Ile kosztuje fryzjer męski?

Ile kosztuje fryzjer męski w naszym kraju? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż na cenę usług fryzjerskich ma wpływ szereg różnych czynników. W artykule spróbujemy mimo wszystko znaleźć wyjaśnienie tego zagadnienia. Więc jeśli chcecie dowiedzieć się, ile kosztuje strzyżenie męskie w Polsce, to nie czekajcie, tylko od razu przeczytajcie przygotowany przez nas artykuł. 

Zobacz: Co powiedzieć u fryzjera?

Od czego zależy cena strzyżenia? 

To, ile kosztuje fryzjer męski zależy od chociażby miasta, w którym dany zakład ma swoją siedzibę. Życie w większych polskich metropoliach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk) jest droższe. Stąd oczywiste jest, że to ile kosztuje strzyżenie męskie, w tych miejscach będzie różniło się od wizyty w salonie, znajdującym się w małych miejscowościach.

Cena zależy także od usługi, na jaką zdecydujemy się podczas wizyty w zakładzie fryzjerskim. Jeżeli przychodzimy tylko na samo strzyżenie, to jego koszt będzie stały. Aczkolwiek możemy zdecydować się też na różne dodatkowe rzeczy, które automatycznie zwiększą koszt naszej wizytu. Na ten przykład, to może być uprzednie mycie włosów przez fryzjerkę albo nałożenie na nie wybranego specyfiku. 

To, ile kosztuje fryzjer męski zależy też od cen energii. Wszelkiej maści strzyżarki czy suszarki działają na prąd. Z racji tego, że urządzenia te używane są przez fryzjerów praktycznie bez przerwy, ich zapotrzebowanie na moc jest naprawdę duże. Oświetlenie zakładu także wpływa na poziom cen, jakie posiada dany salon. 

Ile kosztuje strzyżenie męskie? 

Jak już zostało wspomniane to, ile kosztuje fryzjer męski zależy od miejsca, w jakim wybierzemy usługę. ceny są bardzo zróżnicowane. Na przykładzie dwóch zakładów fryzjerskich znajdujących się we Wrocławiu, sprawdzimy więc ceny.

Salon znajdujący się w centrum stolicy Dolnego Śląska życzy sobie 80 złotych za zwykłe strzyżenie męskie. Cena ta wzrasta do 110 złotych, gdy wybierzemy opcję ,,klasyczne strzyżenie męskie oraz strzyżenie i konturowanie brody. Usługa z użyciem produktów do stylizacji włosów i środków do pielęgnacji brody’’.

Przycinanie włosów w stylu buzzcut (czyli strzyżenie głowy maszynką na jedną długość i cieniowanie boków) kosztuje 60 złotych. Z kolei klasyczne strzyżenie męskie + strzyżenie i konturowanie brody z użyciem brzytwy i gorących ręczników, to już wydatek rzędu 120 złotych.

Konturowanie brody z użyciem brzytwy

Inaczej ceny rozkładają się w miejscu, które znajduje się z dala od centrum Wrocławia. Klasyczne strzyżenie męski, czyli podcięcie góry i boków, wynosi 50 złotych. W cenę wliczone są także nałożenie (na życzenie klienta) odpowiedniego specyfiku na włosy, a także wystylizowanie jakiejś konkretnej fryzury. 

Również zestaw ,,strzyżenie + golenie’’ jest tańszy, niż w sercu miasta. Na osiedlach położonych bliżej obrzeży miasta, cena za taką usługę kształtuje się na poziomie mniej więcej 70 złotych. To naprawdę spora różnica w porównaniu z zakładami fryzjerskimi badź barber shopami, znajdującymi się w mieście.

Zobacz: Dlaczego platynowy blond w domu to kiepski pomysł?

Ile zajmuje strzyżenie męskie? 

Wiemy już, ile kosztuje strzyżenie męskie, ale jak długo ono trwa? Tutaj mamy dobrą wiadomość, gdyż panowie nie muszą poświęcać na pielęgnację swoich włosów tyle samo czasu, co przedstawicielki płci pięknej. Klasyczne męskie strzyżenie (góra nożyczkami lub maszynką, a boki i tył krótko strzyżarką), zajmuje mniej więcej czas 15 minut (no, może 20 jeżeli miło nam się rozmawia z panią fryzjerką).

Często bywa też tak, że z racji szybkiego cięcia włosów męskich, nawet wówczas, gdy w teorii nie ma już miejsca w zakładzie, fryzjerka i tak zgodzi się wykonać nam strzyżenie, gdyż wie, że z racji szybkiej pracy, uda jej się ,,wcisnąć’’ pomiędzy innych klientów bądź klientki, dodatkową osobę.

Reasumując, cena męskiego strzyżenia zależy od bardzo wielu rzeczy. Na przestrzeni ostatnich lat usługi fryzjerskie wzrosły. Niemniej jednak panowie mogą pocieszyć się tym, że w porównaniu z paniami i tak są ,,skazani’’ na mniejszy wydatek i o wiele krótszy czas przeprowadzania usługi. Dziękujemy za lekturę naszego artykułu.

Zobacz: Fryzura na samuraja

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę