Zachowanie żony po zdradzie – najczęstsze objawy

Statystyki opublikowane przez New York Times wskazują, że mężczyźni, którzy zdradzają to 12% społeczeństwa, kobiety zaś stanowią 7%. Badacze zakładają jednak, że dane należy zawyżyć, ze względu na zatajenie niektórych zdrad. Wyniki, które uznają za bardziej przybliżone do prawdy to 15% mężczyzn i 10 % kobiet, którzy dopuścili się zdrady. W każdym związku może pojawić się kryzys związany z niewiernością jednego z małżonków. 

Prawie nigdy nie zdarza się,  że winny przyznaje się do zdrady. Jeśli szczerość zawodzi, podejrzliwi partnerzy chcą potwierdzić swoje przypuszczenia. Zdarza się, że kobiety uważniej zwracają uwagę na szczegóły i łatwiej potrafią dostrzec, że ich partnerzy dopuszczają się zdrady. W tym artykule skupimy się na zdradach kobiet. Jak wygląda typowe zachowanie żony po zdradzie? Każda zdradzająca osoba zachowuje się inaczej. Postaramy się wyróżnić jednak pewne schematy zachowań, które mogą świadczyć o niewierności. 

Zobacz: Czy mężczyzna, który zdradza, kocha żonę?

Dlaczego żony zdradzają? 

Powodem zdrady mogą być różne rzeczy. W niektórych sytuacjach niewierność może być skutkiem wcześniejszych problemów w związku. Każdy przypadek jest inny i nie należy kategoryzować swojej sytuacji w odniesieniu do ogólnych założeń. 

Warto jednak wymienić ogólne powody, które mogą być przyczyną dopuszczenia się zdrady przez partnerkę. Wbrew pozorom to nie tylko wynik braku intymności. Może chodzić też na przykład o problem w porozumiewaniu się z żoną. Istnieje szansa, że ona nie czuje już zaangażowania z Twojej strony albo kobieta z jakiegoś powodu przestałą już czuć tak silną więź, jak kiedyś. Może akurat przechodzicie jakiś ciężki okres, związany z problemami innej sfery waszego życia. 

Badacze twierdzą, że kobieta często dopuszcza się zdrady, jeśli brakuje jej pewności siebie i chce znowu poczuć zainteresowanie ze strony mężczyzny. Ważne, żeby nie zaniedbywać swojej partnerki pod żadnym względem i starać się nieustannie pracować nad waszą relacją. 

Jak wygląda zachowanie żony po zdradzie?

Jak wygląda zachowanie żony po zdradzie? Każda partnerka zachowuje się inaczej. Jako mężczyzna dzielący z nią życie powinieneś zauważyć, kiedy zacznie zachowywać się inaczej niż zwykle. Jest jednak kilka ogólnoludzkich zachowań, które sugerują że Twoja żona może spotykać się z kimś innym. Na co zwrócić uwagę? 

  • brak czułości
  • obojętność
  • nadmierne dbanie o wygląd
  • spędzanie większości czasu na telefonie/komputerze
  • brak ochoty na seks
  • zaniedbywanie obowiązków domowych
  • przesadna prywatność
Mężczyzna dowiadujący się o zdradzie

Jak udowodnić zdradę?

Już wiesz, jak rozpoznać typowe zachowanie żony po zdradzie. Jej wyższa nadwrażliwość lub brak ochoty na zbliżenie nie jest jednak dowodem, który może być niezbędny przy konfrontacji. Gdy okaże się, że zdrada się potwierdzi i zdecydujesz się na rozwód, dowody zdrady mogą być też pomocne przy orzekaniu winy w sądzie. Nie warto przeprowadzać śledztwa na własną rękę. Nie powinieneś w tajemnicy naruszać prywatności i przeglądać telefonu swojej żony. Możesz jednak w pewnym momencie poprosić ją o pokazanie go i zobaczyć jej reakcję. Jeśli odmówi i będziesz widział, że się stresuje, będziesz miał większą pewność co do tego, że coś jest nie tak. Gdy żona będzie zaprzeczać, masz możliwość  podjąć się bardziej radykalnych kroków. Niektórzy w sytuacjach, kiedy podejrzewają niewierność partnera lub partnerki, decydują się na zatrudnienie detektywa, który poświęci całą swoją uwagę na podejrzanym zachowaniu partnerki. Kiedy nie chcesz podejmować się tak dużego kroku, możesz sam pojechać któregoś razu za swoją żoną i przekonać się, czy Cię nie oszukuje. 

Zobacz: Zdradziłem żonę – jak to naprawić, co czuje zdradzona żona?

Co zrobić, gdy zdrada wyjdzie na jaw?

Kiedy zdrada już wyjdzie na jaw, musisz się zastanowić, jak dalej chcesz, żeby potoczyło się Twoje małżeństwo. Istotne jest też zachowanie żony po zdradzie. Jeżeli żałuje tego, co zrobiła i jest gotowa na to, żeby zawalczyć o waszą relację, możesz dać jej szansę. Zdrada jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem i sporo związków nie da się przez nią odratować. 

Gdy żona chce odzyskać Twoje zaufanie, na pewno będziecie potrzebować na to trochę czasu. O ile oboje zaangażujecie się w naprawianie małżeństwa, a Ty będziesz w stanie wybaczyć jej błąd, wasze małżeństwo ma szansę nadal funkcjonować. Jeśli jednak nie potrafisz zapomnieć, o tym, co zrobiła Twoja partnerka i wasze relacje już wcześniej nie należały do najbardziej udanych, możliwe, że jedynym rozwiązaniem będzie rozstanie.

Podejrzenie zdrady, nie tylko w małżeństwie jest bardzo bolesne. Gdy nie jesteś pewien, czy żona jest wobec Ciebie niewierna, możesz spróbować zaobserwować jej zachowanie. Jeśli jest nienaturalne i różni się od tego, jak bywało do tej pory, możesz spróbować poszukać oznak zdrady. Kiedy nic nie będzie wskazywać na niewierność, a ty nadal będziesz dręczył się myślami, zdecyduj się na rozmowę. Może zapytanie partnerki wprost, czy spotyka się z kimś innym, zmotywuje ją do szczerego wyznania. Największa próba relacji zachodzi wówczas, kiedy przypuszczenia okażą się prawdą. Wtedy to już zależy tylko od Ciebie i Twojej żony. Receptą na uratowanie związku w tym wypadku może być tylko wzajemna akceptacja tego, co było i rozpoczęcie odbudowywania relacji z zaangażowaniem obu stron. Jeśli sami nie jesteście w stanie sobie poradzić z tym problemem, warto udać się do specjalisty. Terapia dla par może być świetnym sposobem na zrozumienie swojej partnerki i przepracowanie wspólnie traumatycznego przeżycia, jakim jest zdrada. 

Zobacz: Dlaczego kobieta zdradza? Oto powody

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę