Gablota na sztandar – gdzie ją kupić? Ceny i kryteria wyboru

Nadanie jednostce sztandaru wiąże się z wielkim wyróżnieniem. Barwy należy więc traktować z szacunkiem i dumnie eksponować. Gabloty na sztandar podkreślą wagę tego symbolu i nadadzą mu unikatowego charakteru. Są świetnym miejscem na pokazanie swojego proporca podczas ważnych uroczystości i w dni powszednie. Zobacz, gdzie kupić odpowiednią gablotę i czym kierować się podczas zakupu. 

Gablota na sztandar – ważne kryteria wyboru

Wybierając gablotę na sztandar należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Poszczególne modele różnią się nie tylko wymiarem, ale także funkcjonalnością i jakością wykonania. Aby zakup był udany należy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

Konstrukcja ramy

Każda gablota ze sztandarem musi być stabilna i dobrze osadzona. Nie zapominajmy, że jest to produkt na lata, którego awaria może powodować urazy osób znajdujących się w pobliżu gabloty. Polecamy wybór ram wykonanych z aluminium anodowanego. Jest ono nie tylko odporne na korodowanie, ale także lekkie i wytrzymałe. Dodatkowo aluminium anodowane na srebrno lub złoto wygląda efektownie i nie niszczeje z upływem lat.

Wykonanie drzwi

Elementem warunkującym jakość gabloty na sztandar jest jej przeszklenie. Szczególnie gabloty na sztandar do szkoły powinny być zaopatrzone w bezpieczne szkło akrylowe, które zapobiega występowaniu ewentualnych urazów. Obecnie coraz rzadziej stosuje się tradycyjne szkło, ponieważ jest ono niebezpieczne podczas zbicia szyby. Akrylowy odpowiednik szkła zapobiega skaleczeniom i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Oświetlenie oraz tło

Jeśli zamierzasz kupić gablotę na sztandar OSP, do szkoły lub do urzędu zwróć uwagę na oświetlenie. Tylko odpowiedni system może odpowiednio wyeksponować proporzec i podkreślić jego rangę. Punktowe światło zdecydowanie poprawia wartość estetyczną całego projektu. Nie mniej ważne pozostaje także tło – gablota na sztandar może posiadać eleganckie białe tło lub być wykończona kolorową okleiną. Entuzjaści nowych rozwiązań docenią tło z szarego filcu, które znakomicie kontrastuje z kolorowym sztandarem.

Rozmiar gabloty

Osoby zainteresowane zakupem gabloty zastanawiają się jaki rozmiar będzie najlepszy. Wszystko w tym przypadku jest zależne od rozmiaru proporca, który należy zmierzyć. Rozmiary gabloty na sztandar można dobrać na specjalne zamówienie. Można także skorzystać z produktów o standardowych wymiarach:

– 100 × 100 × 10 cm,

– 120 × 120 × 10 cm, 

– 150 x 140 x 10 cm,

– 150 x 140 x 13 cm,

– 160 x 140 x 10 cm,

– 160 x 140 x 13 cm,

– 170 x 140 x 10 cm,

– 170 x 140 x 13 cm.

Nowoczesna gablota na sztandar

Niezależnie, czy szukasz gabloty na sztandar dla OSP, gabloty na sztandar dla szkoły, czy urzędu lub innej placówki – poza wyglądem liczy się funkcjonalność. Modele wyposażone w siłownik gazowy są o wiele łatwiejsze w obsłudze niż ich odpowiedniki obsługiwane manualnie. Gablota na sztandar z siłownikiem jest przeznaczona do większych modeli proporców. Dzięki nowoczesnemu systemowi proces zamykania i otwierania gabloty przebiega bez żadnego wysiłku.

Aspekty bezpieczeństwa gablot

Kupując gablotę na sztandar do szkoły priorytetem powinny być aspekty bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku gablot na sztandar dla OSP lub innych instytucji. Dobra gablota wisząca powinna być stabilna na przestrzeni lat i nie stanowić zagrożenia podczas ewentualnych wypadków.

Standardem jest dziś stosowanie wspomnianego szkła akrylowego, które powinno być zabezpieczone folią. Poza nim warto sprawdzić, czy wybrany model posiada plastikowe narożniki pozwalające uniknąć urazu głowy i utrzymują całą formę. W zestawie razem z gablotą powinien się znaleźć także hak do zamontowania sztandaru. Wisząca gablota musi być głęboko osadzona w ścianie. 

Gablota na sztandar – cena

Zastanawiasz się ile kosztuje gablota na sztandar? Cena produktu jest uzależniona od wymiaru, modelu i oferty producenta. Cena samej gabloty waha się w granicach 1200 do 3600 zł. Gabloty na sztandar cenowo mogą się od różnić za sprawą różnej funkcjonalności. Modele zaopatrzone w siłowniki gazowe są droższe, ale także dostępne w większych rozmiarach, dla większych proporców. Droższe są również modele produkowane w niestandardowych wymiarach, na specjalne zamówienie klientów. Na ostateczny koszt zakupu wpływ ma dobór oświetlenia czy tła.  

Jeśli szukasz gabloty na sztandar wysokiej jakości, postaw na solidne rozwiązania na lata. Firma gabloty.com to przykład marki, która posiada szeroki asortyment w przystępnych cenach. Na stronie znajdziesz wiele rozwiązań dla szkół, jednostek OSP, urzędów, czy innych placówek. Sprawdź ofertę, by dobrać model do swojego pomieszczenia.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę