Czy mężczyzna, który zdradza, kocha żonę?

Sukces szczęśliwego związku ma opierać się na miłości, wierności i zaufaniu. Jednak zdrada to obecnie coraz bardziej popularne zjawisko społeczne. W czasie zdrady zostaje złamane minimum jedno z wyżej wymienionych filarów szczęśliwego związku, co najczęściej skutkuje kryzysem w relacji lub nawet rozstaniem, lub rozwodem w przypadku związku małżeńskiego.

Jak w Polsce wygląda sytuacja zdrad? Czy facet, który zdradza, może jednocześnie kochać żonę? Analiza centrum badania opinii społecznej z 2021 roku pokazuje zatrważające statystyki dotyczące zdrad. Powyższe badanie przeprowadzono na 1080 osobach, które znajdowały się w przedziale wiekowym od 18 do 50 roku życia. Co ciekawego pokazały powyższe statystyki? Statystyki są przerażające. Pokazują, że aż 48% osób ankietowanych zna osobę, która dopuściła się filtrowania z inną osobą, jednocześnie będąc w stałym związku. W tym aż 38% ankietowanych potwierdza, że dopuścili się oni kontaktów fizycznych. 22% badanych osób deklarowało, że flirtowali oni z osobami, które znajdowały się w stałym związku, natomiast 19% przyznało, że flirtują oni z innymi, jednocześnie posiadając stałego partnera. Statystyki pokazują również, że co dziesiąta ankietowana osoba przyznała się, że zdradziła swojego partnera. Kto najczęściej zdradza? Najczęściej zdradzają osoby młode, z wyższym wykształceniem oraz osoby o dobrej sytuacji finansowej. Okazuje się, że najczęściej zdradzają mężczyźni na kierowniczym stanowisku pracy oraz biznesmeni.

Zobacz: Jak zadbać o swoje zdrowie? Poradnik dla prawdziwych mężczyzn!

Czy facet, który zdradza, kocha?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, czy facet, który zdradza, kocha swoją żonę, zobaczmy, co jest najczęstszą przyczyną zdrad wśród mężczyzn. Okazuje się, że głównym czynnikiem przyczyniającym się do zdrady jest alkohol. Osoby pod wpływem alkoholu nie myślą o konsekwencjach swoich czynów. Również nierzadko zdrady wynikają z potrzeby „zemsty” na swoim partnerze, który pierwszy dopuścił się zdrady.

Czy mężczyzna, który zdradza, nadal może kochać żonę? Czy zdrady zdarzają się tylko w nieszczęśliwych związkach? Absolutnie nie! Zdrada może się również zdarzyć w szczęśliwym małżeństwie, a powodów takiej sytuacji może być wiele.

Wiele mężczyzn, którzy zdradzili swoją żonę, dalej deklarują miłość do swoich żon. Czy taki mężczyzna może jeszcze kochać? Zdrada w związku może wynikać nie tyle, co z braku miłości, ale z potrzeby odskoczni od codzienne życia, czy potrzeby przeżycia intensywnych wrażeń. Mężczyzna, który dokonał zdrady, najczęściej swoją kochankę traktuje tylko jako spełnienie chwilowych potrzeb seksualnych. Nie musi być to jednoznaczne, z tym że mąż nie kocha już swojej żony oraz dzieci. Rodzina może dalej być dla niego bardzo ważna, a jego uczucia do swojej kobiety nie musiały zgasnąć.

Wielokrotna zdrada męża – co robić?

Jednak pojawia się pytanie, czy powinno się wybaczyć mężowi, który wielokrotnie zdradził żonę? Każdy z nas inaczej reaguje na wiadomość o wielokrotnych zdradach swojego partnera. Jednak u każdego z nas pojawiają się negatywne emocje. Niektóre małżeństwa decydują się na próbę odbudowania swojego związku, przede wszystkim, gdy w ich rodzinie są dzieci, a ich uczucia nie wygasły. Jednak nie rzadko bywa tak, że nie potrafimy dać kolejnej szansy swojemu partnerowi. Odbudowanie zaufania w związku małżeńskim to bardzo długi i wyczerpujący proces. Najczęściej nie jesteśmy sobie sami z tym poradzić. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest uczestniczenie na terapii dla par. Otwarcie się przed sobą oraz przed swoimi uczuciami może pomóc w odbudowaniu związku małżeńskiego. Dla niektórych z nas zdrada to zdrada i uznawana jest za czyn niewybaczalny. Jednak dla niektórych ważne również stają się okoliczności. Inaczej będziemy reagować na zdradę naszego partnera, jeżeli to była jednorazowa sytuacja pod wpływem alkoholu, a co ważniejsze, jeżeli zdrada wynika z sytuacji dosypania substancji odurzających do napoju. Warto zagłębić się w historię zdrady, aby poznać przyczynę jej powstania. Następnie należy sobie dać czas na przemyślenia: czy jest to sytuacja, którą możemy wybaczyć lub czy była to celowa zdrada, której nie powinniśmy wybaczyć.

Zobacz: Po jakim czasie mężczyzna może drugi raz? Po jakim czasie drugi stosunek?

Czy mężczyzna, który dopuszcza się zdrady jednorazowej lub – co gorsza – wielokrotnych zdrad to może dalej kochać swoją żonę? Niestety, ale to jest pytanie, na które bardzo ciężko odpowiedzieć i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Warto wtedy pomyśleć o swoim dobru i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie zaufać naszemu partnerowi jeszcze raz? W przypadku, jeżeli zdrada była wielokrotna, powinnyśmy się zastanowić, czy nie pojawi się ona kolejny raz.

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę