Jak prawidłowo dobrać poszetkę?

Poszetka nie stanowi obowiązkowego dodatku do garnituru. Wielu mężczyzn z niej rezygnuje, jednak jest duże grono jej zwolenników. Ten niewielki zwitek materiału dodaje szyku i elegancji całej stylizacji. Jak poszetka do granatowego garnituru pasuje najlepiej? Jak dobrać poszetkę do krawata? Czy poszetka jest konieczna? Jaki kolor poszetki wybrać? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższej treści artykułu.

Jak dopasować poszetkę do granatowego garnituru?

Klasyczny granatowy garnitur świetnie komponuje się z dodatkami w kolorze czerwonego wina. Jaka poszetka do granatowego garnituru będzie pasować? Dobrze sprawdzają się poszetki w regularny drobny wzór. Żywszy akcent rozjaśnia całą stylizację, a także sprawia, że nie wydaje się ona nudna i jednolita. Jaki kolor poszetki będzie najlepszy? Do granatowego garnituru będzie pasować także poszetka w odcieniach żółci i pomarańczy. Niektórzy wybierają poszetki w kolorze błękitu. Takie rozwiązanie również świetnie się prezentuje. Wielkim atutem poszetek jest to, że wykonane są jedwabnych tkanin, co dodatkowo rozświetla ciemny garnitur. Wiesz już, jaka poszetka pasuje do granatowego garnituru, jednak jak dobrać poszetkę do krawata?

Dobór poszetki do krawata

Fundamentalną wiedzą przy doborze poszetki do krawata jest to, że te dwa elementy ubioru muszą być wykonane z dwóch zupełnie innych tkanin. Taki sam wzór również nie jest pożądany. Dopuszczalne jest jedynie podobieństwo. Jak dobrać poszetkę do krawata? Te dwa dodatki mogą być w takim samym kolorze. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskuje się spójną całość. Eksperci mody lub pasjonaci eksperymentują, bawią się w doborze wzoru poszetki i krawata. Takie połączenia dają ciekawe efekty, jednak przydaje się przy tym dobre wyczucie gustu. Ci, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia, lepiej jednak, żeby skupili się na bezpiecznej kolorystyce i wzornictwie.

Czy poszetka to “must have”?

Zastanawiasz się, czy poszetka jest konieczna? A może sam krawat wystarczy? Poszetka to kolejny krok do bycia bliżej wyższego poziomu elegancji. Jednak warto wiedzieć, że poszetka nie jest niezbędnym elementem. Można ją zakładać, co podkreśli nasz szyk i styl, jednak nie trzeba. Bez poszetki także można świetnie wyglądać. Czasem lepiej jest odpuścić sobie wyróżnianie się z tłumu. Są to np. takie sytuacje, jak pogrzeb, czy rozmowa o pracę. W branży kreatywnej taki dodatek może sprawić, że będziemy postrzegani jako osoby pretensjonalne, chcące na wstępie zostać zauważonymi. Jest to dosyć szokujące stwierdzenie i nie chcielibyśmy, żeby tak się działo, jednak jest to przykład mający odzwierciedlenie w rzeczywistości. Warto teraz przejść do kwestii estetyki. Poszetka to urozmaicenie, które zdecydowanie sprawia, że cała stylizacja ożywa. Podkreślamy, że niektóre marynarki są na tyle fikuśne, wzorzyste, że dodatkowy wyrazisty element może wprowadzić niepotrzebny chaos. Krata, czy szerokie klapy to moment, kiedy możesz darować sobie zakładanie poszetki.

Na fantazyjne ułożenie poszetki możesz zdecydować się wtedy, kiedy wychodzisz na mniej formalne wyjście. Skieruj rogi poszetki do góry. Taki zabieg przełamuje powagę całej stylizacji. Tradycyjny sposób ułożenia poszetki jest taki, że brzegi tkaniny są w jednej linii z krawędzią brustaszy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru krawata? Zawiązany krawat powinien sięgać do połowy klamry paska od spodni. Nieelegancko będzie wyglądać zbyt krótki lub zbyt długi krawat. Przy doborze krawata warto kierować się zasadą kontrastu. Jeśli garnitur jest ciemny to koszula powinna być jasna i krawat ciemny. 

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę