Fryzura na samuraja

Wśród wielu męskich fryzur istnieje jedna, która wzbudza szczególne kontrowersje. Fryzura na samuraja. Weszła do mody dość niedawno i stała się alternatywą, dla typowo męskich, z kwadratowymi bokami, lub nawet te bardziej wystrzałowych, które nosiły niegdyś gwiazdy pop. 

Fryzura na samuraja dla złośliwych przypomina worek na śmieci, ale faktem jest, że osoba z dłuższymi włosami, która związuje włosy w samurajski kok, może wyglądać zarówno męsko, jak i seksownie. 

Męska fryzura na samuraja nie wymaga specjalnych umiejętności wiązania i układania włosów, a dzięki swojej nietuzinkowości mogą ją nosić zarówno starsi, jak i młodsi. Też właśnie dzięki owej nietuzinkowości fryzura na samuraja uchodziła za tą, przeznaczoną dla hipsterów. 

Sprawdź: Co powiedzieć u fryzjera?

Czym jest fryzura na samuraja?

Jest to fryzura, której korzenie sięgają starożytnej Japonii. Nieco myląca jest nazwa, gdyż ową fryzurę nosili nie tylko samuraje, ale także zawodnicy sumo, kupcy, a nawet młodzi chłopcy. Tradycja noszenia takich włosów wzięła się właśnie od japońskich wojowników, gdyż nie przeszkadzała w noszeniu hełmów. Obecnie fryzura cieszy się także popularnością na zachodzie. Weszła do mody całkiem niedawno i zdobyła serca wielu mężczyzn. 

Jest to alternatywny sposób noszenia długich włosów, który można modyfikować na wiele sposobów. To zapewne dlatego pomimo wielu prześmiewczych memów na temat tego uczesania, ma ono stale tylu zwolenników. 

Fryzura na samuraja – jak zrobić?

Fryzura na samuraja pasuje zarówno do bujnej brody, jak i idealnie ogolonej twarzy. Istnieje kilka sposobów na jej stworzenie. Podstawą jest zapętlenie kucyka gumką do włosów. Aby związać włosy niczym samuraj, powinno się delikatnie uwiązać kok z tyłu lub na czubku głowy. Jeśli chcemy uzyskać idealny efekt musimy jak najbardziej zmniejszyć „węzeł”. Musimy ograniczyć zatem dziewczęcego kucyka. Można, zamiast tego dać spięcie tylko części włosów, resztę pozostawiając w nieładzie.  

Do tej fryzury wystarczą nawet włosy o długości 15 centymetrów. Jeśli natura obdarzyła cię kręconymi włosami – również da się je uczesać w ten sposób. Po prostu koczka na czubku głowy zwiąż nieco ciaśniej, by ograniczyć ilość loczków. I lepiej zwiąż ciasno wszystkie włosy.

Sprawdź: Modne klasyczne męskie fryzury

Fryzura na samuraja memy, czyli worek na śmieci

Wokół fryzury na samuraja zebrało się  niemałe grono szyderców. Nazywana jest często fryzurą na „worek na śmieci”. Głównym powodem śmieszków z samurajskiego koka jest zapewne to, że przy niewłaściwym jej ułożeniu, jej efekt może być wręcz komiczny. 

Memy na temat tej fryzury powstały w bardzo dużych ilościach. Natomiast ten mem swoją świetność ma już za sobą

Czy warto nosić fryzurę na samuraja? Oczywiście. Ten rodzaj ułożenia włosów odświeża wygląd a wręcz nieco odmładza. Odpowiednio wykonany kok samurajski daje efektowny wygląd. Jeśli podgolimy boki, zostawiając jednocześnie długą górę stworzymy ciekawe połączenie, które sprawi, że będziemy wyróżniać się na tle innych mężczyzn. 

Dodatkowo samurajski kok jest fryzurą bardzo młodzieżową, tworzącą ciekawy image nawet u dojrzałych mężczyzn. Jeśli zatem potrzebujesz odświeżenia looku – to coś w sam raz dla ciebie. Nawet jeśli na co dzień nosisz garnitur.

Fryzura na samuraja – zalety

Jedną z największych zalet, które posiada fryzura na samuraja jest ta, że można ją wykonać zarówno z włosów prostych, jak i kręconych. Te drugie po naciągnięciu dadzą ten sam efekt, a ich zaokrąglenie będzie pomocne w uformowaniu końcowego koka. 

Fryzura na samuraja jest czymś bardzo praktycznym, a zarazem modnym. W ostatnich latach widać  trend długich włosów u mężczyzn. W ten sposób panowie, niegdyś uznawani za hippisów z powodu noszenia długich włosów – mogą dziś z powodzeniem pielęgnować swoje zamiłowanie.

Ten szyk nada się jednakowo dla mężczyzny, który czuje w sobie prawdziwego, wojowniczego samuraja, ale też dla faceta będącego wrażliwym romantykiem. Najważniejsze jest jednak, aby utrzymywać swoją fryzurę schludnie i układać ją tak, by zawsze dawała zjawiskowy efekt. Zainwestuj w gumę do włosów – pomoże ci utrzymać pożądany efekt na włosach na długie godziny.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę