Zegarek G Shock GA 100 – jak ustawić wskazówki?

Gama zegarków Casio G Shock GA 100 koncentruje się na tworzeniu niezwykle trwałych zegarków, które są odporne na uderzenia i wibracje, a także mają wysoki poziom wodoodporności. Zawsze byłem fanem tych zegarków w stylu wojskowym G Shock GA 100 i uwielbiam ich ponadwymiarowy, masywny design. Są zbudowane z grubej żywicy, która chroni obudowę ze stali nierdzewnej, co zapewnia zegarkom G Shock dodatkową ochronę. Casio G Shock GA 100 to obecnie jeden z najlepiej sprzedających się zegarków taktycznych na rynku.

Pomimo pewnych niedociągnięć, takich jak słabe światło LED i dość trudne do odczytania cyfrowe okienka i problemy jak ustawić wskazówki. Bez względu na to zegarek ten nadal oferuje wiele przydatnych funkcji, posiada doskonałą trwałość, wysoką dokładność, praktyczne funkcje pomiaru czasu.

G Shock GA 100 – jak ustawić wskazówki?

Konstrukcja jest dość prosta, zachowuje profesjonalny wygląd i zapewnia dużą łatwość użytkowania. Całość jest wyposażona w całkowicie czarną obudowę, która tworzy kontrast z białymi wskazówkami. Ponieważ Casio G Shock GA 100 to zegarek cyfrowy, jest bardzo dokładny. Żywotność baterii nie jest wyjątkowa, ale nadal jest akceptowalna. Zegarek wymaga wymiany baterii co 2 lata lub dłużej.

 Wyświetlacz jest bardzo rozdrobniony, ponieważ jest to wyświetlacz analogowo-cyfrowy, który zawiera kombinację wskaźników fizycznych i dwóch wyświetlaczy cyfrowych. Tak więc z tyłu wyświetlacza można zobaczyć trzy analogowe okrągłe wskaźniki. Dwa małe wyświetlacze cyfrowe można za pomocą przycisków konfiguracyjnych z boku obudowy skonfigurować do wielu funkcji, takich jak stoper, czas, data itd. W dalszej części wpisu, odpowiemy w jaki sposób przebiega ustawienie godziny oraz podpowiemy jak ustawić wskazówki zegarka G Shock GA 100.

Ustawienie wskazówek G Shock Ga 100

Zegarek G Schock Ga 100 wyposażony jest we wskazówkę minutową oraz godzinową. Dzięki tej funkcji, odpowiednie ustawienie wskazówek G Shock GA 100 jest bardzo istotne. Aktualny czas, który może być wskazywany na dwóch wyświetlaczach. Tak naprawdę  używając prawego dolnego przycisku otrzymujemy możliwość wyświetlania wartości, a zmieniają się one w następujący sposób:

  • W pierwszym trybie lewy dolny wyświetlacz wskazuje datę, prawy natomiast dzień tygodnia i upływające sekundy.
  • Drugi tryb powoduje, iż na lewym dolnym wyświetlaczu poprzez dobre ustawienie wskazywana jest aktualna godzina i minuty. Na prawej stronie wskazówki  zegara wskazują natomiast dzień tygodnia i upływające sekundy.

Ustawienie godziny G Shock GA 100

Pomimo faktu, iż Casio G Shock GA 100 wyposażony został we wskazówki (minutową oraz godzinową), ustawienie godziny G Shock GA 100 odbywa się w trybie cyfrowym a dokładnie w dolnej części wyświetlacza. Po wprowadzeniu, zatwierdzeniu i ustawieniu wskazówki dostosowują się one do ustawienia czasu cyfrowego. Zatem G Shock GA 100 ustawienie wskazówek godziny, jak to zrobić i ustawić? To banalnie proste, w trybie godziny – Timekeepingu powinno się przez około trzy sekundy przytrzymać wciśnięty lewy górny przycisk „Adjust”. Do momentu, w  którym będzie migać kod miasta na prawej dolnej części wyświetlacza.

W kolejnej części wybiera się miasto dla naszego czasu lokalnego tego, w którym aktualnie przebywamy. Problemem ustawienia wskazówek jest to, że nie znajdzie się tutaj miasta– Warszawy. W tym przypadku zaleca się ustawienie czasu lokalnego na Berlin „BER”  a jeżeli tego nie ma to Paryż „Par”. Po wybraniu miasta, naciśnij przycisk na lewej dolnej cześći „Mode” aby przejść i zakończyć wszystkie ustawienia godziny i wskazówki.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę