Broda u mężczyzny – jak pielęgnować brodę?

Chcesz aby twoja broda była zadbana, ale nie wiesz, jak ją prawidłowo pielęgnować? Aby mieć ładną i zadbanąbrodę, wystarczy kilka prostych kroków . Drobne nawyki, które zapewnią Ci dopracowany wygląd bez większego wysiłku. Oto wskazówki które wskażą, jak zadbać o brodę i sprawić, by nie można było jej się oprzeć. Dzisiaj dowiesz się również czym pielęgnować brodę.

Dokładnie zadbaj o kształt brody.

Ładna broda to przede wszystkim dobrze zarysowany zarost. Aby uzyskać dokładność, zaleca się używanie prostej maszynki do golenia (lub golarki). Nie ma to jak dokładnie widzieć, gdzie tniesz. Jego unikalne ostrze pozwala uniknąć zacięć.

Domowe sposoby – używaj szablonu. Aby sobie ułatwić sprawę, możesz użyć gotowego szablonu do brody. Te innowacyjne narzędzia pozwalają podążać dobrze określoną ścieżką, aby uniknąć niedoskonałości. Na rynku  dostępne są przezroczyste żele do golenia, które zapewniają jeszcze większą precyzję cięcia.

Jak dbać o brodę domowymi sposobami?

Dla zdrowej brody najlepszym sprzymierzeńcem będzie olejek do brody z olejem rycynowym. Bogaty w wiele zalet olej rycynowy zawiera w szczególności nawilżające kwasy tłuszczowe, które zapobiegają wysuszeniu i swędzeniu zarówno włosów, jak i skóry. Właściwości odżywcze oleju sprawiają, że broda jest lśniąca, miękka i sprężysta. Ma on również wpływ w przyspieszaniu porostu silnych i zdrowych włosów,   zapobiegają łamaniu się włosów.

Domowe sposoby są najlepsze?

Z pewnością zrozumiesz, że posiadanie pięknej brody to przede wszystkim systematyczna pielęgnacja. Dlatego radzimy uważnie obserwować gesty swojego barbera podczas kolejnej wizyty. Jakie środki stosuje? Jakich narzędzi używa? Pamiętaj również, aby wyposażyć się w domu w odpowiedni sprzęt do cięcia, aby uniknąć zbyt częstych wizyt, a tym samym zaoszczędzić na wizytach. Nie ma to jak spersonalizowana i pewna siebie opieka.

Nie zaniedbuj wykończenia – jak pielęgnować zarost?

Tu za długie włosy, tam odstające kudełki. Dobrze przystrzyżona broda to przede wszystkim dbałość o najmniejsze szczegóły. Aby uniknąć wyglądu Robinsona Crusoe, ważne jest, aby zwracać uwagę na krnąbrną brodę. Aby to zrobić, możesz użyć grzebienia do brody i nożyczek, aby odizolować włosy, a następnie przyciąć nadmiar, uważając, aby nie przyciąć zbyt mocno. W takich przypadkach lepiej postępować ostrożnie, aby później nie obwiniać siebie za popełnione błędy.

Regularnie szczotkuj brodę, cz

Czym pielęgnować brodę? To klasyczny domowy sposób, czyli szczotkowanie. Jeśli grzebień do brody pomoże Tobie rozplątać włosy, szczotka do brody jest nadal niezbędna do utrzymania pięknej brody. Oprócz zwykłego rozczesywania włosów, szczotkowanie skóry stymuluje mieszki włosowe. Takie działanie zapewnia również dobre rozprowadzenie sebum. W zależności od preferencji szczotkowanie można wykonać z olejkiem do brody lub bez niego. Ta czynność zajmie Ci od 1 do 2 minut dziennie zapewni Twoim włosom doskonałą kondycję. Daj znać w komentarzy a) czym pielęgnujesz swoją brodę b) jakie znasz domowe sposoby na poprawienie brody.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę