Gotowe komplementy dla faceta – tu znajdziesz przykłady

Każdy z nas, zarówno mężczyźni, jak i kobiety lubią otrzymywać zasłużone pochwały oraz komplementy, nawet jeśli mijają się z prawdą. Dlatego z dala od uprzedzeń i lęków uczymy się poprawnie prawić komplementy, ponieważ słowa posiadają dużą wartość. W poniższym wpisie znajdują się praktyczne komplementy i przykłady oraz jak je prawidłowo używać.

Jakie komplementy lubią mężczyźni?

Gotowe komplementy, takie co facet lubi słyszeć to np. „świetnie wyglądasz” to pierwsza rzecz, która przychodzi nam na myśl, kiedy mówisz komplementy. Jednak nie wszystkie komplementy dotyczą wyglądu. Na przykład możesz pochwalić osobowość danej osoby. Podkreślić cechę charakteru, czyn, osiągnięcie, pasję. „Uprawiasz interesujący sport” lub „Twój dowcip trafił wczoraj do biura”, a nawet „Szczerze podziwiam fakt, że jesteś wolontariuszem”. Możesz pochwalić prawie wszystko, co uważasz za pochlebne i prawidłowe.

Czego nie robić podczas mówienia komplementów

Nie zmieniaj komplementu w powód do mówienia o swojej osobie. Na przykład „Wykonałeś świetną robotę na konferencji: zachowywałeś się pewnie i nawet nie spojrzałeś na tekst. Nigdy nie byłbym w stanie tego tak samo wykonać, zająknąłbym się od razu ”. Lepiej jest powiedzieć tylko pierwsze zdanie i nie przenosić rozmowy na siebie, mając nadzieję, że dana osoba rozpadnie się we wzajemnych pochwałach.

Nie używaj ukrytych znaczeń i wskazówek jako komplement, zwłaszcza jeśli robisz to nieznajomej lub koleżance.

Nie „wyskakuj” z miejsca. Lub łatwiej – nie pomyl chwili z komplementem. Załóżmy na przykład, że oceniłeś wygląd koleżanki po jej prezentacji. I przez to umniejszasz wartość wszystkiego, co właśnie zrobiła: zauważyłeś nie raport, który był przygotowywany przez tydzień, ale sukienkę którą właśnie ma na sobie.

Nie pochlebiaj. Niektórzy myślą, że pochlebstwa i komplementy to ten sam owoc, ale tak nie jest. Pochlebstwo jest służalczym, często nie do końca zgodnym z prawdą, pochwałą osoby w celu uzyskania jej przychylności. Komplement powinien być szczery: po prostu szczerze podkreślasz godność osoby.

Jak prawidłowo komplementować? Gotowe komplementy dla faceta ciąg dalszy

Spersonalizuj komplement. Nie używaj ogólnych zwrotów, takich jak „ten sweter ci pasuje”, raczej „ten sweter doskonale podkreśla kolor Twoich oczu”.

Chwalcie osobę, a nie przedmioty nieożywione. Na przykład stwierdzenie „wykonałeś dobrą prezentację” jest lepsze niż bezosobowe „to jest dobra prezentacja”.

Jeśli uważasz, że koleżanka miała idealne negocjacje, powiedz jej to niezwłocznie.

Jeśli chcesz kogoś pochwalić, spróbuj zrozumieć, co jest dla niego ważne. Na przykład twoja dziewczyna ze smutkiem patrzy na przyjaciółkę i mówi, że nie może ubierać się tak stylowo. Powiedz, że podoba Ci się wygląd twojej dziewczyny, a drugiej nawet nie zauważyłeś.

Chwalcie swoje wysiłki. Jeśli koleżanka włożyła dużo wysiłku w raport, zwróć uwagę na dobrą jakość jej pracy. Przyjaciółka próbuje zrzucić kilka kilogramów – pochwała za determinację i ciężką pracę nad sobą.

Jak komplementować, żeby wyglądało to naturalnie?

Uśmiechnij się. Nie naruszaj swojej przestrzeni osobistej, chwaląc kolegę, nieznajomego lub nieznaną osobę. Spróbuj spojrzeć drugiej osobie w oczy , to pokaże, że mówisz to, co myślisz, a nie pochlebiasz, spuszczając oczy na podłogę. Mów krótko, nie rozpraszając uwagi ani lirycznymi dygresjami.

Komplementy z klasą w pracy – co facet w pracy lubi słyszeć?

Niezręczny komplement dla współpracownika może prowadzić do nieporozumień, dezaprobaty, a nawet powodować problemy w pracy. Dlatego uważaj na szczerość swoich fragmentów, które nie powinny zamieniać się we flirt. Aby zrozumieć, jak odpowiedni jest komplement, skorzystaj z testu na babcię: jeśli nie możesz powiedzieć swojej babci, nie mów o tego swojej koleżance. Np. Zamiast wulgarnego „ przez  twój szykowny dekolt, nie mogę się nawet skoncentrować w pracy”, lepiej powiedzieć banalnie „świetnie wyglądasz w tej sukience”.

Aby nie bać posunąć się za daleko, komplementowanie osiągnięć w pracy jest zawsze korzystne dla wszystkich. Jeśli to możliwe, chwal osobę stojącą przed swoim szefem: to pokaże, że Twoja koleżanka zasługuje na jeszcze większą pochwałę. Znasz komplementy z klasą? Napisz je w komentarzu!

Możesz chwalić przełożonych, ale rób to z umiarem i bez pochlebstw. Nie mów „Twoje uwagi do raportu pomogły osiągnąć zamierzony efekt”, jeśli myślisz, że szefowa interweniowała na próżno i tylko wszystko zrujnowała. Lepiej chwalić, kiedy naprawdę na to zasługuje.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę