Zdradziłem żonę – jak to naprawić, co czuje zdradzona żona?

Wbrew pozorom żona na zdradę można reagować dość różnie. Jednak w zdecydowanej większości wywoła ona burzę negatywnych emocji. W poniższym artykule nieco zajmiemy się tym, co czuje zdradzona żona, jak można to naprawić i omówimy jeden z najgorszych scenariuszy – zdradę żony w ciąży.

Zobacz: Jak zdobyć faceta po raz drugi?

Zdradziłem żonę emocjonalnie

Zdrada nie zawsze dotyczy zachowań seksualnych czy cielesnych. Jeśli zdradziłeś swoją żonę emocjonalnie, oznacza to, iż przeniosłeś większość swojego zainteresowania i emocji w kierunku innej osoby. W tym przypadku zwykle zaczyna się od niewinnej znajomości, która stopniowo może (nie musi) przerodzić się w relację romantyczną. Ten proces zazwyczaj trwa latami i chyba to jest w tym wszystkim najbardziej dotkliwe. Pamiętajmy, że to, co intymne nie należy jedynie do sfery naszej cielesności. Intymność w kontekście emocji to coś równie kruchego, dlatego ten rodzaj zdradzenia jest równie dotkliwy, a czasem nawet gorszy od jej “klasycznej wersji”.

Do takiej sytuacji może dojść w momencie, gdy czujesz brak więzi z twoim życiowym partnerem – w tym przypadku z żoną. Być może od jakiegoś czasu wasz związek zaczął się wypalać, a wasze wspólne życie stało się rutynowe i nudne. Niezależnie od powodu w żaden sposób nie usprawiedliwia tego, że ją zdradziłeś. Zawsze będzie to ogromny cios dla drugiej połówki i często potrafi przelać to czarę goryczy i doprowadzić do rozpadu małżeństwa. Co więc może czuć zdradzona żona?

Co czuje zdradzona żona

Tak jak wspomnieliśmy, to czujemy, gdy ktoś nas zdradzi, potrafi być naprawdę różne. Wszystko zależy tu od bardzo wielu czynników – przede wszystkim od naszego partnera. Jego odporność psychiczna, obecny stan emocjonalny, czy siły uczucia jakim nas darzy, to wszystko będzie miało tutaj ogromne znaczenie. Jak wygląda reakcja na zdradę? Czasem będzie to jedynie smutek, czasem rozpacz, bardzo często złość, a nawet wszystko razem. Jednak pewność możemy mieć co do jednego – zawsze będą to silnie negatywne emocje.

Zdrada w tego typu relacjach jest bardzo traumatycznym przeżyciem. Nawet jeśli w ten sposób nie dojdzie do rozpadu małżeństwa, całość wiąże się z wieloma konsekwencjami. Zdradzona żona może blokować przed nami swoją sferę emocjonalną, ponieważ zwyczajnie boi się wyrządzenia kolejnych krzywd z naszej strony. Bardzo często w takich sytuacjach traci do nas całe zaufanie i nieustannie pozostaje podejrzliwa, nawet w irracjonalnych sytuacjach. Cóż, ciężko się temu dziwić.

Wszystko to bardzo negatywnie wpływa na naszą relację i doprowadza do powstawania licznych tarć i konfliktów. Nawet jeśli nie od razu, bardzo łatwo może na stałe zniszczyć nasz związek.

Zdradziłem żonę w ciąży

Ciąża to dla kobiety szczególny czas. Zmaga się ona wtedy z licznymi problemami, szczególnie natury fizycznej. Jej ciało przechodzi wiele zmian i zaczyna reagować na pewne bodźce tak, jak dotychczas jeszcze nie miało to miejsca. Czasem wiąże się to z brakiem możliwości uprawiania seksu ze swoim partnerem, co motywować może mężczyznę do zdrady (ale niczego nie usprawiedliwia).

Zdradziłeś żonę w ciąży i co teraz?

Tu ponownie nie da się w pełni przewidzieć biegu wydarzeń. Zdradzona żona będzie czuła się bardzo podobnie jak opisaliśmy powyżej, jednakże wiąże się to również z dodatkowymi konsekwencjami.

Zdrada może tu wpłynąć nie tylko na naszą żonę, ale również na samą ciążę. To, co wtedy czuje – złe samopoczucie, przygnębienie, czy nawet depresja (tak, zdrada może doprowadzić nawet do tego) przekładają się na stan fizyczny organizmu. Bardzo często motywuje to złą i niedbałą dietę, co podczas ciąży jest niesamowicie istotnym czynnikiem, który może znacznie pogorszyć stan kobiety.

Czy istnieje więc możliwość, by to wszystko naprawić?

Zobacz: Zerwane zaręczyny – co dalej? Zwrot pierścionka, forum, przesądy, prawo

Zdradziłem żonę – co dalej? Jak to naprawić?

Jeżeli podejmujesz się próby naprawy sytuacji, oznacza to, że jeszcze zależy Ci na swojej żonie, a to pierwszy bardzo dobry sygnał. Jednak, jak nietrudno się domyślić, szanse na uratowanie relacji nie wyglądają zbyt optymistycznie, a Twoje możliwości są tutaj bardzo mocno ograniczone. To czy w ogóle da się coś jeszcze naprawić, będzie zależało od wyłącznie od Twojej żony. To ona zdecyduje, czy w ogóle będziesz mieć taką możliwość.

Załóżmy jednak, że tak jest. Przede wszystkim musisz się przygotować na to, że całość może trwać bardzo długo, czasem nawet latami. Będzie to żmudny proces, pełen ciężkich momentów. Najważniejsze, co możesz zrobić, to nie rezygnować. To Ty musisz wykazać inicjatywę, swoim zachowaniem pokazać, że bardzo żałujesz tego, co się wydarzyło i przede wszystkim dać swojej żonie komfort w związku, by ta ponownie mogła Ci zaufać.

Bardzo istotna może być tutaj pomoc małżeńskiego terapeuty. Tak jak piszemy od samego początku, każdy taki przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Niestety nie ma prostej ścieżki ani kilku magicznych zasad, które zawsze będą działać. Specjalista z pewnością pomoże Ci to wszystko naprawić, jednak nigdy nie gwarantuje sukcesu.

Mimo wszystko psychoterapia małżeńska to bardzo efektywny sposób na poradzenie sobie z naszymi problemami. Jej skuteczność oscyluje w granicach 70% przypadków, a 95% jest zadowolona z jej efektów. Są to jednak dość ogólne statystyki, a terapie w znacznej mniejszości dotyczą wątków zdrady, dlatego mogą być  mniej relewantne w tym kontekście. Nie mniej jednak warto dać temu szansę.

Zdrada fizyczna czy emocjonalna nie ma tu znaczenia. To, co czuje Twoja żona, po tym jak ją zdradziłeś, często może być nie do opisania. Jeśli dostaniesz kolejną szansę, by wszystko naprawić, nie zmarnuj jej.

Zobacz: Jak zachowuje się osoba, która zdradza? Cechy faceta

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę