Portale dla mężczyzn – co warto czytać?

Samochody, sport i majsterkowanie. Te trzy rzeczy, to główne zainteresowania stereotypowego mężczyzny. I o ile nie są to złe tematy, tak nie ma powodu, by nadal podtrzymywać tak ograniczone mniemanie w sprawie męskiego hobby. Doskonale zresztą wiemy, że współczesny mężczyzna chce wiedzieć o świecie wiele więcej, niż to, jaką pojemność ma jego silnik albo kiedy jest następny mecz. Jakie portale dla mężczyzn są godne polecenia? O czym są strony dla facetów?  

Zobacz: Czasopisma dla mężczyzn – co jest ciekawego na rynku?

Portale dla facetów – technologia

W polskiej sieci od lat w czołówce portali technologicznych cieszących się największym uznaniem są komputerswiat.pl i dobreprogramy.pl. Obie strony zajmują się szeroko rozumianymi nowymi technologiami. Znajdziemy tam recenzje produktów, newsy ze świata gier, porady sprzętowe i komputerowe, informacje o nowych oprogramowaniach, aplikacjach, a także artykuły z głośnymi tematami w IT. Zaraz po tych stronach na podium plasuje się elektroda.pl, wortal, na którym znajdziemy wpisy dotyczące elektroniki, opatrzone bogatą bazą schematów elektronicznych czy rozpracowanych usterek. Ten portal dla facetów funkcjonuje również jako jeden z większych forów internetowych, poświęconych naprawie sprzętu, na którym jest zarejestrowanych ponad 13,7 miliona użytkowników.

Inne, równie znane portale dla mężczyzn, to choćby spidersweb.pl, niezależny technologiczno-lifestylowy blog, na którym przede wszystkim znajdziemy artykuły z nowinkami ze świata nauki, wszelkie poradnictwo przy elektro zakupach, a także tematy bardziej rozrywkowe zahaczające o popkulturę czy gry video. 

Wielu czytelników i poszukiwaczy technologicznych nowinek nie ogranicza się tylko do portali polskojęzycznych. Jedna ze stron, na której znajdziesz rzetelne i bardzo szczegółowe recenzje laptopów, telefonów czy tabletów z testami i opiniami jest notebookcheck.net. Ta strona dla mężczyzn działa od 2005 roku i od samego początku stawia na niezależne reportaże i analizy, tworzone przez doświadczonych techników i informatyków.

W poszukiwaniu informacji o sprzęcie coraz częściej sięgamy po materiały dostępne na YouTube. “Linus Tech Tips” to kanał prowadzony przez zespół ekspertów w dziedzinie technologii konsumenckich, a przy okazji technologicznych pasjonatów, którzy poprzez zabawne filmiki przekazują całą masę rzeczowych informacji o technologii. Znajdziecie tam recenzje, porady dotyczące budowy komputera, porównania i testy. 

Źródło: YouTube LINUS TECH TIPS

Portale dla facetów – moda

Z roku na rok blogów z modą męską przybywa i wygląda na to, że wzbudzają nie mniejsze zainteresowanie. W ścisłej czołówce znajduje się strona dla mężczyzn Michała Kędziorki mrvintage.pl, który w tej materii jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci. O modzie męskiej pisze już od ponad 10 lat i nie bez echa. W 2012 roku jego Mr. Vintage został blogiem roku wg Fashion Magazine, w 2013 otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Blog Roku wg Onet.pl, w konkursie Zalando Blogger Awards w 2014 roku został okrzyknięty najlepszym męskim blogiem, a w 2015 najlepszym blogiem o modzie męskiej w rankingu miesięcznika Press. Na portalu dowiesz się, jakie są obecne trendy, ale również zapoznasz się z fachowymi, ponadczasowymi poradami, jak stworzyć swój własny styl.

Kolejny modowy guru wart nadmienienia to Łukasz Podliński. Na swoim blogu, oczywiście poza modą męską, daje porady dotyczące stylizacji włosów, ale także znajdą się tam treści lifestylowe wokół męskości. Podliński prowadzi również sklep z kosmetykami dla mężczyzn, z kolei ci, którzy od czytania wolą oglądanie, mogą odwiedzić jego kanał YouTube, gdzie nie brakuje równie wartościowych treści.

Ekskluzywnego Menela zapewne nie trzeba przedstawiać. Ci z was, którzy jednak jeszcze nie zawędrowali na bloga Kamila Pawelskiego to być może jego styl i lookbooki będą tym, czego poszukujecie. Ten portal dla facetów obfituje również w ciekawe polecenia książkowe, filmowe i muzyczne, a także teksty z przemyśleniami. Aktualnie na blogu nie pojawiają się wpisy z taką częstotliwością, jak dawniej, ale za to można śledzić Ekskluzywnego Menela na Instagramie i tam podpatrywać jego stylizacje

Zobacz: Ananas właściwości dla mężczyzny – dlaczego warto jeść?

Od marca 2014 roku w blogosferze zagościł pan, który wyróżnia się spośród wcześniej wymienionych autorów. Mianowicie chodzi o Jana Adamskiego, który swoją dostojnością i elegancją niejednemu zadałby szyku. Świetnie skrojony garnitur i kolorowe skarpetki to jego znak rozpoznawczy. Klasyczny styl i oryginalne, często współcześnie już zapomniane lub pomijane, dodatki, to tematy, w które jego strona dla mężczyzn często obfituje. Na blogu janadamski.eu dzieli się swoją pasją do mody, ale również ptaków i rocka progresywnego.   

Portale mężczyzn – pozostałe

Współcześnie coraz ważniejszymi tematami dla mężczyzn stają się ojcostwo oraz zdrowie psychiczne. W tej tematyce warto poświęcić swój czas na lekturę strony dla facetów dadhero.pl, która określa się jako “fatheringowy” portal dla facetów o codziennych męskich sprawach, ojcostwie, stylu życia, technologiach i związkach. Znajdziemy tam również wywiady i podcasty z ciekawymi postaciami ze świata kultury, głównie wokół tematu bycia ojcem. Inną propozycją może być blog Kamila Nowaka blogojciec.pl, w którym autor dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą w sprawie wychowywania dzieci, ale też daje dużo wsparcia wszystkim tym, którzy starają się zostać odpowiedzialnymi rodzicami. Autor przeciwstawia się tradycyjnym modelom wychowawczym opartym na karach, zastraszaniu i przemocy. Uczy rozmowy z dzieckiem i takich metod, by budować z nim zaufanie i mocną więź. 

Mężczyzna czytający artykuły na portalach

W byciu dobrym rodzicem z pewnością pomoże również zadbanie o zdrowie psychiczne. Całe szczęście takie portale dla mężczyzn również istnieją. Osoby zainteresowane pogłębianiem swojej wiedzy o ludzkiej psychice, ale też szukające sposobów na to, jak poradzić sobie ze swoimi problemami i cierpieniem śmiało mogą zajrzeć na psychowiedza.com. Strona jest prowadzona przez Przemysława Mućko, psychoterapeutrę, autora tekstów w Newsweek Psychologia i, szeroko rozumianego, propagatora wiedzy psychologicznej ze szczególnym naciskiem teorii schematów. Artykuły są napisane w sposób przystępny i w oparciu o przykłady. Poza tekstami pisanymi autor prowadzi również podcast.

Jak widać strony dla facetów to nie tylko piłka nożna i narzędzia, a cały szereg rozmaitych tematów, rozmów, dziedzin i ciekawostek. Warto skorzystać z tej obfitości wiedzy eksperckiej i poszerzać swoje horyzonty. 

Zobacz: Czy możliwa jest przyjaźń między kobietą a mężczyzną?

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę