Jak tęskni facet? Kiedy facet zaczyna tęsknić?

Kobieta, która kończy związek, może wpaść w histerię, czy rodzaj wzmożonej tęsknoty niemalże od razu. Wynika to bezpośrednio z tego, jak ukształtowana jest damska emocjonalność. Kobiety zrywają ze łzami w oczach i potrafią bić się z myślami przez tygodnie, zanim w końcu to zrobią. 

W przypadku mężczyzn sprawa wygląda zupełnie inaczej. Rozstanie przychodzi im łatwiej. Zwykle też zaczynają odczuwać brak kobiety po dłuższym czasie. Najpierw muszą odreagować. Zakładają, że skoro zostawili kobietę, to jej nie będą potrzebować ani za nią tęsknić. To dość proste i życzeniowe myślenie, ale często rzeczywiście tak jest. Zdarza się, że po rozstaniu mężczyzna w ogóle nie rozmyśla o kobiecie, czy czasie spędzonym wspólnie. Zakończył relację i idzie dalej. Co więcej, to o wiele zdrowsze, niż rozpamiętywanie związku i wizualizowanie na temat, tego, “co by było, gdyby…” 

Kiedy mężczyzna tęskni za kobietą, gdy skończył związek? Czy w ogóle tęskni, skoro sam zdecydował się odejść? Sprawdź, jak tęskni facet, bo nawet jeśli to on cię zostawił, może tego żałować. Jeśli chcesz wiedzieć, co robi facet gdy tęskni, koniecznie czytaj dalej. 

Zobacz: Kiedy facet żałuje rozstania? Kiedy zrozumie co stracił?

Kiedy facet zatęskni?

Kiedy facet zatęskni za kobietą, tej często wydaje się, że chce ponownie się z nią związać. Nie zawsze jest to jednoznaczne. Czasem facet tęskni, ale relacja była dla niego wyniszczająca lub niewystarczająca i wcale nie zamierza jej wznawiać. Z resztą, sama się trzy razy zastanów, zanim ponownie wejdziesz w ten sam związek. Skoro powody rozstania pojawiły się raz, najpewniej wypłyną na wierzch po raz kolejny.  

Kiedy facet zatęskni, być może pozwolił sobie na trzy piwa więcej niż powinien albo zwyczajnie wspomina stare dzieje. Większość facetów nie jest sentymentalna, ale może akurat taki ci się trafił. 

Zdarza się, żę facet zaczyna tęsknić, gdy widzi, że jego była partnerka ułożyła sobie życie z kimś innym. To budzi w nim coś pomiędzy nostalgią, zazdrością, a tęsknotą. Czasem, niczym kochanek z taniej komedii romantycznej, próbuje odzyskać utraconą kobietę. Zwykle jednak przechodzi mu samo i nie angażuje się ponownie. 

Jak tęskni facet?

Odpowiedź na pytanie, jak tęskni facet, nie powinna cię zaskoczyć. Bowiem, kiedy facet zatęskni za kobietą, nie mówi ani nie pisze jej tego wprost. Jeśli to ty byłaś mistrzynią w grze “domyśl się”, gdy byliście parą, on przejmuje pałeczkę po rozstaniu. 

Kiedy mężczyzna tęskni za kobietą, to najczęściej:

 1. wysyła do niej wiadomości i odpisuje niemal natychmiast
 2. rozpytuje o nią wśród wspólnych znajomych
 3. bywa w miejscach, w których może ją przypadkiem spotkać
 4. przegląda jej media społecznościowe, zostawia polubienia, czasem komentarze

Co robi facet gdy tęskni?

W związku z tym, że większość facetów nie przyznaje się do tego, że się stęsknili za byłą dziewczyną, trzeba brać pod uwagę to, jak zmieniło się ich zachowanie w codziennych sytuacjach. 

Co robi facet gdy tęskni?

 1. Pod byle pretekstem próbuje nawiązać kontakt (chce oddać jakieś rzeczy albo odebrać coś swojego).
 2. Pojawia się w twojej okolicy (możliwe, że zacznie korzystać z tej samej siłowni albo basenu).
 3. Wrzuca w swoje media społecznościowe rzeczy, których normalnie nie publikował, np. umieszcza link do piosenki, którą lubiłaś albo publikuje dawne zdjęcia ze wspólnych wakacji (oczywiście bez ciebie, ale podpis najlepszy wyjazd ever sporo mówi o sytuacji).

Kiedy mężczyzna tęskni za kobietą, może posunąć się do wielu rzeczy. Możliwe nawet, że obudzi się w nim romantyk, którego zawsze ci brakowało. Pamiętaj jednak, że wejście drugi raz w ten sam związek, to wcale nie jest dobre rozwiązanie. 

Widzisz, że twój były tęskni? Więcej – wzrusza cię to, jak tęskni facet, z którym spędziłaś sporo czasu? Zastanów się, czy to wystarczający powód do tego, by na nowo się angażować. Czy kiedy facet zatęskni masz w ogóle obowiązek reagować? Nie. Zwłaszcza jeśli ułożyłaś sobie życie bez niego i poszłaś krok dalej. 

 1. Nie musisz się cofać do związku, z którego się wyleczyłaś.
 2. Nie musisz w żaden sposób reagować na to, co robi facet, gdy tęskni za waszym wspólnym życiem. 
 3. Nie masz obowiązku odnawiać waszej relacji nawet na tzw. stopie przyjacielskiej. 
 4. Nie wolno ci dawać nadziei, kiedy facet zatęskni, a ty już nic do niego nie czujesz. 

Zobacz: Czy mężczyzna, który zdradza, kocha żonę?

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę