Facetem Być

moda męska, blog męski i męskie sprawy – rzeczowe porady dla mężczyzn i blog

Parafka – jak stworzyć i wymyślić oryginalny podpis?

Jedną z najbardziej uniwersalnych czynności, które wykonuje się w życiu jest składanie podpisów oraz parafki na dokumentach.  Własnoręcznie składany podpis to dla wielu mężczyzn wizytówka stylu oraz elegancji. Taki podpis może bardzo dużo powiedzieć o autorze, który ten podpis złożył. W ten sposób warto zadbać o swój podpis aby stał się on oryginalny i sprawiał pozytywne wrażenie. W poniższym wpisie omówimy co to jest parafka, jak powinna wyglądać oraz ostatecznie jak stworzyć parafkę, która będzie oryginalna.

Co to jest parafka?

Parafka to w rzeczywistości znak graficzny, którym podpisujemy się na dokumencie, i występuje on przeważnie w postaci inicjałów. Tak naprawdę parafka nie jest równoznaczna z podpisem ponieważ stanowi on zbyt niewystarczającą podstawę, w której można zidentyfikować daną osobę, która złożyła taki podpis na dokumencie.  W takim razie co to jest parafka?  Parafka odgrywa główną funkcję w systemie prawa, która polega m.in. na oznakowaniu wybranych stron wielostronicowego dokumentu. Dzięki temu można przestrzec się przed ewentualną podmianą dokumentów. Parafki stosuje się również w przypadku gdy w treści dokumentów nastąpiły zmiany, dzięki złożonej parafce ma ona zasygnalizować akceptację dokonanych zmian.

Parafka jak powinna wyglądać?

Jak powinna wyglądać parafka?  Sama parafka w doktrynie jest rozumiana jako zapis słowny (znak graficzny), który zawiera co najmniej nazwisko  nawet w skróconej formie, w tym przypadku z opuszczeniem liter. Dodatkowo taka forma zapisu nazwiska nie musi być czytelna.   Z drugiej strony jeżeli parafka jest pozbawiona nazwiska, ale mimo to zawiera pseudonim to jest on dopuszczony do kodeksu cywilnego. Przy składaniu takiej formy podpisu musi on być powtarzalny oraz taki, który pozwala  znacznie odróżnić od innych. Parafka musi umożliwiać identyfikację osoby, która taki podpis składa, dodatkowo zbadanie autentyczności podpisu doprowadza do tego, że taki podpis musi być własnoręczny.

Parafka jak wymyślić?

Jeżeli chcesz wymyślić swój oryginalny podpis powinieneś przede wszystkim podszlifować umiejętność składania takiej parafki. Najbardziej zależy nam tym aby taki podpis był czytelny oraz miał swój unikalny charakter.  Parafka może być prosta i poprawna oraz niezwykła, która będzie odznaczała się wyjątkowymi cechami, które sprawią, że dzięki temu zostanie zapamiętana. Można taką parafkę uzyskać poprzez korelacje do rzadziej używanych krojów pisma, stosowania różnych ozdób albo wybrać minimalizm.

Innym głównym celem uzyskania podpisu, jest to aby się go dość łatwo i zwinnie zostawiało. Zależy nam przede wszystkim na tym aby przy każdym składaniu takiego podpisu, uzyskiwać bardzo zbliżony efekt. Dzięki temu  z takiego podpisu mamy możliwość uzyskania sprawnej i skróconej wersji, która będzie jako nasza parafka.  Doskonale wyuczony podpis to taki, który będzie posiadał w sobie nutkę opryskliwości, czyli będzie wyglądał perfekcyjnie a z drugiej strony tak, jakbyśmy w ogóle się przy tym nie starali.

Parafka jak stworzyć?

W takim razie jak stworzyć parafkę? Tak naprawdę do nauki stworzenia unikalnej parafki nie potrzebujesz wyszukanych narzędzi. W zupełności wystarczy Ci kawałek kartki oraz  coś do pisania. W tym przypadku nawet zwykły ołówek będzie dobrym narzędziem do nauki.  Stworzenie swojej parafki należy zacząć od napisania na kartce kilka swoich podpisów po czym przejść do krytycznej ich oceny. Przeanalizuj to czy są według Ciebie czytelne a zarazem estetyczne. Jeżeli zauważysz, że jest zbyt wyraźny  a co za tym idzie poprawny, będzie się w takim razie kojarzył zwykle z pismem szkolnym a co za tym idzie może być nawet łatwy do podrobienia.

Przechodząc dalej, wykorzystując znajomość i podstawy kaligrafii oraz liter postaraj się przelać na papier bezbłędnie swoje imię oraz nazwisko. Staraj się pisać do tego momentu, w którym uzyskasz pożądany efekt. Wówczas będziesz już we właściwym punkcie wyjścia do tego jak stworzyć parafkę.  W kolejnym etapie zapisz tyle kartek swoją parafką aż do momentu, w którym będziesz już go pisał płynnie oraz  w szybkim tempie. W trakcie tego całego procesu Twoja parafka będzie się stopniowo upraszczała. Analizuj te wersje, które są najbardziej czytelne oraz te, w których litery będą powiązane.

Na samym końcu nie zapominaj stawiać kropek oraz zakreślać liter. Do parafki możesz dodać jakieś wymyślne zawijasy, w ten sposób dodasz swojej parafce unikalnego charakteru. Po uzupełnieniu znacznej ilości kartek, wybierz te najlepsze wersje parafki i to właśnie je ćwicz i szlifuj. Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie, w którym kierunku będziesz podążał. W efekcie, pomimo wyjścia od pisma poprawnie kaligrafowanego, stworzysz unikalną parafkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.