Jak zmierzyć koszulę? – praktyczny przewodnik

Znalezienie odpowiednich wymiarów garnituru lub koszuli może być trudne, jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać. W poniższym wpisie, przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik o tym jak zmierzyć koszulę. Wystarczy wykonać te proste czynności dzięki, którym uzyskasz dokładne wymiary koszuli lub garnituru.

Jeśli jesteś wysoką osobą, najprawdopodobniej przeszedłeś przez ból przymierzania koszuli tylko po to, aby przekonać się, że dobrze pasują na jednym końcu, ale nie na drugim. Koszula dopasuje się do Twojej szyi tylko po to, by mieć zbyt długie rękawy lub będą pasować do Twojej talii, pozostawiając zbyt dużo miejsca i niechciany materiał wokół ramion. To samo dotyczy szczupłych osób, koszula będzie pasować do klatki piersiowej, ale będzie za krótka, aby włożyć je w spodnie.

Jak zmierzyć koszule krok po kroku

Wszystko, co należy zrobić aby uzyskać dokładne wymiary koszuli, to wykonać te proste czynności.  Aby pomyślnie zakończyć proces pomiaru, będziesz potrzebować:

  • Miarka do pomiarów . Pamiętaj, że zbyt mocne naprężenie miarki oznacza, że ​​Twoje wymiary nie będą miarodajne.
  • Kartka papieru i długopis lub ołówek do notowania pomiarów. 
  • Osoba, która pomoże Ci w wykonywaniu pomiarów.

Jak zmierzyć rozmiar kołnierza?

Rozepnij koszulę i rozłóż ją na płaskiej powierzchni aby łatwo było zmierzyć. Otwórz kołnierz i rozłóż go tak płasko, jak to możliwe, mocno rozciągając, aby wyprostować każdą krzywiznę. Zmierz od środka guzika (powinieneś zobaczyć szew) do środka przeciwnej dziurki aby otrzymać pełny rozmiar. 

Jak zmierzyć długość rękawa koszuli?

Długość rękawa koszuli mierzy się od miejsca na ramieniu (w miejscu pomiaru szerokości ramion), kierując się wyprostowanym ramieniem w dół do mankietu koszuli. Podczas wykonywania tego pomiaru zegnij lekko ramię. Miarą tą jest zawsze pełna długość rękawa. W przypadku krótkich rękawów i rękawów 3/4 nadal należy mierzyć całą długość ramienia.

Jak zmierzyć szerokość pod pachami?

Aby zmierzyć szerokość pod pachami należy zacząć pomiar od punktu które wyznacza miejsce łączenia szwów korpusu z dolnymi szwami rękawów. Wyznacznikiem tej szerokości pod pachami jest zazwyczaj punkt styku szwu bocznego z dolnym szwem rękawa. W przypadku gdy dana odzież go nie posiada, szerokość mierzona jest od najdalej wysuniętych krawędzi materiału, tuż pod pachą.

Jak zmierzyć obwód klatki piersiowej do koszuli?

Przystępując do pomiaru obwodu klatki piersiowej należy zapiąć koszulę na guziki i położyć ją płasko na płaskiej powierzchni i wygładź koszulę tak, aby nie było zmarszczek. Na płaskiej, rozłożonej i zapiętej koszuli, umieść miarkę w górnej części szwu, w miejscu, gdzie rękaw łączy się z korpusem koszuli i zmierz w tym samym miejscu po drugiej stronie koszuli aby uzyskać prawidłowy wymiar. Obwód klatki piersiowej jest mierzony również jako obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu. 

Jak zmierzyć talię?

Połóż koszulę płasko na twardej powierzchni aby zmierzyć talię. Znajdź najwęższą część koszuli, która powinna znajdować się mniej więcej w połowie odległości między pachą a dołem koszuli (lub w okolicy piątego lub szóstego guzika). Zmierz prosto od szwu do szwu . Obwód talii jest mierzony jako obwód wokół talii tuż nad pępkiem. 

Jak zmierzyć ramiona?

Po ułożeniu koszuli na płasko, tyłem do góry, zmierzenie ramion zaczyna się od umieszczenia miarki w miejscu na dolnym szwie karczka, gdzie karczek łączy się z rękawem. Zmierz ramiona prosto do tego samego punktu po drugiej stronie koszuli (rozpocznij i zakończ na zewnętrznej krawędzi). Podobnie jak w przypadku innych pomiarów, wygładź materiał i mocno naciągnij aby uzyskać pomiar ramion.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę