Spotkanie klasowe po latach – jak powinno wyglądać?

Zjazd absolwentów może być szczególnym wydarzeniem. Nic dziwnego, że zależy ci, na jak najlepszym przygotowaniu się do tej imprezy. Z pewnością zżera cię ciekawość, co słychać u twojej starej, szkolnej miłości lub jak potoczyło się życie twojego dobrego kumpla, z którym siedziałeś na matematyce. Niektóre znajomości w sposób naturalny gdzieś się dawno rozmyły, każdy poszedł w swoją stronę i żyje własnym życiem. Spotkanie klasowe po latach ze starymi kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki to świetny moment na odświeżenie wspomnień. Postaraj się zorganizować wszystko w najmniejszym szczególe. Jak? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł. Zapraszam do lektury. 

Zobacz: Pomysły na wieczór kawalerski – niezapomniana impreza

Jak zorganizować spotkanie klasowe po latach? 

Zacznij od skontaktowania się ze znajomymi z dawnej klasy. Możesz stworzyć w tym celu grupę w mediach społecznościowych i dodać wszystkich. Jeśli nie masz z kimś kontaktu od lat, warto zapytać innych kolegów o namiar, numer telefonu lub o to, by bezpośrednio dodali tę osobę do grupy. Ten sposób wydaje się najbardziej sensowny. Masz pewność, że wszystkich zebrałeś w jednym miejscu i nikogo nie pominąłeś. I teraz do dzieła! Wyjdź ze swoją propozycją i rzuć hasło „spotkanie klasowe. Spróbuj ustalić termin, który dla wszystkich będzie dogodny. Dopytaj, czy może być to dzień w tygodniu, czy raczej tylko weekend wchodzi w grę. Zbierz pomysły innych, co do miejsca spotkania i formy. Ma być na luzie w pubie? A może bardziej oficjalnie? To tylko od was zależy, jak to spotkanie będzie wyglądać. 

Gdzie zorganizować spotkanie klasowe? 

Jeśli planujecie rezerwację sali i bardziej oficjalną formę spotkania musisz pamiętać o tym, by zrealizować pomysł w miarę szybko. Często są to dość odległe terminy i niestety trzeba czekać. Może jest to plus dla was? Więcej czasu na przygotowanie się do imprezy. ????

Stawiacie na luźną, mniej oficjalną opcję? Dobry pub zrobi robotę. Z pewnością oczekiwanie na stolik będzie o wiele krótsze niż w przypadku większej sali z cateringiem. I strój w tym wypadku będzie bardziej casual, ale o tym za chwilę. Czy są jeszcze inne opcje dotyczące tego, gdzie zorganizować spotkanie klasowe po latach? 

W ostatnim czasie dużo mówi się o wyjazdach organizowanych w ramach spotkań klasowych. Jest to też świetna opcja i tu, podobnie jak wyżej, wszystko zależy od tego czego chcecie i jak się z tym czujecie. Czy wspólny wyjazd na weekend to nie jest dla was za dużo? Bardziej górskie klimaty, czy nadmorska miejscowość? Musisz liczyć się z tym, że będą to większe koszta, a ty jako organizator będziesz miał więcej na głowie: telefony do miejsc, w których planujecie się zatrzymać, rezerwacje, zebranie pieniędzy (a może to zadanie dla waszego klasowego skarbnika ????), sprawdzenie, jakie atrakcje są dostępne w okolicy.  

Idealne miejsce do zorganizowania spotkania klasowego po latach

Wasze pomysły to jedno, zebranie wszystkiego razem, tak by wszystkim odpowiadało to drugie. Oby wszystko poszło gładko i sprawnie! A jeśli sprawy organizacyjne macie już za sobą, możesz wpisać w kalendarz datę zjazdu absolwentów (lub jak wolisz: datę imprezy klasy maturalnej – rok szkolny xxxx/xx). 

Zobacz: Jaki klub w Ekstraklasie jest najbardziej niedoceniany?

Spotkanie klasowe – w co się ubrać? 

Przygotowania czas start! Kiedy WŁAŚNIE TA data się zbliża, to jasne, że czujesz oprócz ekscytacji lekki stresik. Chcesz wyglądać „normalnie”, bez żadnych udziwnień i specjalnego strojenia. Przecież spotkanie klasowe to nie jest gala ani wielki bal. To jak zatem się ubrać, by wpasować się w okoliczność i miejsce, a nie wyjść przy tym na przesadnie wystrojonego? Już podpowiadam. 

Jeśli na co dzień wybierasz luźniejsze stroje: t-shirty, sportowe obuwie i ewentualnie do tego dobierasz dobrze skrojoną marynarkę, to dlaczego masz z tego rezygnować? Powinieneś postawić przede wszystkim na wygodę. Jasne, że zależy czy postawiliście na większą salę, czy pub, ale to wciąż może być strój casual. Przy tej bardziej oficjalnej formie zamień tylko wygodne adidasy na równie wygodne mokasyny. Będzie dobrze. 

Spotkanie klasowe – czego unikać?  

Na koniec warto pomówić o tym, co wypada, a czego nie, jeśli chodzi o spotkanie klasowe po latach. Powiedzmy, że to taki savoir-vivre na szybko. I z pewnością doskonale o tym wszystkim wiesz, ale lepiej coś powtórzyć i przeczytać raz jeszcze niż popełnić niepotrzebnie gafę. 

  • Kilka głębszych na odwagę? Odpuść sobie przed wyjściem. Nie ma nic gorszego niż zapach alkoholu maskowany perfumami.
  • Nie widzieliście się od lat? Nie graj przed nią kogoś, kim nie jesteś. Bądź sobą, po prostu. 
  • Staraj się zadbać o to, by z każdym porozmawiać. W końcu to spotkanie klasowe, a nie wypad z Antkiem i Tomkiem (imiona przypadkowe). 

Jak powinno wyglądać spotkanie klasowe po latach? Nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Twój pomysł, inicjatywa i wizja reszty twojej klasy jest tu kluczowa. Możecie zorganizować zarówno wielki bal, jak i super weekend w górach. Pamiętaj, że ma to być miłe spotkanie i tak też do tego podejdź. Na luzie. 

Zobacz: Kiedy warto wypożyczyć luksusowe auto sportowe?

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę