Zegarek atlantic – opinie i historia marki

Atlantic to szwajcarska firma z siedzibą w Lengnau w Szwajcari. Marka od ponad wieku specjalizuje się w zegarkach żeglarskich i zbiera same pozytywne opinie.

Atlantic – historia marki

W 1888 roku w mieście Bettlach w Solothurn Edward Kummer położył podwaliny pod firmę, która pewnego dnia stała się Atlantic Watch. Kilka lat później firma zatrudniała już ponad 700 osób i odcisnęła piętno na historii zegarmistrzostwa XX wieku zyskując popularność i zbierając pozytywne opinie. Od 2008 roku Atlantic ma swoją siedzibę w berneńskim mieście Lengnau.

Marka Atlantic powstała w 1888 roku pod nazwą Ed. Kummer AG Bettlach, w skrócie EKB . W wieku 43 lat mistrz dostrzegł ogromny potencjał wzrostu, jaki daje produkcja mechanizmów i komponentów zegarków.

Sześć lat później on i jego partnerzy założyli już firmę Obrecht & Co. z siedzibą w Grenchen, która specjalizuje się w produkcji półfabrykatów do zegarków. Jednak władze gminy jego pochodzenia, Bettlach, namówiły go do przeniesienia swojej działalności do miejsca urodzenia, aby przyczynić się do jej rozwoju. Zegarki Atlantic zyskały przychylne opinie, dzięki czemu w 1888 roku można było rozpocząć produkcję w nowym, imponującym zakładzie produkcyjnym.

Dzięki swoim umiejętnościom zarządzania Eduard Kummer szybko zapewnił pomyślność swojej firmie wzmacniając swoją pozycję i zyskując pozytywne opinie. W ciągu kilku lat liczba pracowników wzrosła, z około 20 do ponad 700 na początku XX wieku, zaledwie dwie dekady po założeniu firmy. Do końca lat dwudziestych produkcja kalibrów i podzespołów zegarków pozostawała podstawową działalnością firmy. Niemniej jednak nazwa EKB szybko pojawiła się na zegarkach kieszonkowych, a następnie na tarczach zegarków naręcznych.

Zegarek Atlantic – opinie

Wprowadzona na rynek w 1932 roku zegarek Atlantic zawierał jedne z pierwszych wodoszczelnych chronometrów w historii zegarmistrzostwa. Kolekcja szybko zyskała popularność i pozytywne opinie wśród koneserów zegarków i odniosła tak duży sukces, że w 1952 roku marka zdecydowała się przyjąć nazwę Atlantic. Odtąd firma figurowała również w rejestrze handlowym pod nazwą handlową Atlantic Watch Ltd.

Wprowadzona na rynek w latach czterdziestych zegarek Worldmaster stał się kolejnym filarem, na którym opiera się sukces firmy, do tego stopnia, że ​​do dziś jest to jedna z najbardziej znanych linii zegarków Atlantic. Oprócz awangardowej roli firmy w segmencie wodoszczelnych chronometrów, zegarek Atlantic był także pionierem w innych dziedzinach. W 1960 roku marka wprowadziła w ten sposób niezwykłą innowację zwaną Speed-switch.

Zegarek Atlantic – innowacyjna funkcja

Opracowane przez markę funkcja umożliwiała zmianę daty w sposób o wiele szybszy niż którykolwiek z obecnie dostępnych systemów. Upływ czasu niewiele dłuższy niż pięć minut wystarczał teraz, aby wyświetlić następny dzień, podczas gdy dotychczas proces ten mógł trwać kilka godzin. Nowa procedura wywołała sensację i przyciągnęła naśladowców i nadal jest stosowana przez wiele marek zegarków.

Od połowy XX wieku Atlantyk nadal wznosił się poza granice państw. Głównymi klientami marki stały się Skandynawia, Europa Wschodnia, Ameryka Południowa i Bliski Wschód. Przez prawie trzydzieści lat Atlantic była jedną z najlepiej sprzedających się marek w Polsce. Ta koncentracja na eksporcie jest również jednym z powodów, dla których Marka była i jest znana profesjonalistom na rodzimym rynku.

Dziś Atlantic ma ponad 20 kolekcji i tysiąc modeli sprzedawanych w ponad 25 krajach. Obecne logo, składające się z sekstansu i kotwicy, przywołuje pionierską rolę, jaką marka odgrywa w rozwoju wodoszczelnych chronometrów i podkreśla wysokie standardy jakości szwajcarskich zegarków.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę