Co warto mieć w samochodzie? Sprawdź przydatne wyposażenie samochodu

Z pewnością każdy z nas ma w pamięci sytuacje albo historie związane z samochodem, podczas których pilnie potrzebował jakiegoś przedmiotu, a akurat nie był w jego posiadaniu. Dlatego po takich sytuacjach zazwyczaj zawsze wozi się w aucie ten przedmiot, który jest zawsze gotowy do użycia. W taki o to sposób powstaje wiele anegdot, które nawiązuje do niezbędnych rzeczy kierowcy. Tak więc nasuwa się pytanie o to co warto mieć w samochodzie i jakie jest przydatne wyposażenie samochodu?

Co warto mieć w samochodzie?

Każdy prawdziwy mężczyzna powinien być gotowy na trudności, które mogą pojawić się na drodze.   Oczywiście wiadomo, że należy zacząć od perfekcyjnej znajomości przepisów drogowych i nabyciu wiedzy przez umiejętność prowadzenia pojazdu w trudnych warunkach.  Również ważnym aspektem jest to czy mamy odpowiednie wyposażenie w samochodzie na różne okazje. W dalszej części przedstawimy listę tego co warto mieć w samochodzie i te rzeczy, które mogą pomóc wyjść z opresji w różnych sytuacjach

Przede wszystkim zacząć należy od najważniejszego wyposażenia samochodu, które są wymagane jasnymi przepisami.  Jeżeli chodzi o Polskę, to każdy kierowca powinien mieć w samochodzie trójkąt ostrzegawczy oraz kilogramową gaśnicę. Te rzeczy są niezbędnym wyposażeniem a ich brak skutkuje mandatem karnym.  Dodać należy, że trójkąt ostrzegawczy powinno ustawiać się w prawidłowej odległości bezpośrednio za samochodem w takich sytuacjach kiedy auto jest unieruchomione, podczas holowania albo innych awarii.  Z kolei gaśnica , ze względu na jej rozmiar będzie przydatna w sytuacjach kiedy pożar jest niewielki. Najwygodniej to wozić gaśnicę w kabinie, a jeżeli już chcemy umieścić ją w bagażniku, to należy pamiętać o tym aby była ona na wierzchu a dostęp do niej był łatwy.

Przydatne wyposażenie samochodu

Każdy kierowca powinien być w posiadaniu przydatnego wyposażenia w samochodzie.  W taki razie co warto wozić w samochodzie? Poniżej znajduje się lista wyposażenia, która z pewnością przyda się i znacznie ułatwi podróż samochodem.

  • Taśma izolacyjna to niezwykle uniwersalny przedmiot i zdecydowanie warto mieć go w samochodzie.  Tak naprawdę jest to przedmiot, który  przyda się w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Przyda się m.in. do błyskawicznej naprawy karoserii bądź zda egzamin podczas udzielania pierwszej pomocy w wypadkach.
  • Latarka to kolejny przedmiot, który  przyda się podczas usterki w samochodzie, źródło światła będzie przydatne w momencie kiedy trzeba zlokalizować przyczynę usterki.
  • Rękawice robocze ochronią dłonie przed brudem czy błotem podczas wymiany koła bądź innymi czynnościami.
  • Narzędzia wielofunkcyjne typu scyzoryk .
  • Koc termoizolacyjny, ma on wiele zastosowań zaczynając od ogrzewania i ochrony przed zimnem kończąc po wysuszanie mokrej odzieży.
  • Wbrew pozorom wiadro to bardzo praktyczna rzecz, którą warto mieć w samochodzie z tego względu, że może być użyta jako prowizoryczna ubikacja czy jako pojemnik.
  • Ładowarka samochodowa, jest to nieodłączny element wyposażenia samochodu ponieważ przyda się w kryzysowych sytuacjach.
  • Warto również mieć w samochodzie papierowe ręczniki, które można użyć do usunięcia brudu na szybie bądź kontroli poziomu oleju.
  • Zarówno wybijak do szyby oraz nóż służący do cięcia pasów zabezpieczających to wyposażenie, które może w łatwy sposób uratować życie.
  • Na samym końcu naszej listy znajduje zapalniczka albo świeczki do podgrzewaczy. W skrajnych przypadkach, mogą posłużyć jako prowizoryczne źródło ciepła.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę