Ile zarabia DJ?

Ile zarabia DJ w klubie? To pytanie, które dość często mogą sobie zadawać młodzi ludzie spędzający czas w weekendy na imprezach. Zawód Dj’a wydaje się dość atrakcyjny, szczególnie dla młodych mężczyzn, ale choć jest to branża zdominowana przez panów, to jest też coraz więcej kobiet, które świetnie sobie w niej radzą. Poza tym wiele osób uważa, że to praca marzeń i zastanawia się jak zostać DJ’em. Ostatecznie wydaje się, że życie DJ’a upływa od imprezy do imprezy, a do tego po zakończonej zabawie dostaje on dodatkowo wynagrodzenie. Czy można wyobrazić sobie lepszą pracę? Jak zawsze, istnieje więcej niuansów dotyczących tego zawodu. Warto przyjrzeć się temu bliżej, nie bazując tylko na tym ile bierze DJ za wesele lub ile zarabia DJ w klubie, ale poznając ten zawód od podszewki.

Jak zostać DJ – od czego zacząć?

Czy DJ’em można zostać bez żadnego wykształcenia i doświadczenia? Właściwie jest to możliwe, szczególnie jeśli ktoś posiada wrodzony talent. Warto jednak zawsze móc poprzeć swoje umiejętności jakimkolwiek wykształceniem. Dobra wiadomość dla osób zastanawiających się nad tym, jak zostać DJ, od czego zacząć jest taka, że można się tego uczyć i samodzielnie, i na specjalnych kursach. A najlepiej jest połączyć te dwie ścieżki. Z pewnością na początek najlepiej jest słuchać dużo muzyki, poświęcać na to każdą wolną chwilę. Osłuchanie z aktualnymi i dawnymi hitami to podstawa. Kolejnym krokiem będzie zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego. Choć wiele można obecnie zdziałać przy użyciu laptopa, to jednak bez niektórych urządzeń trudno będzie osiągnąć zamierzony efekt. Będzie to też element nauki. Kolejnym etapem tego, jak zostać DJ’em jest zapisanie się na kurs. Okres pandemii przyczynił się do ogromnego rozwoju kursów zdalnych. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można się w ten sposób wiele nauczyć ucząc się w dowolnej chwili i miejscu, a przy tym nie stracić na to dużo pieniędzy. Osoby zastanawiające się nad tym, jak zostać DJ’em, od czego zacząć mogą też nagrać swoje pierwsze utwory i zaprezentować je w zaprzyjaźnionych klubach. Dalej pozostaje już tylko pracować na swoją markę i rozpoznawalność, a zlecenia przyjdą same.

Ile zarabia DJ

Ile kosztuje DJ na 18?

Wiemy już jak zostać DJ’em. Pora dowiedzieć się jak zarabiać. Możliwości zarobkowania wśród DJ’ów nie ograniczają się wyłącznie do klubów i dyskotek. Tak naprawdę na to ile zarabia DJ wpływa w dużej mierze to, gdzie gra i jaki profil działalności obierze. Część DJ’ów pracuje wyłącznie w klubach, a część obiera inną dziedzinę – uroczystości rodzinne takie jak wesela czy osiemnastki. Możliwością zarobkowania dla obu są też imprezy karnawałowe organizowane przez hotele, restauracje, ale też kluby właśnie. Zatem ile zarabia DJ? Na pewno nie są to regularne zarobki o stałej wysokości. Wiele zależy od różnych czynników. Na przykład od czasu trwania karnawału, od tego jak wiele ma zleceń dany DJ na wesela czy inne uroczystości. Choć w ciągu kilku tygodni zarobki mogą podskoczyć do kilkudziesięciu tysięcy złotych, to trzeba też pamiętać o odłożeniu czegoś na czas, gdy imprez odbywa się mniej. Ile kosztuje DJ na 18? Najczęściej jest to kwota mieszcząca się w przedziale od 1000 do 2000 zł. Ile bierze DJ za wesele? Najczęściej jest to od 2500 do 4000 zł. Wiele jednak zależy od cennika konkretnego DJ’a. Przykładem jest to, jaki ma DJ Hazel cennik. Im bardziej znany wodzirej, tym jego stawki będą wyższe.

DJ Hazel – cennik

Ważną wskazówką w ustaleniu tego, ile zarabia DJ jest właśnie cennik konkretnej osoby. Dzięki temu sami wiemy, na jaki wydatek trzeba się przygotować, ale też możemy mniej więcej obliczyć wysokość zarobków. Zawsze trzeba jednak odjąć koszty dojazdu, noclegu, wypożyczenia sprzętów i wielu innych. Dlatego takich danych jak DJ Hazel cennik nie powinniśmy przekładać w skali 1:1 na rzeczywiste zarobki. Wiemy już ile kosztuje DJ na 18, a także w przybliżeniu ile bierze DJ za wesele. Pozostaje odpowiedź na pytanie, ile zarabia DJ w klubie. Początkująca osoba zarobi od 300 do 1000 zł. Jeśli DJ ma już wyrobioną markę, to za gościnne występy np. na imprezach karnawałowych może zarobić nawet kilka tysięcy złotych, a w całym sezonie karnawałowym nawet około 40 tysięcy złotych.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę