Koszula do muchy – jaką wybrać?

Wybór koszuli, czy kołnierzyka do muchy jest ważny, ponieważ to od tego w szczególności zależy, jak będziemy prezentować się na ważnej uroczystości. Wybór zależy od trzech czynników: okazji, na którą zakłada się muchę, kształtu twarzy, a także rodzaju kołnierzyka koszuli. W tym artykule dowiesz się, jaką koszulę do muchy założyć i jaki kołnierzyk do muchy pasuje najbardziej.

Jaka koszula do muchy?

Paleta barwna koszul jest naprawdę ogromna, jednak, jeśli chcemy wyglądać szykownie i elegancko, najlepiej sprawdzi się klasyczna biel. Muchę powinno zakładać się na specjalnie okazje, z racji tego, że jest ona bardzo wyjątkowym elementem w garderobie każdego mężczyzny. Założenie muchy do codziennej koszuli może wyglądać komicznie. Jaka koszula do muchy? Wiemy już, że najlepiej, jeśli koszula będzie białego koloru, co jednak z długością rękawów? Do muchy pasuje tylko i wyłącznie koszula z długimi rękawami. Rodzaj uroczystości w tym przypadku nie ma znaczenia. Koszula z długim rękawem zawsze pięknie się prezentuje, a w połączeniu z muchą gwarantuje szykowny i elegancki wygląd. Niestety nie każda biała koszula z długim rękawem nadaje się do muchy. Jaka koszula do muchy pasuje najbardziej? Możesz założyć koszulę białą z łamanym kołnierzykiem, pojedynczym mankietem na spinki. Dobrze będzie, jeśli plisa ozdobiona będzie guzikami jubilerskimi. Koszula frakowa może być pikowana na przodzie. Do takiej koszuli dobiera się jedynie białą muchę. Inne kolory nie wchodzą w grę. Do muchy formalnej możesz założyć koszulę smokingową tak, jak robili to dandysi. Jest nieco mniej formalna od koszuli frakowej. Ma ona podwójny, francuski mankiet zapinany na ozdobne spinki. Plisa jest pojedyncza i można przyozdobić ją jubilerskimi guzikami, podobnie jak w przypadku koszuli frakowej. Możesz również ubrać klasyczną białą koszulą z plisą. Różni się ona od smokingowej tym, że gładka plisa zakrywa guziki. Mankiety i kołnierzyk są takie same, dlatego można ją używać do smokingu. Istnieje też coś takiego, jak mucha nieformalna. To muchy, które nadają się do mniej formalnych stylizacji. Tutaj nie ma aż takich ograniczeń, jak w przypadku muchy formalnej. Możemy łączyć je z nieformalnymi koszulami. Jeśli ktoś posiada wąską twarz, to lepiej będzie, jeśli założy małą muchę, i w drugą stronę – jeśli twarz jest szersza, to mucha powinna być stosunkowo większa. Teraz już na pewno wiesz, jaka koszula do muchy będzie najodpowiedniejsza. W dalszej części artykułu dowiesz się, jaki kołnierzyk do muchy wybrać.

Jaki kołnierzyk do muchy?

Kołnierzyk ma również znaczenie, aby cała stylizacja stanowiła jedną, elegancką całość. Wielkość muchy zależy od rozmiaru kołnierzyka. Kiedy zakładasz większą muchę, kołnierzyk również powinien być większy. Wraz z rozmiarem muchy, powinny zwiększać się także rozmiary klap od marynarki. Ważne jest, aby kołnierzyk koszuli wystawał spod muchy. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy nie wystawimy kołnierzyka na wierzch. Dbajmy o szczegóły. Wyjątkiem jest tylko kołnierzyk łamany. Jego wyłogi powinny mieć miejsce pod muchą. Myślimy, że wątpliwości na temat tego, jaki kołnierzyk do muchy nadaje się najlepiej, zostały rozwiane.

Założenie muchy powinno raczej wiązać się z bardziej formalnymi wydarzeniami. Jeśli jednak lubisz tego typu elementy garderoby, na rynku możesz znaleźć wiele wzorów much nieformalnych, które pasują do równie mniej formalnych koszul. Możesz czuć się wyjątkowo w mniej poważnych uroczystościach, czy na spotkaniach, nie zakładając fraku, czy smokingu. Mucha nieformalna stanowi ciekawy i wyróżniający się dodatek wśród codziennych stylizacji. Sprawdzi się jednakowo w pracy w biurze, na spotkaniach towarzyskich, randkach, a nawet spacerze. Elegancji nigdy za wiele! Koszula i mucha, muszą mieć ten sam poziom formalności. Nie tylko stosunek rozmiaru kołnierzyka do muszki ma znaczenie, ale właśnie stopień formalności. Dbajmy o szczegóły, ponieważ wszystko razem tworzy udaną i wyróżniającą się stylizację.

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę