Fetysz stóp – o co w tym wszystkim chodzi?

Fetysz stóp to czynność, która najczęściej przybiera różne formy. Jest wiele osób na świecie, które uwielbiają lizać, całować czy nawet gryźć kobiecie stopy i wąchać. Innych podnieca sam fakt, że mogą patrzeć na kobiecie stopy, na to w jaki sposób paznokcie są umalowane, czy znajduje się na nich jakiś tatuaż albo inne ozdobienie. Są też tacy, którzy lubią stopy bez jakichkolwiek dodatków. To wszystko tzw. fetysz stóp. W dzisiejszym wpisie omówimy sobie co to jest fetysz stóp, na czym polega i skąd się w ogóle bierze.

Fetysz kobiecych stóp

Oczywiście wbrew pozorom nie jest to żadna choroba a taki fetysz stóp jest jak najbardziej normalnym oraz zdrowym podejściem. Fetysz stóp to nie jest coś za co powinno się wyrzucać z nawiasu normy społeczeństwa, bowiem nie jest to zakazana czynność. Bądźmy szczerzy, większość z nas choć raz  wżyciu zwróciła uwagę na kobiece stopy i na to co miała na nich, czyli szpilki, jest to wręcz czynność, którą wykonuje się automatycznie, odruchowo. Chyba, że jest wśród nas taka osoba?

W takim razie warto sobie zadać pytanie, co sprawia, że to właśnie stopy są tą częścią ciała, która wzbudza aż takie silne emocje? Czy fetysz stóp może być spowodowany ich wyglądem czy może zapachem? W tym przypadku ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na takie pytanie, bowiem nie ma w chwili obecnej oficjalnie przeprowadzonej analizy w obszarze fetyszy stóp. Mimo to znalazł się jeden naukowiec, który podszedł do tematu na poważnie i obrał sobie fetyszyzm stóp kobiecych na temat naukowy. Tym naukowcem jest dr. Justin Lehmiller, szanowany naukowiec oraz dość popularny w Kinsey Institute. Justin jest głównym autorem książki „Tell Me What You Want” to właśnie w niej poruszył istotną kwestię, która odnosi się do seksualnej fantazji i fetyszy stóp kobiecych.

Przeprowadził on dość wnikliwe badania przed wydaniem książki. W tym celu wziął pod lupę aż 3500 obywateli USA. Na podstawie przeprowadzonych badań, stwierdził on, że fetysz stóp jest poniekąd wielowarstwowym doznaniem. Każda osoba w stopach widzi inny rodzaj podniecania, i że dla jednych osób fetysz stóp jest głównym aspektem wizualnym a u innych wręcz przeciwnie, może to yć zapach czy nawet smak stóp. Badacz stwierdził również, że stopy mogą służyć jako alternatywa penetracji seksualnej kobiety. Występują również inne kombinacje, w których łączy się różne akcesoria takie jak szpilki.

Fetysz stóp – co to jest?

A więc trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co to jest fetysz stóp? W tym przypadku niezwykle ciężko jest ustalić jaki jest w rzeczywistości odsetek społeczeństwa, które ma taki wyjątkowy pociąg do stóp kobiecych. Wbrew pozorom, to właśnie ten fetysz jest jednym z najpopularniejszych występujących fetyszy. Justin odkrył podczas swojego badania, że aż 15 % wszystkich zgłoszonych uczestników miało choć raz w życiu fantazję erotyczną o kobiecych stopach. Oczywiście podkreśla on, że sama fantazja nie określa tego czy ktoś cierpi na fetysz stóp. Najzwyczajniej w świecie po prostu raz w głowie pojawiła się taka myśl.

Oczywiście w tym przypadku naukowiec podejrzewa, że sama ilość osób, które mają prawdziwy fetysz stóp jest o wiele mniejsza. Warto również omówić fakt, że pozostałe grupy inaczej rozkładały akcenty o fantazjowaniu stóp. Wśród badanych osób heteroseksualnych kobiet aż ponad 6 % posiadało takie fantazje, z kolei u  mężczyzn to już było znacznie więcej i wynosiło aż 19%. Pozostała część to lesbijki oraz kobiety biseksualne oraz mężczyźni homo oraz biseksualni. Z badania odnośnie fetyszu stóp wynika, że mężczyźni fantazjują częściej od kobiet.

Fetysz stóp – skąd się bierze?

W takim razie skąd się bierze ten fetysz stóp?  Zazwyczaj taki seksualny stosunek do kobiecych stóp tworzy się z różnych względów. Są to w głównej mierze takie zachowania, które zostały już wcześniej wyuczone. Skąd się bierze takie coś?  Przykładem może być to, że podczas zabawy ze swoją partnerką, być może zdarzyło się to, że stymulowała Twoje prącie używając stóp, i wtedy właśnie w głowie powstała wizja czegoś niezwykle podniecającego. To podniecenie mogło być również wynikiem tego, że podczas takiej zabawy osiągnęło się finał w postaci orgazmu, dlatego to wszystko mogłoby wywołać i zostać w pamięci zapisane jako coś niezwykle pozytywnego. Coś co możliwe, że będzie się chciało powtórzyć ponownie, w taki sposób powstają m.in. podwaliny fetyszu stóp.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że fetysz stóp nie stanowi żadnego odstępstwa od normy. Tak naprawdę każdy z nas ma jakieś fetysze, i w rzeczywistości nie ma w tym nic aż tak przytłaczającego oraz nienormalnego. Dodatkowo fetysz stóp  to nie jest problem podłoża psychicznego, i nie oznacza to, że ma się jakieś problemy  z „głową”.

Fetysz stóp – na czym polega?

W takim razie na czym polega fetysz stóp? Zdecydowanie częściej pojawia się termin fetyszu stóp kobiecych niż męskich. Mężczyźni oraz kobiety objawiają się poprzez okazywanie adoracji stóp swoim partnerom, zazwyczaj dochodzi do tego m.in. poprzez mizianie, masowanie, rysowanie różnymi kosmetykami czy olejkami, oraz wąchaniem.

Najpopularniejszą formą fetyszystów stóp jest próbowanie stóp partnerki, czyli lizanie, całowanie  a nawet podgryzanie palców czy wkładanie ich do ust. Inni stosują różne dodatki spożywcze, np.: polewają stopy ketchupem czy słodkimi kremami,   a nawet bitą śmietaną.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

One thought on “Fetysz stóp – o co w tym wszystkim chodzi?

  1. Ciekawy temat, sam jestem fetyszystą stóp mojej żony, ma piękne i słodkie stopy. Zawsze pragnąłem całować, lizać i brać w usta palce jej stóp, czuć w nozdrzach zapach potu, z oddali spoglądać na cudowny zarys jej ciała z kroczkiem na pierwszym planie. Jesteśmy po złotym weselu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę