Czasopisma dla mężczyzn – co jest ciekawego na rynku?

Zdecydowanie więcej na rynku dostępnych jest czasopism dla kobiet, niż magazynów męskich. To nie oznacza jednak, że panowie nie są w stanie wybrać dla siebie gazety, w której znajdą artykuły związane z typowo męskimi tematami. Jest kilka polskich  czasopism przeznaczonych dla mężczyzn. Postaramy się wybrać te najbardziej wartościowe, ale też różnorodne, abyś mógł sięgnąć po ten, który najbardziej do Ciebie pasuje. 

Zobacz: Ananas właściwości dla mężczyzny – dlaczego warto jeść?

Czy warto jeszcze czytać czasopisma?

Obecny rozwój technologii stał się zagrożeniem dla prasy. Ale czy dla każdej? Czasopisma nie mają już tak dużego nakładu jak kiedyś. Odchodzi się od kupowania papierowych magazynów, chociaż nie dotyczy to wszystkich wydawnictw. Czy to oznacza koniec dla czasopism? Otóż nie! Powszechna cyfryzacja objęła również obszar prasy. Zmniejsza ona swoje nakłady w wersji papierowej, ale jednocześnie rozwija swoje skrzydła w Internecie. 

Nadal istnieją takie osoby, które lubią posiadać papierowe wersje gazet. Tacy ludzie nadal chętnie kupują kolejne wydania w sklepach. Spora liczba czytelników chętniej korzysta jednak z artykułów dostępnych w Internecie. W związku z tym większość magazynów, również męskich, kontynuuje swoją działalność również w wersji cyfrowej. 

Jakie są czasopisma dla mężczyzn? 

Jakie czasopisma dla mężczyzn są warte uwagi? To zależy od Twoich zainteresowań. Męskie magazyny różnią się od siebie tematyką, przez co warto zapoznać się z artykułami zawartymi w różnych gazetach i zdecydować, które bardziej wpasowują się w Twój gust. 

Przedstawiamy trzy czasopisma dla mężczyzn, które dostępne są w wersji papierowej, ale swoje artykuły umieszczają też na swoich stronach internetowych. 

  • Men’s Health

To największy na świecie magazyn męski, o tematyce codziennej. Jego polska wersja po raz pierwszy ukazała się w roku 2004. Czasopismo dostarcza sporą ilość wiedzy i porad na temat zdrowego trybu życia. Nie ogranicza się jednak do tematyki o zdrowym odżywianiu i sporcie. Można znaleźć tu porady na temat relacji i związków. Wydania zawierają w sobie odniesienia do najnowszych trendów modowych i technologicznych. Poza tym można znaleźć tu artykuły o tematyce biznesowej oraz finansowej. 

Źródło: menshealth.pl
  • Elle Man

Elle Man jest uznawanym magazynem męskim o różnorodnej tematyce. Można znaleźć tu odniesienie do ważnych tematów społecznych oraz codziennych informacji i porad. Magazyn stawia na przedstawienie interesujących postaci w każdym ze swoich wydać. Jest też pełen ciekawych wywiadów. Przeznaczony jest dla współczesnego mężczyzny, który interesuje się kulturą oraz modą. 

  • Gentleman

To czasopismo skierowane do facetów sukcesu. Treści zawarte w magazynie odnoszą się do tematów biznesowych. Porady przeznaczone są głównie dla Panów, którzy mają własne biznesy i rozwijają własną firmę. Z artykułów można dowiedzieć się o atrakcyjnych nieruchomościach na wynajem w dużych miastach, np. pod swoje biura. Bohaterowie wydań to zwykle spełnieni biznesmeni. 

Źródło: iczytamy.pl

Zobacz: Suplementy i witaminy dla mężczyzn – po co sięgają panowie?

Ile kosztują czasopisma dla mężczyzn? 

Ceny magazynów papierowych wahają się w przedziale ok. 10 zł do ok. 50 zł. Zależne jest to nie tylko od pisma, ale też od konkretnego wydania. Niektóre są wydaniami specjalnymi, które zwykle kosztują więcej. Odnosząc się do trzech wymienionych wyżej magazynów dla mężczyzn, najtańszy jest tytuł “Men’s Health”, zaś najdrożej wypada “Gentleman”. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie czujesz potrzeby zakupu magazynu, możesz za darmo skorzystać z dostępu do artykułów na stronie konkretnego wydawnictwa. 

Mimo, że na rynku nie ma aż tak wielu magazynów dla mężczyzn, co dla kobiet, każdy Pan może znaleźć coś dla siebie. Zestawienie takich tytułów jak “Men’s Health”, “Elle Man” i Gentleman” pokazuje różnorodność treści czasopism. Mimo że wszystkie trzy magazyny zawierają podobne elementy i poruszają często podobne tematy, różnią się od siebie. Pierwsze czasopismo skierowane jest głównie do mężczyzn, którzy chętnie edukują się na tematy o zdrowiu i aktywnym trybie życia. Odbiorcą “Elle Man” z reguły jest elegancki facet, interesujący się najnowszymi trendami. Czytelnikiem “Gentleman” będzie statystycznie najczęściej bogaty biznesmen lub mężczyzna na kierowniczym stanowisku, którego najbardziej interesują nowości finansowe i technologiczne. 

Zobacz: Ile kosztuje fryzjer męski?

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę