Ochnik – co to za firma? Walizki, zwroty, rozmiarówka – opinie

Ochnik to znana polska rodzinna firma. Jeśli interesują cię produkty skórzane sprawdzonych producentów, weź pod uwagę właśnie Ochnik. Poniżej prezentujemy więcej informacji na temat tej marki, bo mimo lat nie każdy wie, co to za firma. Sprawdzamy, jakie opinie mają ich produkty: walizki, torebki, buty i kurtki. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie produkuje Ochnik oraz czy często zdarzają im się zwroty, czytaj dalej. Z nami poznasz też kulisy powstania tego rodzinnego biznesu. Zapraszamy do lektury – gwarantujemy zwroty akcji i naprawdę niezłe story na temat tej polskiej marki. 

Zobacz: Rieker — co to za firma, opinie, rozmiarówka, Rieker Antistress opinie

Ochnik – co to za firma?

Ochnik to firma, którą dwóch braci założyło pod koniec PRL-u. Jeśli prześledzić losy Cezarego i Jacka Ochników to można powiedzieć, że to piękny american dream na polskich warunkach. 

Lata 80-te. Czasy, w których niczego nie można kupić. O skórzanej kurtce można pomarzyć albo obejrzeć ją w jakimś zagranicznym czasopiśmie. Co zrobili właściciele dzisiejszego skórzanego imperium, gdy nie mogli kupić skórzanej kurtki? Uszyli ją, a potem sprzedali koledze, odkrywając przy okazji, że to świetny pomysł na biznes. 

Pierwszą pracownię otworzyli w pokoju młodszego brata Marcina, potem (można zażartować, że w ramach zadośćuczynienia) wzięli go do spółki. Swoje kurtki sprzedawali na ówczesnych bazarach i wśród znajomych. Dość szybko pocztą pantoflową rozeszła się wieść, że produkty Ochników są naprawdę dobre. W tym czasie w Polsce nikt nie robił takich kurtek. Tuż po nich pojawiły się buty, walizki i torebki. Potem ubrania i inne dodatki. 

Gdy dziś osoby rozpoczynające swoją biznesową drogę, czytają co to za firma i jak zaczynała, na pewno mają większą motywację do działania. Lata temu bracia Ochnik mieli dwie pary rąk i dobry pomysł. Dziś mają znaną i nowocześnie zarządzaną firmę. 

Ochnik – gdzie produkuje? 

Pierwsze kurtki Ochnik na masową skalę powstały w rodzinnym Garwolinie, 60 km od Warszawy. Tym, którzy pytają dziś, gdzie produkuje Ochnik, odpowiadamy: obecnie wyroby marki szyją zakłady zlokalizowane w Pakistanie, Chinach, Indiach oraz Turcji. Kilka z nich pracuje na wyłączność marki. 

Poprawki i niektóre specjalne projekty nadal powstają w Polsce. 

Ochnik – opinie

Produkty marki Ochnik mają wśród klientów bardzo dobre opinie. Oczywiście nie jest tak, że negatywne opinie nie pojawiają się w ogóle, ale są marginalne. 

Źródło: opineo.pl

Klienci chwalą wysoką jakość produktów, które można kupić w sklepach stacjonarnych oraz przez stronę internetową. Nawet te ubrania i dodatki, które powstają w Chinach, mają pozytywne opinie. Poza tym wielu na plus ocenia to, że internetowa sprzedaż sklepu działa bez zarzutu. 

Ochnik walizki – opinie

Na forach internetowych wielu ludzi pyta o to, jakie opinie mają walizki marki Ochnik na tle podobnych produktów innych marek. W jednej z takich dyskusji opinie były podzielone. Kilku klientów chwaliło trwałość, która cechuje walizki Ochnik. Pojawiło się jednak kilka informacji o tym, że na lotnisku walizka została zniszczona. Pytanie brzmi, czy to wina walizki, czy pracowników lotniska? Doświadczenie każe przypuszczać, że Ochnik może mieć z tym niewiele wspólnego. 

Źródło: forum.gazeta.pl

Zobacz: Lentivu – opinie, cena, na czym polega? Przeciwwskazania

Ochnik rozmiarówka – opinie

Klienci, którzy wiedzą co to za firma, wiedzą też, że prowadzi także sprzedaż internetową. Dlatego też ważna jest dla nich informacja o rozmiarówce. Sprawdziliśmy, czy ubrania (głównie sukienki i buty) mają zaniżoną, czy zawyżoną rozmiarówkę. Niestety w wielu sklepach internetowych zdarza się, że rozmiarówka nie odpowiada rzeczywistości. 

Co ważne, żadna z klientek marki nie skarżyła się na to, że rozmiar podany na stronie internetowej sklepu był zaniżony, czy zawyżony. Rozmiarówka Ochnik wydaje się więc być w porządku.

Na stronie internetowej sklepu znajduje się dokładna tabela rozmiarów. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, by kupić właściwy rozmiar odzieży. 

W sklepie Ochnik możliwe są zwroty, więc każdy, kto kupi buty, czy sukienki w złym rozmiarze, może skorzystać z tej możliwości. 

Torebki, buty Ochnik – opinie 

Internet to nieograniczona przestrzeń do wyrażania opinii na temat produktów i usług każdej firmy. Stara zasada mówi, że na 10 klientów zadowolonych ze współpracy w internecie napisze o tym jeden, może dwóch. Zaś na 10 tych, którzy mają negatywne doświadczenia, w internecie wypowiedzą się wszyscy. I to w kilku miejscach.

Źródło: potejstronielustra.pl

Dlatego tak wiele firm prosi o to, by zadowoleni klienci wystawiali opinie i pomagali innym kupującym podjąć decyzję o zakupie. 

Jeśli korzystasz z produktów Ochnik, podziel się swoją opinią w komentarzu. Dla innych zainteresowanych produktami tej marki może być to podpowiedź, czy warto je kupić. 

Zobacz: Autohero – opinie Klientów. Sprawdzamy forum, wykop

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę