Jak nosić kamizelkę, aby wyglądać w niej dobrze?

Kamizelka to ta cześć męskiego ubioru, która jest jednym z najbardziej niedocenianych elementów garderoby.  Czasami zastanawiamy się dlaczego tak jest, skoro kamizelka tak naprawdę zdaje egzamin i bywa w niektórych sytuacjach bardzo praktycznym rozwiązaniem od uniwersalnej kurtki czy nawet marynarki. Dlatego w poniższym wpisie postaramy się przekonać Ciebie, do tego dlaczego warto wybrać kamizelkę. Wyjaśnimy jak nosić kamizelkę męską, porozmawiamy o tym czy  garnitur męski z kamizelką jest dobrym rozwiązaniem oraz jaką kamizelkę do granatowego garnituru wybrać.

Jak nosić kamizelkę męską?

Obecnie kamizelka to pojęcie, które nazywa się nie tylko tę jedną z kilku części garnituru, ale również są to pikowane a nawet puchowe bezrękawniki, które stanowią idealną alternatywę dla kurtek wiosennych czy kamizelek jeansowych oraz dla skóry by w ten sposób urozmaicić codzienny styl. Każda z tych wymienionych kamizelek stanowi praktyczny i stylowy ubiór, i właśnie dlatego jeżeli nie posiadasz w swojej garderobie żadnej z nich, to czas najwyższy, by wyposażyć się w taką kamizelkę. Przed zakupem warto zapoznać się z najmodniejszymi kamizelkami męskimi, i sprawdzić te wzory, które będą najlepiej pasować do Twojego stylu.

Przechodząc dalej skupmy się na tych kamizelkach męskich o nieformalnym wyglądzie.  Taka kamizelka męska pozwala na szersze zastosowanie. Kamizelki męskie z tkaniny przeważnie są wykonane w urozmaiconych kolorach oraz wzorach. Występują również takie kamizelki, które mają przejrzystą fakturę, i właśnie takie kamizelki idealnie pasują do urozmaicenia klasycznych garniturów. W ten sposób można osiągnąć styl inaczej zwany „półformalnym”. Przydaje się to w momencie kiedy chcemy ubrać garnitur, jednak w nieco luźniejszym wizerunku. Takim przykładem, które poniżej omówimy jest szara kamizelka do granatowego garnituru.

W takim razie przejdźmy do tego jak nosić kamizelkę męską aby wyglądać w niej dobrze i stylowo? Jeżeli zależy Ci na tym aby wyglądać schludnie, nie wystarczy samo dobranie kolorów oraz ładnych wzorów.  O tym jak nosić kamizelkę w prawidłowy sposób musisz przede wszystkim pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Nie może spod kamizelki wystawać koszula ani krawat, jest to wręcz zabronione.  O ile jeszcze można rzec, że wystająca w taki sposób końcówka krawata to nonszalancja, to w przypadku koszuli to jest zwykłe niedbalstwo.

Garnitur męski z kamizelką

Cofając się wstecz garnitur męski z kamizelką stał się przymusową częścią eleganckiego stroju w XVII wieku. To wszystko zapoczątkował angielski władca Karol II. W rzeczywistości inspirację zaczerpnięto z mody Perskiej to, i tak w czasach obecnych jest wyznacznikiem angielskiej elegancji. Z kolei najważniejszą zaletą kamizelki męskiej była skłonność do zwracania uwagi na męską sylwetkę, ze względu na to, że nadaje jej pozytywny kształt litery V. W tym przypadku klatka piersiowa stwarza wrażenie znacznie wydatnej, ramiona stają się szersze, a talia wizualnie wygląda szczuplej. Rozważa się, że właśnie z tego względu męskie kamizelki powracają obecnie do łask.  Garnitur męski z kamizelką coraz częściej pojawia się w nowych kolekcjach.

Trzyczęściowy garnitur męski z kamizelką bardzo dobrze będzie podkreślać formalność sytuacji, sprawdzi się idealnie jako strój do pracy albo na formalne wydarzenia. Należy pamiętać, że w trakcie wyjątkowych uroczystości, męska kamizelka powinna być o wiele jaśniejsza od spodni oraz marynarki.  Najlepiej będzie utrzymywać się przy pierwszorzędnych modelach. Jeżeli chodzi o kolory należy pozostać tradycyjnym. W takim razie do wyboru powinno się wybrać odcienie granatu, beżu czy szarości.

Kamizelka do granatowego garnituru

Jaka kamizelka do granatowego garnituru będzie najbardziej odpowiednia? Czy w rzeczywistości kolorowa kamizelka do garnituru będzie stanowić dobry wybór? Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, kamizelka w odcieniu spodni oraz marynarki nie jest w ogóle brana pod uwagę. W takim razie warto zastanowić się nad włożeniem kamizelki w szarym kolorze. Tak naprawdę szary odcień oraz granat to te kolory, które niezwykle dobrze się uzupełniają. Jeżeli zdecydujesz się na to połączenie, szarej kamizelki z granatowym garniturem, unikniesz w ten sposób wpadki. Taka opcja umożliwi na zaakcentowanie bytności kamizelki oraz sprawi, że ta cała kompozycja będzie stanowić oryginalny charakter.

Warto też zastanowić się przy wyborze czy kamizelka we wzory będzie pasować do granatowego garnituru. Dość ciekawą inspiracją może być kamizelka w kratkę, która będzie pasować do granatowego garnituru. Granat to taki odcień, który jest najbardziej uniwersalnym kolorem garnituru. Bardzo dobrze sprawdzi się nie tylko w pracy, ale też na takich formalnych wydarzeniach jak wesela oraz śluby. W przypadku granatowego garnituru, niezależnie od tego, czy padnie wybór na szarą czy granatową kamizelkę, innym odrębnym uzupełnieniem takiego outfitu mogą stanowić dodatki w odcieniu bordowym.  Podobnie jak granat, i szary odcień będą niezwykle dobrze w komponować się z kolorem bordowym.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę