Ranking najlepszych marek garniturów

Garnitur to element garderoby większości mężczyzn. Przydaje się on na wiele okazji. Jest niezastąpiony na takich uroczystościach, jak śluby, pogrzeby, czy oficjalne spotkania biznesowe. Dla niektórych jest to codzienny strój do pracy, ponieważ wymaga tego dress code. Wielu mężczyzn ceni garnitur za to, że pozwala on na bycie eleganckim i dostojnym. Ta druga część uważa go za utrapienie, a przebywanie w nim za udrękę. W tym artykule przedstawimy ranking najlepszych marek garniturów, a także przybliżymy co oznacza stwierdzenie “dobra marka garniturów”.

Jak kształtuje się ranking marek garniturów?

Polskie garnitury cechują się wysoką jakością, dlatego też są coraz chętniej wybierane są przez znane osobistości. W sklepach możesz znaleźć idealne kroje i świetne materiały. Taka informacja bardzo cieszy, ponieważ wspieranie polskich marek to wspieranie krajowego kapitału i polskich pracowników. W rankingu najlepszych polskich marek na pierwszym miejscu stawiamy Bytom. Słynie ona z szycia garniturów premium z tkanin wełnianych. Każdy klient ma prawo do wybrania usługi szycia garnituru na miarę, co bardzo wyróżnia tę markę na tle innych. 

Kolejną marką w rankingu najlepszych marek garniturów jest Vistula. Cenione są za dopasowane kroje, dobry smak i nawiązanie do tradycji. Cechą charakterystyczną Vistuli jest przeszycie guzika czerwoną nicią.

Dalej, w rankingu najlepszych marek garniturów jest Giacomo Conti, która kroje garniturów opiera na tradycyjnym jak i nowoczesnych trendach w krawiectwie. Garnitury Giacomo Conti cechują się elegancją i szykiem, czego oczywiście nie brakuje wcześniej wymienionym markom.

W rankingu najlepszych marek modowych znajduje się także Lavard. Marka wzoruje się na światowych trendach. Materiał do wykonania marynarek tweed sprowadzany jest z Włoch. Siedziba firmy znajduje się u podnóża Tatr. Elegancki i klasyczny styl to opis, który bezwzględnie pasuje do marki Lavard.

Recman to marka, która zaskakuje nowoczesnością. Klasyki także nie można jej odmówić. Nad garniturami Recmana pracują doświadczeni i skrupulatni krawcowie. 

Jeśli chodzi o rynek zagraniczny to na pierwszym miejscu znajduje się włoska firma Caneli, która stacjonuje w Mediolanie. Kolejną w rankingu najlepszych marek modowych jest Hickey Freeman. To marka, która pochodzi z Ameryki, a rozpoznawalna jest przez produkcję ekskluzywnych garniturów, na które, niestety, nie stać każdego. Nieco niżej uplasował się Gieves & Hawkes, który powstał w 1771 roku w Anglii. Jego historia wiąże się z produkcją odzieży dla królewskiej armii brytyjskiej. Dalej w rankingu jest Brooks Brothers, który zajmuje się szyciem nieco mniej oficjalnych garniturów, w luźniejszym, amerykańskim stylu. Markę, którą postanowiliśmy wyróżnić jest Brioni. Cechuje się szczególnym dopasowaniem garniturów do sylwetki. Garnitury Brioni nosił James Bond i Donald Trump.

Co ma się na myśli mówiąc “dobre marki garniturów”?

Stoisz przed wyborem garnituru? Jeśli choć raz byłeś w posiadaniu markowego garnituru to na pewno nie będziesz mieć wątpliwości, aby kolejny był także markowy. Dobre marki garniturów charakteryzują się wysoką jakością wykonania, użyciem świetnego, wytrzymałego, dobrze noszącego się materiału, a także krojem, dzięki któremu garnitur dobrze leży i podkreśla atuty sylwetki, jednocześnie maskując jej mankamenty. Za garnitur dobrej marki trzeba zapłacić więcej niż garnitur z bazaru, jednak myślimy, że dla komfortu i eleganckiego wyglądu warto jest dokonać takiej inwestycji.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę