Jak się przygotować do sprzedaży samochodu?

Każdego dnia w Internecie pojawiają się dziesiątki tysięcy ofert sprzedaży samochodu. Nie jest jednak łatwo wybrać idealny pojazd dla siebie, a podobną trudność może sprawiać znalezienie kupca na swój samochód przeznaczony na sprzedaż. Aby zwiększyć szanse na sprzedaż samochodu, warto się najpierw do niej dobrze przygotować.

Wszyscy jesteśmy wzrokowcami. Nawet przy robieniu zakupów spożywczych, chętniej wybieramy owoce w ładnych kolorach czy pięknie zapakowane produkty. Podobnie jest, jeśli chodzi o samochody — ogłoszenia sprzedaży aut używanych bardziej przykuwają uwagę, jeśli mają dobrze zrobione zdjęcia i odpowiedni opis. Sprawdź, jak zwiększyć szanse na sprzedaż samochodu.

Odpowiednio przygotuj samochód na sprzedaż

Klienci portali z ogłoszeniami samochodów na sprzedaż zazwyczaj szukają pojazdu w konkretnym przedziale cenowym. Jednak kiedy już ustalą odpowiednie widełki cenowe na stronie, kolejną rzeczą, na którą zwracają największą uwagę, są zdjęcia. Nawet starszy samochód z większym przebiegiem może szybciej przykuć wzrok potencjalnego kupca, gdy będzie dobrze prezentował się na zdjęciach. Dlatego jeszcze przed zrobieniem fotografii, warto zadbać o to, aby pojazd prezentował się czysto i schludnie. Należy przede wszystkim dokładnie umyć całe nadwozie — najlepiej ręcznie, aby uniknąć zarysowań czy nieestetycznych zacieków. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepszy efekt, na przykład w przypadku nieco matowego lakieru, możesz wykonać ręczne polerowanie karoserii.

Nie można zapominać także o wnętrzu pojazdu. Powinno być przede wszystkim czyste i schludne. Wszelkie plamy na tapicerce można wyprać, a także umyć lub kupić nowe wycieraczki gumowe pod nogi. Miły zapach po otwarciu drzwi także będzie mile widziany. Takie detale mogą mieć ogromne znaczenie dla kupującego i z pewnością pozwolą zrobić na nim lepsze wrażenie.

Jak zrobić zdjęcia samochodu na sprzedaż?

Dobre zdjęcie znacząco zwiększa szanse na to, że potencjalny nabywca zainteresuje się Twoim ogłoszeniem o sprzedaży samochodu. Dlatego warto pamiętać o kilku kluczowych wskazówkach, które okażą się przydatne w czasie robienia zdjęć pojazdu do portalu ogłoszeniowego.

  • Rób zdjęcia przy ładnej pogodzie. Słońce nie powinno być zbyt ostre, dlatego lepiej wybrać poranek lub późniejsze popołudnie. Wówczas światło słoneczne sprawi, że Twój pojazd będzie wyglądał o wiele korzystniej z zewnątrz.
  • Wybierz neutralne tło. Aby zrobić ładne zdjęcia, warto przejechać się samochodem na duży, pusty parking lub ustawić go na trawniku na tle jednolitej ściany lub ogrodzenia. Brak innych obiektów na drugim planie pozwoli lepiej wyeksponować atuty pojazdu na sprzedaż.
  • Zrób zdjęcia wnętrza. Wnętrze pojazdu także bardzo interesuje kupujących, dlatego spróbuj uchwycić je całe na zdjęciach. Najważniejszy jest główny kokpit, kierownica czy radio.

Warto także pamiętać o tym, aby w samochodzie podczas robienia zdjęć nie znajdowały się żadne akcesoria dodatkowe, które nie są przeznaczone na sprzedaż.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę