Broda bez wąsów – czy warto?

Zarówno fryzura, jak i zadbane owłosienie twarzy u mężczyzn to ważny aspekt, który wpływa na wygląd ogólny. Jedni świetnie prezentują się w zaroście bez wąsa, inni z bujną brodą, a jeszcze inni całkowicie z niej rezygnując. W tym artykule dowiesz się komu pasuje sama broda bez wąsów, a także czy zarost męski bez wąsów jest atrakcyjny.

Czy sama broda bez wąsów ma rację bytu?

Niektórzy uważają, że jeśli broda to tylko z wąsami. Inni są przeświadczenia, że korzystniej wygląda się w samej brodzie bez wąsa. Wszystko zależy od tego, czy dane rozwiązanie pasuje do Twojego kształtu twarzy i stylu. Dobrze dopasowana broda podkreśla rysy twarzy, a świetnie przycięta zwraca na siebie uwagę. Jakie osoby dobrze wyglądają w samej brodzie bez wąsów? Przeważnie świetnie sprawdza się w przypadku twarzy podłużnej lub w kształcie diamentu.

Jednym ze stylów noszenia brody bez wąsów jest tzw. chin curtain, co oznacza, że broda jest połączona z kurtyną włosów, rozpościerających się od jednego do drugiego ucha, przechodząc przez podbródek. W tym stylu nie ma mowy o posiadaniu wąsa. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo jest pielęgnować swoją brodę. Tak naprawdę to wąsy przysparzają najwięcej kłopotów podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Chin curtain pasuje mężczyznom, którzy posiadają gęsty, regularny zarost. Tzw. “placki” bez włosów na policzkach będą źle wyglądały. W stylu chin curtain należy gładko wygolić policzki, zgolić wąsy i zarost pod ustami. W celu jak najlepszego utrzymania wyglądu zarostu męskiego bez wąsów, należy poddawać ją procesowi przycinania minimum raz na 2 tygodnie. Zaniedbana broda bez wąsów może bardzo postarzać i być postrzegana jako niechlujstwo.

Innym stylem jest chin strap, który charakteryzuje się cieńszym paskiem brody, otaczającym cały podbródek. Ten typ brody będzie dobrze wyglądał na mężczyznach w kwadratową, prostokątną twarzą o szerokim podbródku.

Kolejnym popularnym typem samej brody bez wąsów jest tzw. broda Lincolna. Nazwa wzięła się od sposobu przycinania brody przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. W celu uzyskania takiego efektu należy nie robić z brodą nic przez ok. 4 tygodnie. Kiedy broda będzie już wystarczająco długa, przytnij ją z każdej strony na jednakową długość do jabłka Adama. Zgolenie wąsów i obszaru pod dolną wargą jest obowiązkowe. 

Czy zarost męski bez wąsów dobrze wygląda?

Zastanawiasz się, czy męski zarost bez wąsów jest atrakcyjny? Wszystko zależy, jak czujesz się w takim wydaniu, a także od kształtu Twojej twarzy i stylu. Niektórzy mają rzadką brodę, bądź jej miejscowy brak, wtedy lepiej z niej zrezygnować. Zarost męski bez wąsa nie jest także dla osób, które nie lubią poświęcać zbyt wiele czasu na swoją pielęgnację. Zaniedbana broda tylko ujmuje na wyglądzie. To czy sama broda bez wąsów jest atrakcyjna jest kwestią indywidualną.

Inne style 

Styl, który charakteryzuje się posiadaniem niewielkiej kępki włosów pod środkiem dolnej wargi to soul patch. To bardzo minimalistyczna broda bez wąsów. Dbanie o tego typu zarost nie powinien przysporzyć większych problemów. Proces zapuszczania takiej bródki jest bardzo krótki. Soul patch nadaje lekko groźnego wyglądu. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz, żeby ten rodzaj brody wyglądał atrakcyjnie, wszystko, co ją otacza musi być dokładnie zgolone brzytwą.

Styl Verdi cechuje się bujnym zarostem i podkręconym wąsem. Taki rodzaj brody sprawdzi się tylko w przypadku posiadaczy gęstych włosów. Verdi podkreśla męskość.

Inny typ to francuski widelec. Na twarzy widnieją włosy na podbródku dokładnie podzielone na dwie części. Jest charakterystyczna z uwagi na to, że nosił ją sam Jack Sparrow, będący głównym bohaterem filmu “Piraci z Karaibów”.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę