Jak zachowuje się osoba, która zdradza? Cechy faceta

Co łączy Gwen Stefani, Jennifer Garner i Siennę Miller? Wszystkie trzy zostały zdradzone przez swoich partnerów. Bez wątpienia jest to jedno z najgorszych przeżyć, którego można doświadczyć, będąc w związku, a bycie osobą znaną na całym świecie tego nie ułatwia. Z czasem część z nich postanowiła podzielić się tymi niemalże traumatycznymi wspomnieniami z opinią publiczną. W ten sposób chcą dać siłę innym oszukiwanym kobietom.

Zastanawiacie się, czy można rozpoznać poszczególne cechy faceta, który zdradza? Jeśli tak, jakie one są? Przeczytajcie nasz artykuł, a dowiecie się, co udało nam się ustalić. Ponadto wskażemy, jak zachowuje się osoba, która zdradza i kiedy powinna nam się zapalić czerwona lampka. Być może dojdziecie do wniosku, że warto przyjrzeć się swojemu partnerowi i szczerze z nim porozmawiać… 

Zobacz: Dlaczego kobieta zdradza? Oto powody

Cechy faceta, który zdradza

Zdrad dopuszczają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, ale statystycznie to panowie częściej dokonują tego haniebnego czynu. Szacuje się, że około 42% polskiego społeczeństwa ma za sobą doświadczenia związane z cudzołóstwem. Ponad połowa Polaków i co trzecia Polka była lub jest uwikłana w romans. Skupmy się jednak na chwilę na mężczyznach – jakie są cechy faceta, który zdradza? Przyjrzyjmy się poniższemu zestawieniu. 

Oto przygotowana przez nas lista cech faceta, który zdradza:

 • potrzeba niezależności – każdy potrzebuje nieco przestrzeni dla siebie i swoich myśli. Problem pojawia się wtedy, kiedy w życiu drugiej osoby jest coraz mniej miejsca i czasu dla partnerki i zaangażowania w związek. 
 • skłonność do kłamstw – nie będzie w tym nic odkrywczego, jeśli powiemy Wam, że osoby, które kłamanie mają we krwii, nie będą miały problemu, żeby wbić swojej drugiej połówce nóż w plecy poprzez nielojalność. 
 • niezdrowe wzorce z dzieciństwa – to, w jakim domu przyszło nam dorastać, może wpłynąć na całe nasze życie. Jeśli rodzina Waszego partnera była dysfunkcyjna,

istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie on powielał schematy swoich rodziców jak m.in. zdradzanie czy stosowanie przemocy. 

 • poczucie nudy – kiedy w związku od dłuższego czasu nie dzieje się zbyt wiele, a możliwie, że czujecie nawet wypalenie, to Wasza druga połówka może zacząć szukać pocieszenia w ramionach innej osoby. 
 • kryzys wieku średniego – utarło się, że zwykle około 40 roku życia, część mężczyzn może podejmować nieracjonalne, niekoniecznie przemyślane decyzje, mające wpływ nie tylko na nich samych, ale również pozostałych członków rodziny. Dotyczą one najczęściej zmiany wyglądu, nabywania drogich rzeczy czy chęć nawiązania romansu. 

Jak zachowuje się osoba, która zdradza? 

Skoro omówiliśmy już cechy faceta, który zdradza, warto przyjrzeć się czemuś jeszcze. Mianowicie chodzi o to, jak zachowuje się osoba, która zdradza? Przykre jest to, że nigdy nie będziemy w stu procentach pewni, czy nie jesteśmy ofiarami niedochowania wierności. Jeśli zauważycie kilka z wymienionych poniżej czynności, powinna się Wam zapalić czerwona lampka. 

Zobacz: Dystymia – co to? Objawy, leczenie, związki, jak wyjść?

Jak zachowuje się osoba, która zdradza? Oto przykłady:

 • kłamstwo (nawet drobne) jest na porządku dziennym i przyłapując go na nim, zrzuca winę na Ciebie, 
 • z dnia na dzień zaczął przywiązywać większą uwagę do swojego wyglądu zewnętrznego, 
 • stał się bardziej wycofany/skryty i niechętnie opowiada o tym, co się u niego dzieje w ostatnim czasie, 
 • nosi telefon lub komputer zawsze przy sobie i nerwowo reaguje, kiedy próbujesz z niego skorzystać np. sprawdzając godzinę, 
 • wasi wspólni znajomi zauważają, że coś jest nie tak, 
 • zostaje dłużej w pracy bądź przesiaduje godzinami np. na siłowni,
 • brak obecności i zaangażowania w relację  – jest obojętny na Wasz związek,
 • niechętnie rozmawia na temat Waszej wspólnej przyszłości. 

Dzięki nam wiecie już, jak zachowuje się osoba, która zdradza. Jako redakcja trzymamy kciuki, żeby nikt z naszych czytelników nigdy tego nie doświadczył. Pamiętajcie proszę, że jeśli spełni się najgorszy scenariusz i będziecie czuli, że sytuacja zacznie Was przerastać, nie bójcie się skorzystać z pomocy specjalistów jak psycholog czy seksuolog. Co więcej, wymienione w naszym artykule cechy i zachowania osób, które zdradzają, są tylko i wyłącznie wskazówkami, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu problemu. Nie są natomiast wyznacznikiem, ponieważ każda sytuacja jest inna. 

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę