Potęga podświadomości – opinie, opinie psychologów, efekty, forum, czy to działa, o czym jest, recenzja

Potęga podświadomości to najważniejsza książka Josepha Murphy’ego. Ten poradnik pomógł wielu ludziom na całym świecie zrozumieć, dlaczego doświadczają w życiu cierpienia. Wielu też pozwoliła zrozumieć, że człowiek to wyjątkowa istota, która ma równie wyjątkowy dar – podświadomość – pozwalający żyć spokojnie i szczęśliwie. 

Jeśli jeszcze nie czytałeś tej książki, mam nadzieję, że poniższa recenzja skłoni cię do lektury. Opowiem ci, o czym jest Potęga podświadomości i jakie są opinie psychologów na temat skuteczności metod Murphy’ego. 

Zobacz: Rieker — co to za firma, opinie, rozmiarówka, Rieker Antistress opinie

Potęga podświadomości – o czym jest?

Potęga podświadomości to poradnik dla wszystkich ludzi otwartych na zmianę swojego sposobu myślenia i nastawienia. Może to brzmi jak okultyzm, ale w mojej opinii wcale tak nie jest. 

W książce Murphy opowiada czytelnikowi o tym, jak zwykli ludzie zmienili swoje życie dzięki temu, że odkryli podświadomość w swoim umyśle. Fakt, że nauczyli się ją programować poprzez afirmacje sprawił, że zaczęło się im w życiu powodzić: odzyskali zdrowie, znaleźli pracę, odnowili kontakt z kimś ważnym. 

Psychologia, czy okultyzm? Nauka, czy magia? Przekonaj się poniżej, czy to działa i o czym jest jeszcze ta książka.

Potęga podświadomości – czy to działa?

Wielu ludzi na całym świecie doświadczyło tego, jak silne jest działanie podświadomości. W książce Muprhy’ego znajdują się liczne przykłady osób, które dzięki zmianie myślenia, zmieniły swoje życie. 

Zastanów się zresztą wspólnie ze mną nad jednym: 

Dwoje dzieci uczy się jeździć na rowerze. Jedno z nich co wieczór wyobraża sobie, że mu się udało i widzi siebie, jak pędzi na jednośladzie wśród przyjaciół. Drugie wprost przeciwnie, jest przekonane, że jazda na rowerze jest za trudna i nie uda mu się tego nauczyć. 

Które twoim zdaniem osiągnie lepsze i szybsze efekty? Tak, nasze opinie są zbieżne. To dziecko, które nastawi się pozytywnie, ma szansę szybciej wykonać zadanie, które przed nim stoi. Jeśli nadal nie wiesz, czy to działa, poszukaj przykładów w swoim życiu. Ile razy coś ci się nie udawało, bo nie wierzyłeś, że jesteś w stanie to zrobić? Karmiłeś swoją podświadomość negatywnymi myślami i to oddalało cię od celu. 

Potęga podświadomości – opinie

Niejedna recenzja tej książki to wielka pochwała dla Murphy’ego. Liczni czytelnicy wyrażają opinie, że rzecz nie w tym, byśmy wszyscy programowali nasze mózgi na wielki finansowy sukces albo karierę zawodową. 

Bardziej – do czego też się skłaniam – chodzi o to, by nastawić się pozytywnie, z nadzieją patrzeć na cel, który przed nami stoi. Wtedy zwyczajnie jest łatwiej. O tym też piszą osoby, które dyskutują o metodach zawartych w książce na forum. 

Potęga podświadomości – opinie psychologów

Tytuł książki stał się hasłem przewodnim jednego z kierunków psychologii rozwoju. Psycholodzy od dawna mówią o koncepcji podświadomego umysłu. Freud użył nawet metafory góry lodowej do tego, by opisać ludzki umysł. Widzimy tylko jej wierzchołek, czyli naszą świadomość. Reszta jest głęboko ukryta. 

Obecnie wielu terapeutów poleca swoim pacjentom lekturę książki Potęga podświadomości, by uwrażliwić ich na to, że myśli, które tworzą w głowie, mogą później tworzyć rzeczywistość. Efekty tego, co każdy myśli co dnia, widać w jego zachowaniu. Myśli niejako kreują rzeczywistość. 

W środowisku pojawiają się oczywiście opinie, że książka to paranaukowe domysły a autor propaguje okultyzm. Nie mniej jednak żaden psycholog nie zaprzeczy, że lepiej myśleć pozytywnie niż negatywnie. Nawet jeśli nie przyzna, że w ten sposób karmi się swoją podświadomość i wpływa na to, co nas spotyka. 

Zobacz: Co kupić miłośnikowi książek historycznych?

Potęga podświadomości – opinie na forum, recenzje

Wiele osób, które przeczytało książkę mówi, że na pewno wpłynęła na ich życie. Zdarzają się tacy, którzy sięgają po nią wielokrotnie, bo pomaga im w chwilach zwątpienia. Jest poradnikiem, w którym rzeczywiście osoby doświadczone przez los mogą zobaczyć dla siebie światełko w tunelu i przekonać się, czy to działa.

Źródło: f.kafeteria.pl

Nie brak jednak opinii, właśnie na forum, że ta książka manipuluje tekstami z Biblii i jest sprzeczna z religią katolicką. Dla tych książka to czysty okultyzm, uprawianie magii i co najwyżej parapsychologia. Niektóre opinie psychologów również napisane są w tym tonie. Ich autorzy przestrzegają, że magiczna wiara w to, że afirmacje przyniosą efekty, jest złudzeniem. 

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę