. Występuje ogromna ilość kolorów i materiałów, z których mogą być wykonane i będą pasować do T-shirtów tak samo jak do koszul. Comfort fit- luźne, poszerzane spodnie, workowate i wygodne, a mimo to cieszące się małą popularnością, podobnie jak baggy, kiedyś na ulicach, dziś na dnie szafy. Tapered fit, spodnie nie tylko wygodne, ale też oryginalne, szerokie w udach, zwężane od kolan w dół, popularne wśród mężczyzn o umięśnionej sylwetce, mogą być denimowe, ale też materiałowe lub dresowe. Pasują do stylizacji sportowych. Bootcut fit to spodnie będące znakiem poprzedniej epoki- dzwony. Wykonane ze skóry czy błyszczących materiałów kojarzą się raczej z zespołami muzycznymi i bardzo rzadko można zobaczyć je na ulicy. Mniej osobliwym widokiem byłyby zapewne jako część kostiumu na przyjęcie niż element codziennej garderoby. Całkowicie inaczej jest ze spodniami typu jogger, luźnymi w kroku i udach, ze ściągaczami w pasie oraz nogawkach, wydają się odpowiedzią na wymagania nowoczesnych stylizacji. Dobrze dopasowane wyglądają świetnie zarówno z luźną bluzą jak i elegancką koszulą. Są wygodne, nie ograniczają ruchów, a dodatek elastanu do materiału sprawia, że lekko się rozciągają. Osobną kategorią spodni męskich są dresy- najczęściej bawełniane, typowo sportowe spodnie w góry. Mogą mieć różne kolory i kroje, ale zawsze będą dresami, bez względu na typ nogawki czy ściągacze, komfortowe i ponadczasowe, idealne do uprawiania sportu jak i leżenia na kanapie.

Typy męskich jeansów

Popularne od długiego czasu i uniwersalne- to oczywiście jeansy. Obecnie jest pięć najpopularniejszych typów męskich jeansów. Należą do nich: regular, skinny, slim, tapered i joggery. Regular to typowe jeansy o prostym kroju, z dość luźnymi nogawkami. Nie są dopasowane. Popularne głównie wśród mężczyzn w średnim wieku i starszych, rzadko spotykane u młodszych. Klasyk, dobrze wygląda na nieco wyższych mężczyznach, pasuje do T-shirtów, ale też do koszul. Skinny oraz slim — wąskie i obcisłe, z tą tylko różnicą, że slim są odrobinę luźniejsze. Dla mężczyzn wysokich i szczupłych, w przeciwieństwie do regular popularne wśród młodych mężczyzn, rzadko lubiane przez starszych. W stylizacjach podkreślają sylwetkę, źle wyglądają na przysadzistych mężczyznach. Do popularnych typów męskich jeansów należą też jeansy tapered – luźne w udach, wąskie w łydkach — typ zdobywający coraz większą popularność, dobrze wyglądający na umięśnionej sylwetce, wygodny i nadający sportowego charakteru stylizacjom. Joggery, luźniejsze, wygodne spodnie ze ściągaczami w pasie oraz nogawkach, z rozciągliwego materiału. Wygodne i zdobywające popularność wśród mężczyzn w różnym wieku, coraz częściej doceniane za uniwersalność i komfort – nosić je można do koszulek, bluz i koszul, zarówno z obuwiem sportowym jak i bardziej eleganckim.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę