Czym jest miłość dla mężczyzn – jak kochać kobietę?

Mój znajomy był w kilku związkach, które trwały od kilku tygodni do kilku miesięcy. Nie był pewien, czym jest uczucie miłości, ani czy kiedykolwiek ją poczuł. Wiedział jednak, że miłość istnieje, ponieważ jego ojciec wyraźnie kochał swoją matkę, ale nie wierzył w to, że to uczucie kiedykolwiek go spotka.

W związkach, w których dotychczas był, żadna kobieta nie pasowała do niego emocjonalnie. Widział, jak jego przyjaciele zakochiwali się, brali ślub. Zaczął się w pewnym momencie zastanawiać, czy coś takiego przydarzy się również jemu. Był w z związkach z pięknymi kobietami, które byłyby dobrymi żonami i towarzyszkami życia, ale nigdy nie czuł do nich zbyt wiele, poza tym, że chciał z nimi trochę porozmawiać, wypić dobre wino i uprawiać seks.

Przyszedł czas, w którym poznał pewną kobietę. Na początku lubił ją tak samo, jak wcześniejsze dziewczyny. Spotykali się przez dobrych kilka miesięcy, a przy tym świetnie się dogadywali, rozumieli, wspierali w trudnych momentach, dużo śmiali. Z czasem rozumieli się bez słów. Ich relacja nie opierała się tylko na seksie. To było coś głębszego. Poczuł do niej coś wyjątkowego, nie mógł przestać o niej myśleć, tęsknił, gdy nie widzieli się codziennie. Z czasem jedzenie przychodziło mu z trudem, to głębokie uczucie ściskało żołądek. Tak, miał przysłowiowe motylki w brzuchu. Większość prób zjedzenia czegokolwiek kończyła się w toalecie. Był tak podekscytowany jej osobą i tym uczuciem, jakim zaczął ją darzyć, że nie mógł przestać o niej myśleć. Zrozumiał, że po prostu w końcu się zakochał i gdy upewnił się w swoim przekonaniu, wyznał jej miłość.

Czym jest miłość dla mężczyzn?

Jest to pytanie, które zadaje sobie bardzo wielu mężczyzn. Z reguły można z łatwością odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście, gdy jest się zdolnym do miłości. Dowód na to znajduje się w twoim własnym życiu. Nie ma znaczenia, kim jesteś i czym się zajmujesz; kochasz coś. Można pokochać wędkarstwo, picie piwa, swoje ulubione buty, plażę, swojego brata lub siostrę, program telewizyjny, seks, gry komputerowe, film lub setki innych rzeczy w życiu.

Słownik definiuje miłość jako intensywne pragnienie głębokiego uczucia. Określa to, co myślisz o pewnych rzeczach, które wykonujesz bądź masz w swoim życiu. Następne pytanie brzmi: Czy potrafisz pokochać kobietę?

Niektórzy faceci mieli pecha w życiu z kobietami i tak się ich panicznie boją, że nie mogą już nawet zbliżyć się do żadnej z nich na tyle blisko, by ją kochać. Pomijając przeszłość, prawie wszyscy mężczyźni są w stanie kochać kobietę. Jest to oczywiście o wiele trudniejsze niż miłość do piwa. Piwo nie może cię odrzucić. Stawka jest wyższa w kochaniu kobiety, ponieważ będziesz musiał się bardziej postarać, aby ją zdobyć. Jednak to nie znaczy, że nie jesteś do tego zdolny.


Miłość czy zauroczenie

Na pierwszy rzut oka te dwa terminy wydają się podobne. W tym przypadku są oddzielnym światem. Miłość jest czymś, co prawie każdy człowiek ma w swoim życiu. Możesz kochać wszystko, od pojęć, przez przedmioty nieożywione, po czynności. Zazwyczaj kochanie czegoś niesie ze sobą niewielkie ryzyko. Możesz wydawać za dużo pieniędzy lub marnować dużo czasu, ponieważ to kochasz, ale przeważnie tylko wzbogaca to twoje życie pasją. Bycie zakochanym to znacznie ciemniejsza i bardziej przerażająca droga.
Można być zakochanym w niektórych rzeczach, takich jak kultura sposób życia lub ideał. Najczęściej będziesz doświadczać uczucia zakochania się w drugiej osobie. Największą rzeczą w byciu zakochanym jest to, że twój status zmienia się z chęci w potrzebę. A potrzeba czegoś oznacza utratę kontroli. Nikt nie lubi tracić kontroli nad czymkolwiek, nad czym kiedyś miał kontrolę.

Stan zakochania się w kobiecie sprawi, że będziesz robić rzeczy, o których nigdy nie myślałeś, że kiedykolwiek zrobisz. Może się okazać nawet, że za dużo o niej myślisz. Możesz robić rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś, na przykład ugotować prawdziwy obiad lub posprzątać dla niej cały dom, by sprawić jej przyjemność. Kupujesz drogie kwiaty, na które przysięgałeś wcześniej, że nigdy nie zmarnujesz pieniędzy, ponieważ i tak uschną za kilka dni. Możesz nawet zacząć jej słuchać i nauczyć się doceniać i kochać niektóre z głębszych części jej osobowości.

Bycie zakochanym jest również bardziej stałym stanem. Możesz pokochać oglądanie piłki nożnej w niedziele, a czasem nawet pomyśleć o tym w ciągu tygodnia. W większości przypadków miłość do oglądania piłki nożnej nie zajmuje Ci głowy przez większość czasu. Kiedy jesteś zakochany w czymś lub kimś, przynajmniej część twojego mózgu zawsze o tym myśli.
Sygnały męskiego pożądania

Największą wiedzą o pożądaniu jest to, że jest bezpośrednio związana z pragnieniami seksualnymi. Kiedy kogoś pożądasz, oznacza to, że bardzo pragniesz uprawiać seks z tą osobą. Uczucie pożądania łączy się z seksem.

Tak więc, jeśli masz silne emocje dotyczące konkretnej kobiety w swoim życiu i wszystkie one są związane z uprawianiem z nią seksu, wtedy jest to pożądanie. Emocje mogą być silne i złożone, więc czasami trudno jest je zdefiniować jako po prostu pożądanie. Jest to trudne do zidentyfikowania, ponieważ nasza seksualność jest często bardzo złożona. Oznacza to, że możesz doceniać w niej coś, co nie ma charakteru seksualnego, ale w rzeczywistości jest związane z twoim pragnieniem seksualnym.

Przykładami tego są myśli o jej uśmiechu i o tym, jak sprawia, że się śmiejesz, sposobu, w jaki je, jej pozycji społecznej, sposobu, w jaki prowadzi samochód i tak dalej. Zasadniczo można myśleć o dowolnej jej części i wtedy nazywa się to pożądanie. Jeśli te rzeczy są związane z tym, co chcesz z nią zrobić seksualnie. Jej uśmiech sprawia, że chcesz z nią uprawiać seks. Jej bycie zabawnym sprawia, że chcesz z nią pójść do łóżka. Jeździ jak szalona, więc chcesz ją przelecieć. To wszystko zmierza do tego, że bez względu na to, co o niej myślisz, to jest związane z tym, że chcesz uprawiać z nią seks. To jest definicja pożądania.
Objawy zakochania i pożądania u mężczyzn

W zależności od sytuacji może to być bardzo trudne do ustalenia. Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest to, dlaczego chcesz wiedzieć, jaki to status dla Ciebie? Czy chcesz wiedzieć, czy twoje uczucia do dziewczyny są trwałe i szczere, czy też może powierzchowne i krótkotrwałe ? Czy to twoja dziewczyna kwestionuje Cię, twierdząc, że jesteś zainteresowany tylko jej seksualnością?
W naszym społeczeństwie postrzegamy pożądanie jako coś złego, a zakochanie się jako coś dobrego. Jedna jest krótkotrwała, zwodnicza i powierzchowna (czyt. pożądanie), podczas gdy druga jest głęboko emocjonalna, jest szczera i może trwać wiecznie (czyt. zakochanie się). W rzeczywistości nie ma nic złego w pożądaniu. Normalny i funkcjonalny długotrwały związek powinien wiązać się z ciągłą żądzą.

Jesteśmy samcami tej planety. Bez względu na Twoje przekonania duchowe lub religijne, obowiązują nas pewne zasady. Musimy jeść, pić, spać, oddychać i uprawiać seks (przynajmniej w celu reprodukcji) jak każde inne zwierzę. Pożądanie kobiety jest zjawiskiem naturalnym i w rzeczywistości istnieje bardziej w naturze niż zakochanie się.
Często pożądanie mężczyzny do kobiety w końcu zamienia się w miłość. A pożądanie może trwać (jeśli masz szczęście), kiedy się zakochasz.

6 sposobów na to, aby stwierdzić kiedy facet jest zakochany w kobiecie

Może być trudno stwierdzić, czy jesteś zakochany. Zwykle wymaga to jakiegoś wydarzenia, które podważa ten status. Oto kilka przykładowych scenariuszy:


1 Co myślisz o niej po seksie?

Jest to czas, w którym właśnie nastąpiło uwolnienie seksualne, czyli przez co najmniej dwadzieścia minut nie jesteś obciążony myślą o tym. Czy nadal chcesz z nią przebywać, czy od razu chcesz oglądać telewizję? Jeśli w tym czasie czujesz do niej to samo co przed seksem, może być w tym coś więcej niż tylko pożądanie.


2 Czy ją bronisz?

Jak się czujesz, gdy ktoś mówi o niej coś negatywnego? Nawet jeśli mają co do tego rację, czy bronisz jej zaciekle bez względu na wszystko? To wyraźny znak, że możesz być zakochany.


3 Czy myślisz o niej?

Jak wspomniano powyżej, kiedy nie możesz przestać o niej myśleć, nie zawsze może to być oznaką miłości. Jeśli normalnie nie myślisz dużo o dziewczynach, z którymi się spotykasz, i dużo myślisz o tej jednej dziewczynie, z którą się spotykałeś, może to oznaczać jedno…


4 Czy tęsknisz za nią,kiedy jej nie ma?

Zwykle, kiedy twoja dziewczyna wyjeżdża na weekend, jesteś zadowolony. Nadszedł czas, aby móc robić, co chcesz. Możesz wyjść ze swoimi kolegami lub zostać w domu sam na sam. Jeśli jednak po takim dniu stęsknisz się za nią, pułapka miłości może zostać zastawiona na Ciebie.


5 Czy zgadzasz się z jej wadami?

Kobiety robią irytujące rzeczy. Może cały czas się spóźniać, zamawiać jedzenie, zamiast gotować lub jest bardzo wybredna. Zaczyna bekać lub zawsze zabiera cały koc i pościel, kiedy śpicie razem. Może być tysiące irytujących rzeczy, z którymi facet musi się uporać, ale jeśli uważasz, że są urocze zamiast irytujące, możesz być w niej zakochany.


6 Czy nadal chcesz być z nią w czasach, kiedy nie możesz uprawiać seksu?

Choroby, miesiączki, przebywanie z Tobą poza miastem, ciąża i tragedie to tylko kilka przykładów rzeczy, które tworzą okresy, w których nie możesz uprawiać seksu. Czy mimo to nadal lubisz z nią przebywać?


Czym jest
miłość dla mężczyzn?  Wnioski

Z naszego punktu widzenia bycie zakochanym jest jednym z czynników ryzyka. Ryzyko zakochania polega na tym, że może się nie odwzajemnić. Utkniesz w miłości, a emocje nie znikną zbyt szybko ani łatwo. Więc kiedy pojawia się ból, musisz go po prostu znieść. I może nie ma nic bardziej bolesnego niż prawdziwy zawód miłosny.
Potem jest bycie zakochanym i otrzymywanie tego w zamian. Twoje życie ma sens pod każdym względem. Wtedy nawet niebo jest bardziej niebieskie, kiedy jesteś zakochany. Jest to z pewnością najwspanialsza rzecz, jaką można poczuć w tym życiu, co sprawia, że jest to cos wartego ryzyka.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

One thought on “Czym jest miłość dla mężczyzn – jak kochać kobietę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę