Jak uzyskać i utrzymać kilkudniowy zarost?

Efekt męskiego wyglądu tworzy nie tylko fryzura, ale odpowiednio dopasowany do kształtu głowy oraz stylu zarost. Delikatny zarost jest obecnie bardzo modny i stanowi doskonałą alternatywę dla długiej brody, którą nosiłeś od wielu miesięcy. Jeśli chcesz odświeżyć swój wygląd, a jednocześnie nie wyobrażasz sobie powrotu do całkowicie gładkiej skóry twarzy, trzydniowy zarost będzie doskonałym rozwiązaniem. Dodatkowym atutem jest powodzenie u kobiet, które uważają, że tzw. tygodniowy zarost znacznie zwiększa atrakcyjność mężczyzny.

Kilkudniowy zarost – ile mm?

Zastanawiałeś się, jak długo rośnie broda? Czy trzydniowy zarost u każdego mężczyzny ma taką samą długość? Czy trzydniowy zarost 3 mm to reguła, według której włoski na brodzie powinny wzrastać w tempie 1 mm dziennie? Otóż to, jak długo rośnie broda nie jest regułą. Zarost 2 mm tez może być nazywany trzydniowym i mało tego, zarost 5 mm to też według wielu opinii zarost trzydniowy. Mówiąc o delikatnym zaroście przyjęliśmy umowną nazwę trzydniowego. W myśl tego nazewnictwa trzydniowym zarostem określamy krótko przystrzyżony zarost męski twarzy, posiadający kilka milimetrów (podstawowe ustawienia w najprostszych trymerach obejmują właśnie zarost 1 mm, 3 mm i 5 mm). Kilkudniowy zarost podkreśla rysy twarzy oraz dodaje męskości, co szczególnie zauważane jest przez przedstawicielki płci pięknej. Zadbany, miękki, lekki zarost męski pasuje zarówno do stylizacji z garniturem, jak i casualowego wyglądu, który tak lubisz. Dla mężczyzn, preferujących sportowy wygląd również sprawdzi się typ zarostu o długości kilku milimetrów.

Jak uzyskać kilkudniowy zarost – golarka się przyda!

Aby móc zachwycać efektownym, kilkudniowym zarostem masz dwie możliwości. Konieczne będzie obcięcie długiej brody, aby pozostało kilka milimetrów zarostu lub zapuszczenie zarostu kilkudniowego. Pierwszy sposób możesz osiągnąć szybko, gdyż efekty przynosi praca, związana z zapuszczaniem brody i jej pielęgnacją przez wiele miesięcy. Musisz wziąć pod uwagę, że konieczna będzie maszynka do włosów. Aby uzyskać dokładny i stylowy efekt kilkudniowego zarostu całość warto wykończyć trymerem do brody, a włosy na szyi oraz policzkach ogolić na gładko. Jeśli do tej pory goliłeś się codziennie, zapuszczenie kilkudniowego zarostu będzie wymagało nie tylko zaniechania golenia przez kilka dni, ale i pielęgnacji. Skórę w miejscu tworzenia się kilkudniowego zarostu warto nawilżać, a sam zarost pielęgnować olejkiem do brody. Wtedy będzie zadbany, miękki i pachnący. Jeżeli masz rzadki zarost, zagęścisz go dzięki regularnej pielęgnacji oraz wraz z… wiekiem. W wieku dwudziestu lat możesz mieć zdecydowanie rzadszy zarost niż w wieku lat trzydziestu czy czterdziestu. Sprawdź ponadto, jak pobudzić zarost do wzrostu.

Jak utrzymać kilkudniowy zarost bez golenia na gładko?

Zapuszczenie kilkudniowego zarostu to pierwszy krok do męskiego, stylowego i ponadczasowo modnego wyglądu. Aby prezentować się doskonale, musisz dbać o swój kilkudniowy zarost, regularnie go przycinając i pielęgnując. Stylizacja rzadkiego zarostu jest zdecydowanie inna niż pielęgnacja gęstego, twardego zarostu kilkudniowego. W odpowiedzi na specyficzne potrzeby dobierz odpowiednie produkty pielęgnacyjne, szampon do brody oraz nie zapominaj o czesaniu zarostu. Przycinanie zarostu kilkudniowego to przede wszystkim golenie na sucho oraz dokładne dopasowanie ostrza do efektu finalnego, który chcesz uzyskać. Pamiętaj o dokładnym wymodelowaniu zarostu na linii żuchwy, przy policzkach oraz o cięciu wzdłuż włosa.

Czym pielęgnować kilkudniowy zarost?

Wśród wielu opinii dotyczących utrzymywania kilkudniowego zarostu sprawdzają się te o golarkach elektrycznych dla twardego zarostu, jednak wielu mężczyzn uważa, że doskonałe do tego celu są trymery. Wysokiej jakości produkty pozwolą Ci wymodelować kształt zarostu oraz precyzyjnie przyciąć włosy na oczekiwaną długość. Pielęgnację kilkudniowego zarostu musisz wykonywać codziennie. Myj zarost szamponem do brody, nawilżaj olejkiem i rozczesuj. Przystrzyżenie konieczne będzie zgodnie z indywidualnym tempem wzrostu włosów oraz efektem, jaki chcesz uzyskać.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę