Fryzura na zakola – przedstawiamy męskie fryzury

W naszym wyglądzie jest wiele elementów, które szczególnie zwracają uwagę ludzi, a także decydują o tym, jak się prezentujemy. Ludzie najczęściej zwracają uwagę na naszą garderobę, ale jeśli chodzi o nasze naturalne cechy, nie ma wątpliwości, że to, co najczęściej przykuwa uwagę to włosy. Odpowiednia fryzura może dodać nam dużo uroku, a niewłaściwie dobrany styl włosów wręcz przeciwnie, może nie tylko odejmować nam atrakcyjności, ale poprzez to również zmniejszać naszą pewność siebie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że większość osób bardzo dba o kondycję swoich włosów i stawia na fryzury, które są jednocześnie modne, a także pasują do ich wyglądu. Niestety nie zawsze mamy wpływ na to, w jakim stanie są nasze włosy. Niektórzy z nas rodzą się z gęstymi, grubymi włosami, które są niezwykle mocne i nie wypadają zbyt często, podczas gdy niektórzy niestety nie mają tyle szczęścia, a ich włosy są rzadkie, kruche i łamliwe. Na te wszystkie rzeczy wpływa kilka czynników, w tym genetyka, hormony, czy też nawet płeć. Są pewne przypadłości, które, mimo że mogą dotykać zarówno kobiety, jak i mężczyzn, najczęściej dotykają tylko jednej z płci. Jednym z najbardziej znanych przypadków takiego problemu są zakola, które w zdecydowanej większości dotykają mężczyzn. Przyczyn zakoli może być wiele – wpływ na ich powstawanie zazwyczaj mają jednak czynniki takie jak hormony i niewłaściwy tryb życia, w tym zbyt uboga i za mało zróżnicowana dieta. Niestety, kiedy już pojawią się zakola, ciężko może być się ich pozbyć. Wielu mężczyzn podejmuje dosyć delikatne kroki, takie jak zmiana szamponu, czy stosowanie środka na porost włosów, jednak nie ma gwarancji, że któraś z tych metod się sprawdzi. Coraz częściej mężczyźni decydują się na opcję o wiele bardziej inwazyjną, czyli przeszczep włosów w brakujące miejsca. Niestety nie każdy może zdecydować się na taką opcję, przez co powstaje coraz więcej sposobów na zakrywanie ubytków. Wymyślono i opracowano wiele fryzur, które skutecznie i elegancko pomagają ukryć zakola, dzięki czemu problem z zakolami coraz częściej przestaje być problemem.

Jaka fryzura dla mężczyzny z zakolami i rzadkimi włosami?

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, jaka jest odpowiednia fryzura dla mężczyzny z zakolami i rzadkimi włosami. Nie każdemu pasują wszystkie metody układania włosów, jest jednak kilka stylów, które wyglądają dobrze niemal na każdym, przy czym wciąż są wierne najnowszym trendom. Jedną z takich fryzur jest tzw. side part, czyli cięcie, gdzie włosy są krótkie po bokach, a długa góra opada na jedną stronę. Teoretycznie zakrywa to zakole tylko z jednej strony, jednak jeśli włosy są obcięte odpowiednio, drugie zakole wygląda na zamierzone, nie zwracając niczyjej uwagi. Jest to niezwykle popularna fryzura, nawet u osób, które nie mają problemu z zakolami czy wypadaniem włosów. Gdy pada pytanie o to, jaka fryzura jest właściwa dla mężczyzny z zakolami i rzadkimi włosami, należy wspomnieć o cięciu w stylu „french crop”, które perfekcyjnie zakrywa zakola, a do tego nie wymaga prawie żadnej stylizacji. W tej fryzurze boki wciąż pozostają krótkie, podczas gdy dłuższa góra zaczesana jest do przodu, tworząc coś w rodzaju krótkiej grzywki. Obie te fryzury są polecane zarówno przez fryzjerów, jak i przez osoby, które mają problemy z porostem włosów.

Męskie fryzury na wysokie czoło

Istnieje naprawdę wiele męskich fryzur, które nadają się dla osób z wysokim czołem. Zazwyczaj w takich przypadkach poleca się posiadanie dłuższych włosów, najlepiej z dłuższą czy krótszą grzywką, która mogłaby zakrywać wysokie czoło, jednak nie jest to jedyna opcja. Wysokiego czoła wcale nie trzeba zakrywać, wystarczy po prostu dobrać odpowiedni styl układania i ścinania włosów. Jedną z najlepszych męskich fryzur na wysokie czoło, jest „clean shave”, czyli po prostu obcięcie włosów do samego końca. Z pewnością nie jest to fryzura, która jako pierwsza przyszłaby na myśl osobom, które mają wysokie czoło, jednak prawdą jest, że czasem kluczem w poprawieniu pewnej cechy, jest uwydatnienie jej. W przypadku wysokiego czoła sprawdzić się może też zaczesanie włosów na bok, lub też wypróbowanie różnych fryzur typu „messy”.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę