Cellulit u mężczyzny – jak się go pozbyć?

Czy mężczyźni mają cellulit? Tak, to jest możliwe! Choć powszechnie uważa się, że cellulit to zmora kobiet, tak naprawdę dotyczy również mężczyzn. Jednak z uwagi na to, że to kobiety częściej eksponują swoje ciało (uda, brzuch), to u nich pomarańczowa skórka wydaje się być bardziej widoczna. Nie bez znaczenia jest też to, że kobiety więcej uwagi przywiązują do wyglądu. Większość mężczyzn niewiele robi sobie z własnego cellulitu i zmarszczek, choć zdarzają się tacy, którym zależy na nienagannej sylwetce i zdrowym ciele. 

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą walczyć z podskórną tkanką tłuszczową. Dziś bierzemy pod lupę wszystkich panów i piszemy, co powoduje cellulit u faceta oraz jak się go pozbyć. 

Zobacz: Lipomastia – jak się pozbyć? Zabieg, operacja, leki czy dieta?

Czy mężczyźni mają cellulit?

Pewnie kilka lat temu jeszcze śmieszył cię dowcip, zgodnie z którym mężczyźni nie mają cellulitu, bo cellulit jest brzydki. Dziś jednak czytasz ten tekst – witaj w klubie, bo większość ludzi na świecie tak jak ty, bez względu na płeć, musi znosić swój cellulit. Wierz mi, cellulit na brzuchu u mężczyzny to problem, który da się rozwiązać, choć nie jest to całkiem proste.

Cellulit u mężczyzn może pojawić się wraz z wiekiem, nawet jeśli nie są otyli i prowadzą aktywny tryb życia. Związane jest to bezpośrednio ze zmianą gęstości skóry. Wraz z wiekiem spada produkcja kolagenu, a co za tym idzie skóra staje się wiotka, a znajdująca się pod nią warstwa tłuszczu bardziej widoczna. 

Znasz już odpowiedź na pytanie, czy mężczyźni mają cellulit. Dowiedz się teraz, co może powodować cellulit u faceta i czy cellulit u mężczyzn również można zwalczyć. 

Dlaczego mężczyzna ma cellulit?

Lekarze dzielą przyczyny powstawania cellulitu u mężczyzn na kilka grup. Niektóre z nich możesz łatwo wyeliminować. Pozbycie się pozostałych mże wymagać większego zaangażowania z twojej strony. 

Cellulit u faceta – powody:

  1. przewlekły stres (a co za tym idzie brak snu, objadanie się, nieprawidłowa przemiana materii)
  2. nadwaga (choć z uwagi na rozkład tłuszczu w organizmie, w odróżnieniu od kobiet, nie każdy otyły mężczyzna będzie mieć cellulit)
  3. nieprawidłowa dieta, która obfituje w produkty wysoko przetworzone (nadmiar soli i tłuszczu) oraz słodycze i słodkie kolorowe napoje (szkodliwe tłuszcze trans, cukier)
  4. alkohol i papierosy (udowodniono, że używki przyspieszają proces starzenia się skóry)
  5. obniżony poziom testosteronu, który zwykle spowodowany jest terapią hormonalną

Cellulit na brzuchu u mężczyzny nie pojawia się z dnia na dzień. Tak samo jak inne problemy z wyglądem (nadwaga, brzydka cera) jest pokłosiem miesięcy zaniedbań. Lekarze jednak przekonują, że cellulit u mężczyzn da się zwalczyć na kilka sposobów. Piszemy o nich poniżej. 

Nadwaga oprócz powstawania cellulitu powoduje również poważniejsze schorzenia zdrowotne. Przy jej obecności warto skonsultować się z lekarzem i wspólnie ustalić dalszy plan działania.

Zobacz: Hashimoto u mężczyzn – objawy, leczenie

Jak pozbyć się cellulitu u mężczyzn?

Każdy mężczyzna, który chce się pozbyć cellulitu powinien, zacząć od zmiany trybu życia. Prawidłowa, dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna sprawią, że nadprogramowe kilogramy znikną i łatwiej będzie pozbyć się pomarańczowej skórki. 

Poza tym do codziennej pielęgnacji warto włączyć coś więcej niż szampon i żel do ciała w jednym. Kremy ujędrniające i nawilżające skórę dla mężczyzn pozwalają przywrócić jej sprężystość, co sprawi, że cellulit będzie mniej widoczny. 

Medycyna estetyczna zna wiele zabiegów, które są bardzo skuteczne w walce z cellulitem. 

  1. Karboksyterapia

To zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę (na głębokość do 10 mm) niewielkich dawek dwutlenku węgla. Zabieg wykonuje się w kilku seriach (w zależności od potrzeb) co 7-14 dni. Karboksyterapia ujędrnia skórę i rozbija komórki tłuszczowe widoczne na zewnątrz jako cellulit. 

  1. Endermologia

To rodzaj masażu, który wykonują sterowane automatycznie rolki. Wyszczupla i modeluje sylwetkę. Poza tym przynosi odprężenie i głęboką relaksację. Głównym celem endermologii jest pobudzenie głębokich warstw skóry do rozkładu komórek tłuszczowych. 

  1. Fala uderzeniowa STORZ

To technologia, w której wykorzystywane są akustyczne fale radialne. Redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej i jest jedną ze skuteczniejszych metod na pozbycie się cellulitu i rozstępów, które mogą również pojawić się mężczyzn. Po zabiegu poprawia się gęstość skóry – jest ona bardziej jędrna i napięta. Efekty utrzymują się dość długo, a przy zachowaniu odpowiedniego trybu życia (odżywianie, nawodnienie, sport) zabieg wystarczy powtarzać profilaktycznie raz w roku. Jest bardzo skuteczna na cellulit na brzuchu u mężczyzny. 

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę