Rieker — co to za firma, opinie, rozmiarówka, Rieker Antistress opinie

Zima w Polsce może wyglądać różnie — śnieg, deszcz albo zamarznięte ulice, po których prędzej przejedziemy się na łyżwach niż autem. W takich warunkach warto wyposażyć się w buty, które będą nie tylko ładnie wyglądały, ale zapewnią nam całkowity komfort chodzenia. Jeżeli myślicie podobnie do mnie, to zapraszam was na recenzję obuwia Rieker.

Marki obuwnicze wiele obiecują, ale to jak ich produkty sprawdzają się w trudnych warunkach to już inna para kaloszy. Jeżeli, podobnie jak ja, wciąż szukacie butów zimowych, to dobrze trafiliście. Poniżej znajdziecie plusy i minusy obuwia Rieker. Dowiecie się co to za firma i jakie opinie o niej można znaleźć online. Na koniec opowiem wam trochę o nowej technologii produkcyjnej — Rieker Antistress. Opinie, moje i z forum, znajdziecie poniżej. Miłej lektury!

Zobacz: Autohero – opinie Klientów. Sprawdzamy forum, wykop

Rieker — co to za firma? 

Rieker — jeżeli zastanawiacie się, co to za marka, trafiliście w dobre miejsce! Rieker to firma, która za swoją misję obrała tworzenie obuwia stylowego i wygodnego. 

Rieker projektuje i produkuje buty, starając się pogodzić dwie kategorie obuwnicze: eleganckie lub sportowe. Dobierając buty na zimę, warto zdecydować się na taki model, w którym będziemy jednocześnie wyglądać stylowo i czuć się jakbyśmy mogli przejść szlak trekkingowy. Jak Rieker sami piszą na swojej stronie:

“Obuwie firmy Rieker ma inne właściwości niż buty sportowe, których design   i konstrukcja podporządkowane są zapewnieniu krótkotrwałej wysokiej sprawności. Walorów obuwia firmy Rieker nie mierzy się tym, jak szybko Państwo w nich biegacie lub jak wysoko skaczecie, lecz tym, jak dobrze się w nich czujecie na co dzień.”

Firma na rynek wypuszcza tylko te modele, które przeszły testy z zakresu wytrzymałości i użyteczności. Jednocześnie dbają o to, by każdy but został zaprojektowany z myślą o ponadczasowych trendach modowych. A przynajmniej tak piszą na swojej stronie!

Zanim przedstawię wam, czy Rieker rzeczywiście produkuje obuwie tak dobre jak deklaruje, zerknijmy jeszcze na ich rozmiarówkę.

Rieker — rozmiarówka

Rozmiarówka uzależniona jest (jak się pewnie domyślacie) od tego, czy produkt został stworzony na damską, czy męską nogę. Rieker jest firmą europejską i podaje rozmiary swoich butów w zakresie standardowej rozmiarówką w Unii Europejskiej. 

Obuwie najlepiej dobierać jest po właściwym rozmiarze stopy, a nie według naszych przyzwyczajeń. Co prawda stopa ludzka przestaje rosnąć na pewnym etapie życia, ale warto pamiętać, że niezależnie od tego nasze ciało może się zmieniać. Warto zmierzyć swoją stopę od czasu do czasu i dopiero na podstawie tego dobierać nasze buty. Dobrze dobrana rozmiarówka to podstawa wygodnego chodzenia.

Buty firmy Rieker znajdziecie w rozmiarach od 36 do 42 dla kobiecych fasonów oraz od rozmiaru 40 do 46 dla męskiego obuwia. 

Rieker — opinie 

Czas na opinie o Rieker. Firma zapewnia, że ich produkty są znacznie lżejsze niż obuwie od innych producentów. Mają być również bardziej elastyczne i zapewniać większą amortyzację wstrząsów. Czy opinie klientów zgadzają się z tym opisem?

Niestety, nie wszyscy są zadowoleni z tego, jak buty Rieker zachowują się, kiedy wystawimy je na działanie warunków atmosferycznych. Opinie klientów są zgodne: buty są wygodne, ale nie spełniają swoich podstawowych funkcji. Wiele osób skarży się na przeciekające szwy i bardzo słabej jakości podeszwy. 

Źródło: forum.gazeta.pl

Pozytywne opinie trzymają się raczej obuwia letniego, a przecież Rieker reklamuje się jako producent butów mogących zastąpić nam buty trekkingowe czy sportowe. 

Ale to nie wszystko…

Rieker Antistress — opinie 

Rieker Antistress to główna technologia marki. Opinie klientów niestety bardzo odbiegają od tego, co na swojej stronie pisze o niej Rieker. Firma szczyci się tym, że samodzielnie produkuje wszystkie części wykorzystywane do produkcji ich obuwia. Jednak to nie w outsourcingu tkwi problem, ale w braku odpowiedniej trwałości i impregnacji. 

Źródło: forum.gazeta.pl

Rieker Antistress zbiera opinie bardzo negatywne, a co gorsza Rieker nie do końca radzi sobie ze sprawnymi zwrotami. Na podstawie tych opinii nie mogę wam z czystym sercem polecić butów tej marki. 

Podsumowanie

Wiecie już, co to za firma i znacie opinie na jej temat. Niestety nie mogę polecić wam ani marki Rieker, ani ich technologii Antistress. Mają zbyt wiele negatywnych opinii. Miałam wysokie oczekiwania wobec tych produktów, ponieważ cena i materiały wymienione na stronie producenta wskazywały na wysoką jakość obuwia. Nie warto dać się zwieść pozornej jakości, lepiej wybrać buty innego producenta.

Zobacz: Płytki Cerrad – opinie, testy, forum

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę