Ile zarabia egzaminator WORD i jak nim zostać?

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego często prowadzą nabór na stanowisko egzaminatora prawo jazdy. Zarobki mogą być dość wysokie, ale wymagania również są konkretne. Ile zarabia egzaminator WORD i jak nim zostać? Średnie zarobki kształtują się w zakresie od 4 600 do 8 200 złotych – to duże różnice, ale tak to wygląda. Trzeba przejść między innymi kurs kwalifikacyjny, który zakłada obecność na 154 godzinach zajęć teoretycznych. Zanim jednak to nastąpi, konieczne jest spełnienie szeregu wymagań formalnych.

Ile zarabia egzaminator WORD?

Koszty kursu na prawo jazdy cały czas rosną, w związku z tym niektórzy zastanawiają się ile zarabia egzaminator WORD i jak nim zostać. Okazuje się, że jest to dobrze płatne zajęcie, ale otrzymanie uprawnień poprzedza wiele formalności. To ile zarabia egzaminator WORD w dużej mierze zależy od miejsca, w którym pracuje, konkretnie wielkości miasta. Inną zależnością jest kategoria, na którą egzaminuje. Trudno zatem jednoznacznie stwierdzić ile zarabia egzaminator WORD.

zarobki w Word

Egzaminator WORD – zarobki

Co trzeba zrobić, aby zostać egzaminatorem WORD? Zarobki często kuszą do sprawdzenia się w tym zawodzie. Wymagane jest ukończenie 23 lat oraz posiadanie prawa jazdy kategorii B przez co najmniej 3 lata. Niezbędne jest wykształcenie średnie i ważne orzeczenie lekarskie wskazujące na brak przeciwwskazań zdrowotnych psychologicznych do ubiegania się o uprawnienia. Jakie jeszcze wymagania dotyczą kandydata na stanowisko egzaminatora WORD? Zarobki są mocnym argumentem, ale chcąc wykonywać ten zawód nie można mieć przeszłości kryminalnej.

Egzaminator prawa jazdy – zarobki

Co sprawia, że  istnieje tak duże zainteresowanie zawodem egzaminatora prawa jazdy? Zarobki oczywiście są kuszące, ale także zróżnicowane. Warto przyjrzeć się temu bliżej. Najniższe stawki zasadniczego wynagrodzenia to przedział od 2.500 do 3.500 złotych, dotyczą egzaminatora IV stopnia, który egzaminuje jedną kategorię prawa jazdy. Kolejne stopnie wiążą się z pensją o około 500 złotych wyższą. Dlatego nie jest prawdą, że wynagrodzenie jest jednakowe dla wszystkich egzaminatorów prawa jazdy. Zarobki są uzależnione od ilości uprawnień.

Egzaminator WORD – oferty pracy

Poza zarobkami liczą się również predyspozycje do wykonywania zawodu egzaminatora WORD. Oferty pracy wskazują wszystkie te, które są wymagane w danym momencie. Jednak poza nimi liczą się cechy charakteru, na przykład spokój i opanowanie. Przydaje się także cierpliwość. Należy mieć na uwadze, że nie każdy kursant uczy się wszystkiego od razu. Jedni szybciej opanowują technikę, inni potrzebują zwyczajnie więcej czasu. Jaki jeszcze musi być egzaminator WORD? Oferty pracy zazwyczaj wskazują zapotrzebowanie na sprawiedliwą osobę, która każdego będzie traktowała równo, zgodnie z tymi samymi kryteriami.

Jak zostać egzaminatorem WORD?

Pytanie jak zostać egzaminatorem WORD pojawia się dosyć często, zwłaszcza pada od osób, które lubią jazdę samochodem. Upodobania to jednak za mało, trzeba zadbać o spełnienie wszystkich wymagań formalnych. Dopiero gdy nie ma żadnych przeciwwskazań można zapisać się na stosowny kurs. W tym celu należy być obecnym na 154 godzinach zajęć teoretycznych oraz zaliczyć część praktyczną, na którą składa się 15 godzin. Zastanawiając się jak zostać egzaminatorem WORD trzeba zdać sobie sprawę z kosztów takiego kursu – około 4.200 złotych.

Jak zostać egzaminatorem prawa jazdy?

Każdy zapewne przeżywał stres podczas egzaminu na prawo jazdy, ogrom wiedzy teoretycznej nie wystarczy, trzeba znać jeszcze praktyczne zasady. Często pasja do jazdy samochodem jest tak duża, że w głowie pojawia się pytanie: jak zostać egzaminatorem prawa jazdy? Po spełnieniu wszystkich przesłanek formalnych musi ukończyć kurs składający się z teorii i praktyki. Po nim przychodzi czas na zapisanie się na egzamin państwowy. Organem decyzyjnym jest komisja weryfikacyjna, którą powołuje minister do spraw transportu. Oto cała odpowiedź na nurtujące pytanie jak zostać egzaminatorem prawa jazdy.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę