Znane Polskie sklepy odzieżowe

Wiele kobiet często marzy o zakupach u najsłynniejszych polskich projektantów. Ich stylizacje cechują się wyszukanymi połączeniami kolorów, wzorów i świetną jakością materiałów i wykonania. Które polskie marki odzieżowe są najlepsze? Co tak naprawdę oznacza stwierdzenie “dobra polska marka odzieżowa”? Czy polskie marki modowe są znane na całym świecie?

Polskie marki – TOP LIST

Na polskim rynku modowym pojawia się coraz więcej marek. U polskich projektantów ubiera się m. in. Anna Lewandowska, czy Ewa Chodakowska. Te kobiety zawsze mają piękne kreacje, które podkreślają ich sylwetki. Zakupy w dobrej polskiej marce odzieżowej równają się z zakupem oryginalnych, niepowtarzalnych strojów. Jakość ubrań jest świetna, a kroje często zaskakujące. Polskie marki modowe promują swoje produkty w sieci, dlatego też podglądanie pracy słynnych projektantów nie będzie trudne. 

Jakiś czas temu omawialiśmy niemieckie marki odzieżowe, dzisiaj przedstawimy najlepsze polskie marki odzieżowe.

Pierwsza, którą zdecydowaliśmy umieścić na liście to The Odder Side. Butik tej marki prowadzony jest także w Paryżu. Projektanci słyną z szycia nietuzinkowych sukienek i T – shirtów, charakteryzujących się odważnymi dekoltami. 

Jedną z najlepszych polskich marek odzieżowych jest Patchouli. Oferuje ona kobiece kolekcje, wyróżniające się ogromną wygodą, a przy tym dobrym stylem. Dobór codziennego stroju z tą marką jest dużo łatwiejszy.

Kolejna marka na liście to MLE, której twórczynią jest Kasia Tusk. Cechą charakterystyczną tej polskiej marki modowej są naturalne, spokojne barwy, proste kroje i świetnej jakości tkaniny. 

Sonia Bohosiewicz słynie z tego, że jest znaną i lubianą aktorką. Jednak niewiele osób wie, że posiada ona swoją markę odzieżową Le Collect, która wyróżnia się dzięki minimalizmowi i prostocie. 

Dobrą polską marką odzieżową, która wzoruje się na miejskim klimacie jest Elementy Wear. 

Marki, które zasługują na uwagę to także Tova, Cat Cat Studio, Karolina Naji, Madelle, Polanka, Yanowska, Lovlin, Tyszert, Zygzak, Bynamesakke, osnowa, SELVA, Monika Kamińska, Cacofonia, Bsides, Nago. To nie koniec listy. Możnaby wymienić ich o wiele więcej, jednak te uważamy za szczególne. 

Co to znaczy “ dobra polska marka odzieżowa”?

Mianem “dobra polska marka odzieżowa” określa się szczególnie te, które działają w zgodzie z naturą i chcą być jak najbardziej eko. Tkaniny, które są używane do produkcji, muszą być naturalne i certyfikowane. Dobra polska marka odzieżowa powinna charakteryzować się umiejętnością szycia kreacji podkreślających walory, ukrywających defekty, a także wysoką jakością wykonania. Taka marka powinna cieszyć się dobrą opinią publiczną wynikającą z użycia świetnych surowców i godnych warunków pracy. Cenionym sposobem na zdobycie miana “dobrej polskiej marki odzieżowej” jest współpraca z rękodzielnikami z różnych zakątków świata i pozyskiwanie od nich materiałów. Produkty takich marek zachowują swoją jakość nawet po wielokrotnym praniu i długoletni użytkowaniu, są miłe w kontakcie ze skórą. Ceniona jest także duża dbałość o detale podczas projektowania i precyzja wykonania. Połączenie wygody i spektakularności w prostocie to coś na co także zwracana jest duża uwaga. 

Polskie marki modowe znane na całym świecie?

Zastanawiasz się, czy polskie marki modowe są znane poza granicami naszego państwa? Oczywiście! Jednym z przykładów jest spółka odzieżowa LPP, w której skład wchodzą takie sklepy, jak Reserved, House, Cropp, Sinsay. Inną popularną na całym świecie polską marką modową jest 4F, która oferuje stroje i akcesoria sportowe.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę