Rzadki zarost – stylizacja, jakie są przyczyny?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to jak się prezentujemy, zarówno w swoich oczach, jak i w oczach innych ludzi. Niektóre rzeczy, takie jak sposób ubierania się czy też sposób układania włosów, są dosyć oczywiste, jednak jest o wiele więcej innych elementów naszego wyglądu, które choć są nie tak oczywiste, wpływają na cały efekt. U mężczyzn jednym z takich elementów jest broda, będąca nigdy nie zanikającym trendem. Odpowiednio przycięta i zadbana broda, jest wspaniałą wizytówką i eleganckim elementem wyglądu. Czasem dbanie o brodę, a także odpowiednie strzyżenie i stylizowanie jej nie jest wystarczające. Niektórzy ludzie niestety nie mogą poszczycić się gęstą, idealną do stylizacji brodą, co często może stanowić dla nich ogromny problem. Przyczyn rzadkiego zarostu może być wiele, a co za tym idzie – jest też wiele rozwiązań. Profesjonalni barberzy mają swoje sposoby na to, żeby zarost prezentował się jak najlepiej, jednak odpowiednie przycięcie nie zawsze jest dobrym i satysfakcjonującym rozwiązaniem tego problemu. Na szczęście, w sieci można znaleźć wiele artykułów na temat tego, jakie są przyczyny rzadkiego zarostu, a także jak sobie z nim poradzić.

Przyczyny rzadkiego zarostu na twarzy

Wielu aspirujących brodaczy, zwłaszcza tych, którzy mają problem z zapuszczeniem gęstej i dobrze wyglądającej brody, zastanawia się, jakie są przyczyny rzadkiego zarostu na twarzy. W niektórych przypadkach ciężko jest stwierdzić, co może powodować problemy z zapuszczaniem brody i wąsów, ale jest kilka powtarzających się czynników, które często są za to odpowiedzialne. W dużej ilości przypadków głównym winowajcą tych problemów są geny. Jeśli nasi przodkowie, czy też najbliżsi krewni również nie mogą poszczycić się gęstym i bujnym zarostem, prawdopodobnie przyczyna tych problemów jest taka sama. Najczęściej jednak czynnikiem odpowiadającym za kłopoty z zapuszczaniem brody i jej złym stanem, jest nieodpowiedni tryb życia i niewłaściwa dieta. Wpływ na to mają również nadmierny stres i brak snu, a nawet nasz wiek – u młodych osób, zwłaszcza nastolatków i młodych dorosłych, nie często można zaobserwować bujny zarost. Jednak przyczyną rzadkiego zarostu na twarzy jest najczęściej po prostu niewłaściwa pielęgnacja.

Rzadki zarost a broda

Powiązanie między rzadkim zarostem, a rzadką brodą jest oczywiste, choć w niektórych przypadkach nie zawsze ma znaczenie. Bywa, że odpowiednio długa, ułożona i wystylizowana broda bez wąsów, nawet przy wyjątkowo rzadkim zaroście prezentuje się nienagannie, a co więcej, wygląda na gęstą. Rzadki zarost i rzadka broda, nie są na szczęście końcem świata i jest wiele sposobów, które pomogą nam się z tym problemem uporać. Niestety, czynniki genetyczne czasem nie pozwalają nam na to, by zapuścić gęstą i bujną brodę, warto, jest wtedy skonsultować się z lekarzem, ponieważ i na to istnieją sposoby.

Jak zapuścić brodę przy rzadkim zaroście?

Wiele osób borykających się z tym problemem, zastanawia się jak zapuścić brodę przy rzadkim zaroście. Najlepszą i najpewniejszą metodą, jest pozbycie się przyczyn niewielkiego porostu włosów. Jeśli są to przyczyny hormonalne, takie jak za mała ilość testosteronu, to lekarz może zlecić odpowiednie terapie. Nie jest to jednak częsta przypadłość, a z problemami z zarostem możemy uporać się o wiele prościej. Czasem wystarczy zmienić dietę, oraz zaopatrzyć się w dobre, pewne źródło minerałów i witamin. Ważna jest też odpowiednia pielęgnacja, zarówno brody jak i skóry twarzy. Odpowiadając na pytanie, o to jak zapuścić brodę przy rzadkim zaroście, należy wspomnieć o tym, że warto jest skorzystać z usług profesjonalnego barbera, który dobierze odpowiednie do kształtu twarzy style i fryzury.

Stylizacja przy rzadkim zaroście

Stylizacja brody przy rzadkim zaroście, niestety nie jest prostą sprawą. Warto jest najpierw dobrać odpowiedni dla siebie styl noszenia brody, oraz upewnić się, że jest ona odpowiednio zadbana. Najlepszym wyjściem, kiedy nie wiemy, jak powinno wyglądać stylizowanie przy rzadkim zaroście, jest udanie się do barbera, który może dać nam kilka porad, albo zrobić to za nas. Można też starać się osiągnąć odpowiednią stylizację poprzez metodę prób i błędów, która wyraźnie pokaże nam jakie style do nas pasują.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę