Nagrywanie filmów w domu – jak się za to zabrać?

Wraz z dynamicznym rozwojem mediów społecznościowych każdy stał się swoistym producentem treści. Wiele osób tworzy ostatnio transmisje na żywo lub filmy w domu. Nagrywanie filmów w domu składa się z kilku ważnych etapów: ostrości, ekspozycji aparatu, głośności dźwięku, oświetlenia, kadrowania i innych szczegółów.

Wszystko, co możesz skonfigurować, zachowując te same ustawienia między zdjęciami, pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu, a także pomoże Ci przezwyciężyć lenistwo. W poniższym wpisie znajdują się  wskazówki dotyczące nagrywania filmów w domu. Zanim zaczniesz tworzyć filmy, wykonaj poniższe czynności.

Nagrywanie filmów w domu a odpowiednie światło

Oświetlenie robi dużą różnicę, nawet jeśli chodzi o jakość gotowego profesjonalnego nagrania. Dlatego spraw, aby światło stało się jednym z najważniejszych priorytetów podczas nagrywania. Jeśli nie używasz odpowiednio ustawionych świateł, Twój film prawdopodobnie będzie wyglądał nieprofesjonalnie, nawet jeśli jest świetny pod każdym względem. Słońce jest jednym z najlepszych źródeł światła dla wideo. Jeśli nagrywasz w naturalnym świetle, zrób wszystko, co w Twojej mocy, by robić ujęcia w łagodniejszym porannym lub wieczornym świetle. Światło dzienne wpadające prosto w górę, rzuca ostre cienie na obiekty. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na te szczegóły.

Użyj czystego tła

Zwróć uwagę na tło, którego używasz do nagrywania. Nic nie wygląda mniej profesjonalnie niż niechlujne lub rozpraszające tło. Prostym sposobem na uzyskanie profesjonalnego wyglądu filmu wideo jest użycie jednolitego, kolorowego tła. Ściana, prześcieradło lub duży papier podłogowy mogą być dobrym rozwiązaniem. Upewnij się, że światło znajduje się kilka metrów od tła, aby uniknąć cieni.

Unikaj rozmazanych obrazów

Rozmazane obrazy sprawią, że każdy profesjonalny film będzie wyglądał jak zły film domowy. Trudno jest utrzymać aparat całkowicie nieruchomo, więc staraj się go ustabilizować, gdy tylko jest to możliwe. Na przykład użyj statywu lub umieść aparat na stabilnej powierzchni. Chociaż wiele aparatów ma teraz nowe funkcje zapobiegające drganiom aparatu. Czasami nie będzie można skorygować obrazu, który ma zbyt wiele drgań 

Nagrywanie filmów w domu telefonem

Nie masz aparatu? Nie ma problemu. Możesz używać telefonu komórkowego do profesjonalnego nagrywania filmów. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli zamierzasz używać telefonu do tworzenia filmów. Użyj aparatu z tyłu telefonu, ponieważ jakość przedniego aparatu nie jest dobra w większości telefonów. Nagrywaj w trybie poziomym (poziomo zamiast pionowo). Dzięki temu obrazy wyglądają lepiej na większych urządzeniach, a nie tylko na ekranach telefonów.

Fotografuj pod różnymi kątami

Przygotowanie filmu poprzez kręcenie pod różnymi kątami zapewni widzom komfort wizualny. Jak to się robi? Jeśli kręcisz wideo lub promujesz produkt, możesz także kręcić, pokazując produkty, zamiast tylko mówić. Jeśli edytujesz wszystkie zdjęcia zrobione dobrym systemem, wyjdzie przyjemny do oglądania film.

Wybierz dobry program do edycji

Dobre oprogramowanie do edycji wideo może pomóc przekształcić surowe materiały w świetne wideo. Możesz użyć kilku prostych narzędzi, takich jak Wave video, Camtasia lub iMovie. Bardziej profesjonalne opcje obejmują Final Cut Pro i Adobe Premier Pro.

Nagrywanie filmów a odpowiednie promowanie

Tworzenie filmów to tylko połowa sukcesu. Druga połowa to nakłanianie ludzi do ich oglądania. Jeśli chcesz zaprezentować się jako poważny i profesjonalny twórca filmów, musisz promować swoje filmy. W tym celu możesz uzyskać pomoc z kanałów takich jak YouTube, Instagram, Facebook, Twitter.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

One thought on “Nagrywanie filmów w domu – jak się za to zabrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę