Parafka – jak stworzyć i wymyślić oryginalny podpis?

Jedną z najbardziej uniwersalnych czynności, które wykonuje się w życiu jest składanie podpisów oraz parafki na dokumentach.  Własnoręcznie składany podpis to dla wielu mężczyzn wizytówka stylu oraz elegancji. Taki podpis może bardzo dużo powiedzieć o autorze, który ten podpis złożył. W ten sposób warto zadbać o swój podpis aby stał się on oryginalny i sprawiał pozytywne wrażenie. W poniższym wpisie omówimy co to jest parafka, jak powinna wyglądać oraz ostatecznie jak stworzyć parafkę, która będzie oryginalna.

Parafka jak powinna wyglądać?

Jak powinna wyglądać parafka?  Sam podpis w doktrynie jest rozumiana jako zapis słowny (znak graficzny), który zawiera co najmniej nazwisko  nawet w skróconej formie, w tym przypadku z opuszczeniem liter. Dodatkowo taka forma zapisu nazwiska nie musi być czytelna.   Z drugiej strony jeżeli parafka jest pozbawiona nazwiska, ale mimo to zawiera pseudonim to jest on dopuszczony do kodeksu cywilnego. Przy składaniu takiej formy podpisu musi on być powtarzalny oraz taki, który pozwala  znacznie odróżnić od innych. Parafka musi umożliwiać identyfikację osoby, która taki podpis składa, dodatkowo zbadanie autentyczności podpisu doprowadza do tego, że taki podpis musi być własnoręczny.

Parafka jak wymyślić?

Jeżeli chcesz wymyślić swój oryginalny podpis powinieneś przede wszystkim podszlifować umiejętność składania takiej parafki. Najbardziej zależy nam tym aby taki podpis był czytelny oraz miał swój unikalny charakter.  Parafka może być prosta i poprawna oraz niezwykła, która będzie odznaczała się wyjątkowymi cechami, które sprawią, że dzięki temu zostanie zapamiętana. Można taką parafkę uzyskać poprzez korelacje do rzadziej używanych krojów pisma, stosowania różnych ozdób albo wybrać minimalizm.

Innym głównym celem uzyskania podpisu, jest to aby się go dość łatwo i zwinnie zostawiało. Zależy nam przede wszystkim na tym aby przy każdym składaniu takiego podpisu, uzyskiwać bardzo zbliżony efekt. Dzięki temu  z takiego podpisu mamy możliwość uzyskania sprawnej i skróconej wersji, która będzie jako nasza parafka.  Doskonale wyuczony podpis to taki, który będzie posiadał w sobie nutkę opryskliwości, czyli będzie wyglądał perfekcyjnie a z drugiej strony tak, jakbyśmy w ogóle się przy tym nie starali.

Parafka jak stworzyć?

W takim razie jak stworzyć parafkę? Tak naprawdę do nauki stworzenia unikalnej parafki nie potrzebujesz wyszukanych narzędzi. W zupełności wystarczy Ci kawałek kartki oraz  coś do pisania. W tym przypadku nawet zwykły ołówek będzie dobrym narzędziem do nauki.  Stworzenie swojego podpisu należy zacząć od napisania na kartce kilka swoich podpisów po czym przejść do krytycznej ich oceny. Przeanalizuj to czy są według Ciebie czytelne a zarazem estetyczne. Jeżeli zauważysz, że jest zbyt wyraźny  a co za tym idzie poprawny, będzie się w takim razie kojarzył zwykle z pismem szkolnym a co za tym idzie może być nawet łatwy do podrobienia.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę