Kto płaci za kawalerski i ile to kosztuje?

Organizacja wieczoru kawalerskiego to nie lada wyzwanie. Dla pana młodego to wyjątkowo ważny dzień. Niektórzy wolą aktywne spędzenie czasu, inni kameralne wyjście, czy imprezę rodem z filmu “Kac Vegas”. Aby wszyscy dobrze bawili się na takim wyjściu należy odpowiednio je zaplanować. Tu pojawiają się dwie najważniejsze kwestie – kto powinien zająć się organizacją oraz kto płaci za kawalerski? 

Zobacz: Pomysły na wieczór kawalerski – niezapomniana impreza

Kto organizuje wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski to jedno z ważniejszych wydarzeń dla pana młodego przed ślubem. Organizacja takiego wydarzenia to niemałe wyzwanie. Tradycyjnie organizacją powinien zająć się świadek, który został wybrany przez pana młodego. Oczywiście jeżeli jako świadek nie czujesz się pewnie przy organizacji takich wydarzeń o pomoc możesz poprosić innych uczestników. Lepiej nie angażować w to przyszłego nowożeńca, ponieważ ma on na głowie dużo więcej innych przygotowań związanych ze ślubem

Kto płaci za kawalerski? 

Istnieje wiele teorii mówiących o tym, kto powinien płacić za kawalerski. Jedni uważają, że to świadek powinien wyciągnąć pieniądze ze swojego portfela, a nawet Pan Młody. Jednak coraz więcej osób odbiega od takiego sposobu myślenia. Najczęściej osoba odpowiadająca za organizację wieczoru kawalerskiego ogłasza zbiórkę od wszystkich uczestników. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby nikt za bardzo nie nadwyrężał swojego portfela. Takie imprezy często wiążą się z różnego rodzaju wyjazdami, czy atrakcjami, które bywają bardzo kosztowne. 

Źródło: pexels.com

Ile kosztuje wieczór kawalerski? 

Jeżeli chodzi o koszta zorganizowania wieczoru kawalerskiego, wszystko zależy od typu imprezy, jaki chcemy zorganizować. Po ustaleniu, kto płaci za kawalerski i określeniu jak chcecie spędzić taką imprezę, należy oszacować koszta.
Możemy wyodrębnić trzy typy wieczorów kawalerskich w zależności od zasobności portfela uczestników:
1. Wersja tradycyjna, czyli spotkanie panów w najbliższym gronie, najczęściej w domu. Najtańsza wersja zakładająca spotkanie przy wódce i piwie kosztuje w okolicach do 50 do 100 zł na osobę. Ciekawą budżetową opcją będzie zorganizowanie grilla, lub ogniska.
2. Aktywne spędzenie czasu zakończone imprezą bywa już zdecydowanie droższe. Wyjścia na paintball, czy gokarty kosztują w okolicach 50 zł  za jednego uczestnika, natomiast koszt wynajęcia loży w dobrej klasy klubie kosztuje ok. 80 zł za osobę, które można później wykorzystać w barze w lokalu. Oczywiście przed imprezą trzeba coś zjeść. Dobry burger czy stek w restauracji to koszt od 50 do nawet 150 zł za posiłek dla jednej osoby. Takie wersje wieczorów kawalerskich zwykle wiążą się z większymi wyjazdami, więc trzeba wziąć pod uwagę cenę noclegu oraz dojazdu.
3. Wersja “na bogato” wypada już zdecydowanie drożej. Często wiążę się z ekskluzywnym wyjazdem, wynajęciem limuzyny, czy nawet skokiem ze spadochronu. Koszt takiego wypadu przy 6-cio osobowej grupie często kosztuje nawet po 1000 zł na osobę lub więcej.

Przy planowaniu wieczoru kawalerskiego powinniśmy określić naszą zasobność portfela oraz ustalić kto płaci za wieczór kawalerski. Należy też pamiętać, że nawet przy niewielkich kosztach można zorganizować imprezę, o której każdy będzie pamiętał przez długie lata.

Zobacz: Spotkanie klasowe po latach – jak powinno wyglądać?

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę