Luksusowe zegarki – ranking najdroższych zegarków

Zegarek męski, który jest niezastąpiony, to jeden z tych akcesoriów, które odzwierciedlą Twój gust i styl. Jednak warto sobie zadać pytanie, kto wynalazł zegarek,dlaczego oraz jak powstały luksusowe zegarki ? Na pojawienie się zegarka musimy cofnąć się do XV wieku, który rozpoczął historię zegarka.

Zegarek męski – jak powstał?

Odkrywcy potrzebowali czasu na nawigację po morzu. Szerokość geograficzną można było już dokładnie określić na podstawie gwiazd, ale dla długości geograficznej potrzebny był czas lokalny. Jeśli zegar wskazywał jedną minutę, oznaczało to odchylenie 28 km w tropikach. Tak więc pochodzenie zegarka wynikało z potrzeby stworzenia precyzyjnego narzędzia nawigacyjnego.

Historia zegarka rozpoczęła się od tzw. cyferflata, czyli tarczy, którą można było określić na podstawie kątomierzy, która to godzina. Pierwsze wystarczająco dokładne zegary mechaniczne pracowały z wahadłem. Ten zegar musiał wisieć, więc nie nadawał się do morza ani do kieszeni.

Pochodzenie  zegarka

Na początku XVI wieku Niemiec Peter Henlein z Norymbergi wykonał pierwszy przenośny zegar z mechanizmem sprężynowym. To wykonanie jest postrzegane jako pierwszy zegarek w historii. Ludzie nazywali te zegarki również jajami norymberskimi, ze względu na owalną obudowę. Dokładne działanie zegarka mechanicznego było nadal sztuką . Szwajcarscy mechanicy Jacob Zech i Gruet zmienili to swoją innowacją. Budując mechanizm, który zapewnia duży opór, gdy sprężyna jest mocno nawinięta.

Koła zębate wykonano z miedzi w około 1550 roku. To była dobra poprawa, bo pierwsze części były wadliwe. Miedź zapewnia lepszą obróbkę, dzięki czemu zegar jest dokładniejszy. Jak możesz sobie wyobrazić, był to bardzo kosztowny proces obejmujący wiele robótek ręcznych. Dlatego zegarek był już wtedy symbolem luksusu.

Hierarchia zegarków

Kolejny krok w historii zegarka dokonali w 1675 roku Anglik Robert Hooke i Holender Christiaan Huygens. Stworzyli oddzielną od siebie strukturę, w której sprężyna prowadziła balanser. Ze względu na różne sposoby dzielenia się wiedzą i wiele robótek ręcznych, zegarek był na tyle rozwinięty w 1762 roku, że był wystarczająco dokładny do nawigacji.

Zegarek naręczny został wynaleziony pod koniec XIX wieku i był postrzegany głównie jako biżuteria kobieca. I wojna światowa miała głęboki wpływ na historię zegarka. Żołnierze zaczęli nosić zegarki na nadgarstku, aby szybciej odczytać czas w ogniu bitwy. Wraz z tym pojawiło się również zapotrzebowanie na wysokiej jakości zegarki.

Pierwszy zegarek kwarcowy powstał właśnie w połowie XIX wieku. Ten zegarek, zasilany baterią, oznaczał prawie upadek tradycyjnych zegarmistrzów. Ponieważ zegarek kwarcowy jest dużo tańszy niż zegarek mechaniczny.

Luksusowe zegarki – ranking

Rozwój zegarków oczywiście nie jest spokojny. Na rynku są tysiące modeli i wzorów. Od czasu wynalezienia zegara kwarcowego, smartwatch jest kolejnym dużym krokiem w zegarku. Czas pokaże, ile czasu zajmie, zanim maszyny te zdobędą przewagę nad naszym nadgarstkiem.

Oto ranking w którym dowiesz się, jakie luksusowe marki zegarków charakteryzują się najwyższą  jakością na świecie i zaliczają się do najdroższych zegarków męskich. W następnej części artykułu znajduje się ranking  najdroższych i najlepszych marek zegarków na świecie.

1.Patek Philippe najdroższy

Jaka jest najlepsza marka luksusowych zegarków? Choć dla każdego odpowiedź na to pytanie jest inna, to jeśli chodzi o dobre zegarki, to na pewno każdy myśli o szwajcarskich zegarkach. Patek Philippe, założona przez Adriena Philippe’a i Antoniego Patka w Genewie w 1839 roku i od 1932 roku należąca do rodziny Stern w Szwajcarii, to jedna z najstarszych i najbardziej luksusowych marek zegarków na świecie. Ma najwyższej jakości zegarki, których arystokratyczny styl łączy tradycję z nowoczesnością.


2.Audemars Piguet

Ponownie jesteśmy tutaj z marką zrodzoną w Szwajcarii, królestwa luksusowych zegarków. Audemars Piguet funkcjonuje jako producent luksusowych zegarków mechanicznych od 1875 roku. Działając jako firma rodzinna, luksusowa marka produkuje około 36 zegarków rocznie. Zajmuje osobne miejsce wśród modeli męskich zegarków, wprowadzając unikalne modele.


3. Vacheron Constantin

Jeśli chodzi o marki luksusowych męskich zegarków, Szwajcaria ma prawo drukować swoją nazwę złotymi literami. Vacheron Constantin to również marka o ugruntowanej pozycji, założona w 1755 roku w Szwajcarii, spółka zależna szwajcarskiej grupy Richemont. Z dużym powodzeniem odzwierciedla dziedzictwo marki znane z jej szlachetnych ozdób, takich jak design.


4. Smartwatch Tag Heuer

Szwajcarska marka luksusowych zegarków produkuje również okulary i telefony komórkowe. TAG Heuer rozpoczął produkcję w St-Imier w Szwajcarii przez Edouarda Heuera w 1860 roku pod nazwą Uhrenmanufaktur Heuer i kontynuowała ją pod nazwą TAG Heuer po przejęciu przez TAG Group znacznej części udziałów. To marka znana z funkcjonalnych i technologicznych modeli zegarków.


5. A. Lange & Söhne

Tym razem niemiecka marka luksusowych zegarków zajmuje 5 miejsce na naszej liście. Założona przez Ferdynanda Adolpha Lange w 1845 roku marka od lat plasuje się wśród najlepszych dzięki swoim prestiżowym zegarkom. Łącząc mechanizm kwarcowy i mechaniczny z materiałami takimi jak złoto i platyna w różnych kolorach, firma A. Lange & Söhne wyróżnia się wytrzymałymi zegarkami, których oczekiwano od Niemców.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

2 thoughts on “Luksusowe zegarki – ranking najdroższych zegarków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę