Dlaczego platynowy blond w domu to kiepski pomysł?

Na przestrzeni wieków ideał piękna ulegał zmianom, a wraz z nim zmieniała się panująca w danym czasie moda. Aby dostosować swój wygląd do panującego kanonu, należało nierzadko wykonywać wielogodzinne zabiegi upiększające albo zmuszać siebie i swoje ciało do niedogodnych zmian, które w skrajnych przypadkach doprowadziły do modowego kalectwa. To, w jaki sposób uzyskać platynowy blond na ciemnych włosach, wydaje się być jednym z elementów tajemnej wiedzy fryzjerskiej.

Na szczęście w obecnych czasach jeden uniwersalny wzorzec piękna nie istnieje i dzisiaj każdy człowiek samemu może określić jaki styl mu odpowiada. Dlatego w ostatnich dziesięcioleciach prawdziwy boom przeżywa farbowanie włosów. Jest to spowodowane takimi czynnikami jak: 

  • stosunkowo krótki czas potrzebny na wykonanie koloryzacji,
  • natychmiastowy, widoczny efekt,
  • możliwość powrotu do naturalnego koloru, w niedługim czasie.

Przyczyn, dla których tak wiele osób podejmuje decyzję zmiany koloru włosów jest sporo. Niektórym może nie podobać się ich naturalny kolor, osoby starsze z kolei mogą chcieć ukryć pierwsze oznaki siwizny, dla innych to okazja do wyrażenia siebie.

Sprawdź: Sposób na siwe włosy u mężczyzn- jak pozbyć się siwych włosów?

Platynowe pasemka na brązowych włosach – czym je wykonać?

Na rynku istnieje cały wachlarz produktów zapewniających zmianę fryzury. Sam zabieg farbowania jest na tyle prosty, że można go wykonać samodzielnie w domu. Jeśli chcesz wykonać platynowe pasemka na brązowych włosach, powinieneś jednak zachować pewne środki ostrożności.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne farbowanie, możesz czuć się przytłoczony mnogością opcji proponowanych przez producentów. Pamiętaj, by wykonać próbę uczuleniową w domu i nie próbować pod żadnym pozorem farbować włosów, jeśli pojawi się zaczerwienienie lub wysypka.

Istnieją dwa rodzaje farb: drogeryjne i profesjonalne. Pierwsze z nich mogą kusić ceną, ale jest to korzyść pozorna, gdyż profesjonalne zapewniają dłuższą trwałość, jaki i większą wydajność. Dodatkowo dają lepsze efekty kolorystyczne, bardziej oddając odcień, który chcemy osiągnąć. Panowie, chcąc wyglądać i czuć się wyjątkowo, często decydują się na platynowe włosy. Zdjęcia efektów pokazane na pudełkach producentów, to jednak efekt pracy sztabu stylistów – efekt, który otrzymasz w domu może nieco różnić się od oczekiwanego.

A Ty co sądzisz? Czy platynowe pasemka na brążowych włosach pasują?

Włosy platynowe – zdjęcia

W ciągu ostatnich kilku lat prawdziwą bum przeżywa platynowy blond, nazywany czasem chłodnym blondem. Jego popularność można zaobserwować w świecie show-businessu, gdzie szturmem podbija salony. Choć uzyskanie i utrzymanie takiej barwy nie jest łatwe i wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, w zamian zyskujesz oryginalny wygląd. Popularność tego typu koloru może wynikać z faktu, że jest on odpowiedni zarówno dla długich, jak i krótkich włosów. Kolejną zaletą jest brak przeciwwskazań ze względu na wiek. Dobrze w nim prezentują się osoby młode i starsze. Platynowy blond jest szczególnie korzystny dla posiadaczy jasnej karnacji i zielonych lub niebieskich oczu. Podobny efekt uzyskają osoby o ciemniejszym koloru skóry i ciemnymi tęczówkami. Farbowanie na chłodny blond przemyśleć powinny szczególnie osoby o piwnych oczach i oliwkowej cerze. 

Dlaczego platynowy blond w domu to kiepski pomysł?

Problematyczność uzyskania platynowego blondu jest szczególnie widoczna u posiadaczy ciemnego koloru włosów, aby osiągnąć pożądany efekt, należy wielokrotnie rozjaśniać fryzurę oraz stosować toner, który chłodzi pasma. Jak więc uzyskać platynowy blond? Do błędów, jakich należy się wystrzegać należą:

  • nakładanie farby na zniszczone, osłabione lub przesuszone włosy,
  • niewykonanie próby uczuleniowej,
  • zbyt długie czekanie z nałożenie farby po jej przygotowaniu,
  • owijanie folią lub ręcznikiem włosów podczas procesu utleniania (włosy potrzebują tlenu).

Z uwagi na skomplikowanie procesu należy postępować bardzo ostrożnie, gdy podchodzimy samodzielnie do farbowania i rozjaśniania włosów. Biorąc to pod uwagę zalecane jest udanie się do salonu fryzjerskiego. Cena za usługę mieści się w przedziale od 100 do 400 zł. 

Samo uzyskanie wymarzonego koloru nie kończy problemu, jest jeszcze pielęgnacja. Platynowy blond ma tendencje do żółknięcia oraz miedzianych refleksów. Na rynku są specjalne płukanki, które mają na celu niwelowanie ciepłych tonów. Do zachowania chłodniejszego odcienia można zastosować specjalnie szampony i odzywki. Zalecane jest także olejowanie włosów, co przywróci ich jakość sprzed farbowania. Wielu mężczyzn ma opory przed farbowaniem włosów, ale ostatnie lata pokazały, że coraz bardziej staje się to pieśnią przeszłości. A jeśli zastanawiasz się, jaki kolor będzie odpowiedni faceta to często platynowy blond jest idealnym wyborem.

Jeśli ktoś z jakichś powodów nie chce farbować całych włosów na jeden kolor, może zastanowić się nad zrobieniem pasemek. Jest to kusząca alternatywa dla osób, które są znudzone swoimi ciemnymi włosami, a nie chcą przechodzić drastycznej metamorfozy. Masz zdjęcia swoich platynowych włosów? Podziel się tym w komentarzu.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę