Czyszczenie i konserwacja grilla

Sprawny i doskonale wyglądający grill to wizytówka każdego organizatora grillowej uczty. Dbając o czystość i konserwując grill na okres, kiedy nie jest on używany, możemy w znaczący sposób wydłużyć jego żywotność. Wystarczy tylko, że skorzystamy z odpowiedniej klasy środków i akcesoriów do pielęgnacji grilla.

Czyszczenie grilla – środki chemiczne i akcesoria

Aby perfekcyjnie wyczyścić grille, musimy zaopatrzyć się w środki chemiczne i akcesoria, które będą skuteczne i nie doprowadzą do powstania różnego rodzaju uszkodzeń. Takie produkty w swojej ofercie ma renomowana amerykańska marka Weber, która już od kilkudziesięciu lat zbiera liczne pochwały wśród klientów instytucjonalnych (a więc restauracji i zajazdów), jak i wśród odbiorców indywidualnych. Chemia do czyszczenia grilla marki Weber obejmuje produkty przeznaczone do skutecznego czyszczenia części z różnych materiałów, bez smug i zacieków. W ofercie Webera znajdziemy m.in. płyn do czyszczenia emaliipłyn do czyszczenia stali nierdzewnej czy też biodegradowalny, uniwersalny środek do czyszczenia rusztów.

Jeśli chodzi o akcesoria, uniwersalnym rozwiązaniem są gąbki od Webera, z szorstką częścią idealną do czyszczenia rusztu oraz z miękką stroną, którą zetrzemy brud z pokrywy – po wewnętrznej oraz zewnętrznej stronie.  Skuteczne usunięcie resztek posiłku z żeliwnych rusztów powleczonych emalią porcelanową zapewni z kolei szczotka do grilla. Wśród oferowanych przez Webera produktów tego typu szczególnie wyróżnia się szczotka do grilla w kształcie litery „Y”, z grubym włosiem ze stali nierdzewnej, która jest odporne na zużycie. Z jej pomocą idealnie wyczyścimy trudno dostępne fragmenty grilla. Jeśli chodzi zaś o płytę grilla, skutecznie i wygodne usunięcie przypalonych resztek jedzenia zapewni nam skrobak do płyty Weber. Wyróżnia się on nie tylko ostrą krawędzią zwiększającą wysoką skuteczność czyszczenia, ale również antypoślizgową, silikonową rękojeścią. Blask naszemu grillowi zapewni również cechująca się dużą wytrzymałością ściereczka z mikrofibry . Z jej pomocą doskonale wypolerujemy powierzchnie emaliowane i ze stali nierdzewnej, bez ryzyka powstania psujących wygląd grilla zarysowań. Jeśli zależy nam na wygodzie, w ofercie Webera znajdziemy także całe zestawy środków do czyszczenia poszczególnych rodzajów grilla. Wśród nich dostępne są m.in. komplety do czyszczenia emaliowanych grillów gazowychgrillów gazowych ze stali szlachetnej czy też grillów węglowych.

Jak konserwować grilla?

Konserwując poszczególne elementy grilla, możemy sprawić, że będzie się on prezentować doskonale, a jednocześnie zachowa dobre właściwości grillowania przez wiele lat. Warto w tym przypadku skorzystać ze sprawdzonych środków chemicznych. Szczególnej uwagi wymaga ruszt, który jest narażony na działanie wysokich temperatur oraz tłuszczu. Świetne opinie w kwestii konserwacji żeliwnych rusztów zbiera środek do konserwacji od Webera. Ten rozpylany w formie mgiełki, w pełni naturalny i niezwykle wydajny produkt skutecznie chroni żeliwne ruszty oraz akcesoria przed rdzą, nie wpływając jednocześnie negatywnie na smak potraw.

Gdy nie używamy grilla, warto ukryć go pod pokrowcem. Dzięki temu nawet po kilku miesiącach nieużywania będzie się prezentować doskonale. Unikniemy jego zakurzenia oraz narażenia na niszczące działanie warunków atmosferycznych, jeśli przechowujemy go na świeżym powietrzu. Weber oferuje pokrowce dopasowane pod względem konstrukcji do konkretnych modelów grillów, czego przykładem jest pokrowiec na grill Premium przeznaczony do grillów gazowych z serii Spirit 300 oraz Spirit 200.

Korzystając z wysokiej jakości środków i akcesoriów do czyszczenia oraz konserwacji grilla, zapewnimy sobie wygodę, a naszemu grillowi – blask na wiele miesięcy. Wystarczy, że wykorzystamy do tego produkty od sprawdzonej marki – takiej jak Weber.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę