Czym jest system STEICO? Innowacja w budownictwie drewnianym

Drewno i nowoczesne produkty drewnopochodne stają się coraz atrakcyjniejszą alternatywą dla standardowych materiałów budowlanych. Grono korzystających z nich osób rośnie z każdym rokiem. Które rozwiązania systemowego budownictwa drewnianego warto brać pod uwagę podczas budowy lub modernizacji budynku? Czym jest system STEICO i czy warto z niego skorzystać?

Nowoczesne technologie obróbki drewna umożliwiają produkcję prefabrykowanych elementów o dużej nośności i stosunkowo niewielkiej masie własnej. Znacznie ułatwia to proces budowy domu jednorodzinnego. Dobrym przykładem takiej innowacji w branży budowniczej jest system STEICO. Jego dostawcą jest firma Eneroo, specjalizująca się w budownictwie drewnianym oraz wykorzystaniu produktów drewnopochodnych w projektach termomodernizacji dachów, poddaszy oraz elewacji istniejących budynków.

Eneroo – autoryzowany dystrybutor produktów STEICO

Firma Eneroo to przedsiębiorstwo stworzone przez pasjonatów i zwolenników ekologicznych konstrukcji drewnianych. Od lat dostarcza polskim inwestorom jakościowe konstrukcje dachowe oraz ociepleniowe płyty drewnopochodne produkowane w nowoczesnym systemie STEICODoskonały stosunek jakości do ceny zachęca do współpracy, a na stronie firmy można znaleźć liczne realizacje.

Parametry wytrzymałościowe i jakościowe wykorzystywanych w systemie STEICO materiałów sprawiają, że coraz szersze grono inwestorów interesuje się realizacją swoich projektów z wykorzystaniem tej technologii. Produkty STEICO wydają się wręcz idealne do budowy nie tylko nowoczesnego, ale także energooszczędnego domu. Umożliwiają też szybką realizację inwestycji. Są w pełni bezpieczne i cechują się doskonałymi parametrami w zakresie efektywności energetycznej.

STEICO a nowoczesne budownictwo drewniane

Polski dystrybutor produktów STEICO, firma Eneroo, współpracuje z wieloma wykonawcami, inwestorami indywidualnymi oraz deweloperami, którzy stawiają na budownictwo drewniane. Dzięki latom praktyki zespół Eneroo zyskał rozległą wiedzę na temat zalet i problemów polskiego budownictwa drewnianego. Szukając optymalnych rozwiązań, firma zdecydowała się na współpracę ze STEICO – producentem prefabrykowanych belek konstrukcyjnych, drewnopochodnych izolacji oraz płyt wykończeniowych. Nowoczesne systemy STEICO przekonują do siebie wysoką jakością i trwałością. Liczba inwestycji realizowanych przy użyciu tej technologii przez klientów i partnerów dystrybutora stale rośnie.

Systemowe prefabrykaty drewniane

Jako dystrybutor produktów STEICO, firma Eneroo sprawdziła wszystkie rozwiązania oferowane przez producenta, o czym świadczą liczne realizacje. Lekkie i wytrzymałe wzmocnione drewniane belki dwuteowe okazują się bardzo wygodnym w montażu materiałem konstrukcyjnym. Można z nich wykonywać:

  • ściany nośne i działowe,
  • konstrukcję stropów i dachu.

Uzupełnieniem materiałów, z których wykonuje się więźbę dachową i szkielet konstrukcji są izolacje i płyty wykończeniowe wykonane z materiałów drewnopochodnych. To rozwiązanie, które pozwala wykończyć konstrukcję przy zastosowaniu wyłącznie ekologicznych i dopasowanych materiałów systemowych. Zapewniają one:

  • wysoki stopień odporności ogniowej,
  • łatwość montażu instalacji we wnętrzu ścian,
  • doskonałe parametry termoizolacyjne.

Ponadto są otwarte dyfuzyjnie, co eliminuje ryzyko kondensacji wilgoci w przegrodach i ogranicza występowanie mostków termicznych – nawet o 15% w porównaniu do innych materiałów.

Dystrybutor STEICO – firma Eneroo i jej oferta

Nic dziwnego, że firma Eneroo obserwuje ciągły wzrost zainteresowania nowoczesnym budownictwem drewnianym. Szczególnie dziś stawia się w nim na ekologię oraz technologie pozwalające ograniczyć koszty eksploatacji – w tym ogrzewania budynków.

Szukając rozwiązania dla siebie, warto pamiętać, że dystrybutor STEICO oferuje zarówno drewniane oraz drewnopochodne prefabrykowane materiały budowlane tej marki, jak i fachowe doradztwo w zakresie ich zastosowania. Konsultacje z zespołem Eneroo pozwolą uzyskać wiedzę na temat korzyści, jakie niesie za sobą nowoczesne budownictwo drewniane.

Artykuł sponsorowany.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę