Ile zarabia opiekunka do dziecka?

Pomoc opiekunki do dziecka dla młodych rodziców może być nieoceniona. Taka osoba często ratuje sytuację, gdy wypadnie coś nagłego, ale też pozwala rodzicom nieco odetchnąć i wyrwać się z domu. Poza tym żyjemy coraz szybciej, każdy dzień jest wypełniony pracą i innymi zadaniami po brzegi, więc rośnie też zapotrzebowanie na takie usługi. Ile zarabia opiekunka do dziecka? Ile zapłacić niani za godzinę? Jakie jest wynagrodzenie niani 2022? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie nie tylko osoby chcące podjąć się takiej pracy, ale i młodzi rodzice chcący zatrudnić nianię do swojej pociechy.

Opiekunka do dziecka – zarobki

Wiele zależy od tego, jakie wykształcenie ma dana opiekunka oraz od jej doświadczenia. Prawda jest taka, że większość opiekunek nie prowadzi żadnej działalności, a zwyczajnie dorabia sobie w ten sposób do emerytury, stypendium lub innych świadczeń. Dlatego też na pytanie ile zarabia opiekunka do dziecka tak naprawdę trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Warto jednak mieć na uwadze, że to, jakie ma opiekunka do dziecka zarobki jest uzależnione też od tego, czy działa w ramach agencji opiekunek, czy też pracuje sama na siebie. Te ostatnie zwykle mają znacznie niższe stawki za opiekę nad dzieckiem. Na początek warto jednak dokładniej przeanalizować, kto może zostać opiekunką. Najczęściej są to kobiety, które z racji swojej płci budzą większe zaufanie gdy chodzi o opiekę nad dzieckiem. Nierzadko w ten sposób do stypendium dorabiają sobie studentki. Szczególnie mile widziane są osoby studiujące kierunki pedagogiczne. Dalej oczywiście emerytki, które nie zamierzają wcale siedzieć z założonymi rękami, a szukają sobie jakiegoś satysfakcjonującego zajęcia na kilka godzin dziennie. W takiej sytuacji to, ile zarabia opiekunka do dziecka jest zatem uzależnione od tego, na jaką stawkę zgodzi się zarówno opiekunka, jak i rodzice.

Ile zarabia opiekunka

Ile za godzinę opieki nad dzieckiem?

Wielu rodziców zastanawia się ile zapłacić niani za godzinę. Pytanie to jest logiczne, ale odpowiedź nie zawsze oczywista. Najczęściej możemy zrobić rozeznanie wśród ogłoszeń na różnych portalach. To da nam pewien punkt odniesienia. Dowiemy się ile zarabia niania za godzinę 2022, co pozwoli nam uniknąć gafy podczas ustalania szczegółów współpracy. Nie musimy jednak szczególnie obawiać się tego tematu, ponieważ najczęściej opiekunki same ustalają swoje stawki za opiekę nad dzieckiem, a my możemy się na nie zgodzić lub poszukać kogoś innego. Na jaki wydatek trzeba się zatem przygotować, choć w przybliżeniu? Ile za godzinę opieki nad dzieckiem trzeba zapłacić? Najczęściej stawki te zaczynają się od 15 zł do nawet 30-35 zł za godzinę. 

Opiekunka do dziecka w Krakowie – stawki

To, jakie jest wynagrodzenie niani 2022 w dużej mierze zależy od miasta, w jakim pracuje. Trudno zatem dziwić się temu, że zapytania takie jak „opiekunka do dziecka Kraków stawki” czy „ile zarabia niania w Warszawie” są wyjątkowo popularne w internecie. Mieszkańcy tych miast z pewnością zastanawiają się ile zapłacić niani za godzinę i na jaki wydatek trzeba się przygotować. Otóż tutaj to ile za godzinę opieki nad dzieckiem zapłacić może troszkę przerażać, gdyż duże miasto oznacza zwykle wyższe stawki. Koszty życia w dużym mieście są wysokie, a to oznacza, że również wynagrodzenie niani 2022 musi być adekwatne. Również to, ile zarabia niania w Warszawie zależy od tego, czy działa samodzielnie, czy przez agencję. Podobnie sprawa ma się, gdy chodzi o to, jakie ma opiekunka do dziecka Kraków stawki. 

Ile godzin pracuje opiekunka w żłobku?

To ile zarabia niania za godzinę 2022 zależy też od tego, jakie ma wykształcenie i doświadczenie. Osoba po studiach pedagogicznych może liczyć na wyższe stawki za opiekę nad dzieckiem. Znaczenie ma też to ile godzin pracuje opiekunka w żłobku. Wówczas to, jakie ma opiekunka do dziecka zarobki jest uzależnione od konkretnej placówki. Wtedy też nie mamy dylematu ile zapłacić niani za godzinę, ponieważ płaci jej sam żłobek. Sprawa z tym ile zarabia niania w Warszawie lub innym mieście na etacie jest uzależniona od tego, ile godzin pracuje opiekunka w żłobku i od umowy, jaką podpisała. Jeśli jest to etat, kwota ta nie może być niższa od najniższej krajowej.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę