Jak zdobyć faceta po raz drugi?

Rozstania nie zawsze są kategoryczne. Kto nie zna pary, która mimo rozejścia się, wróciła do siebie? Życie nie jest czarno białe, a nasze decyzje nie zawsze są przecież słuszne. Jeśli jesteś po rozstaniu i zastanawiasz się, jak zdobyć faceta po raz drugi, to zapraszam do lektury!

Zobacz: Kiedy facet żałuje rozstania? Kiedy zrozumie co stracił?

Jest wiele głupich powiedzeń. Na przykład

 • co cię nie zabije, to cię wzmocni – myślę, że gdyby ta zasada działa, to wszyscy bylibyśmy psychicznymi strongmanami, a niestety liczba chorych na depresje ciągle rośnie.
 • chcieć to móc – oj bardzo bym chciała, aby była to prawda, każdy byłby bogaty, piękny i spełniony!
 • co z oczu, to z serca – ta jasne! 

W tym artykule skupię się jednak na innym powiedzeniu, czyli na: nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Czy warto próbować zdobyć faceta po raz drugi? Czy ponowne wiązanie się z góry skazane jest na porażkę? Jasne, że nie zawsze warto. Jeśli ktoś traktował Cię okropnie, to nie ważne, jak boli – odpuść. Jednak nie z każdym tak jest – relacje są różne, bo ludzie są różni, dlatego kierowanie się tą zasadą, jest po prostu głupie. 

Jak zdobyć faceta po raz drugi? Porady

Zacznijmy od tego, że wchodzenie po raz drugi w związek z tą samą osobą, nie jest niczym nierozsądnym ani bezsensownym. Tylko krowy nie zmieniają zdania. 

Oczywiście, zdobywanie faceta po raz drugi nie zawsze jest dobrym pomysłem. Kiedy odpuścić sobie czytanie mojego poradnika Jak zdobyć faceta po raz drugi? a zamiast tego skutecznie wymazać sobie byłego partnera z pamięci?

 • Kiedy ktoś traktował Cię w związku jak tzw. drugą opcję – jeśli zawsze coś było ważniejsze, niż Ty, to lepiej sobie odpuść.
 • Jeśli byłaś zdradzana.
 • Jeśli ktoś przekraczał Twoje granice.
 • Kiedy ktoś nie szanował Twojego zdania i poglądów.
 • Kiedy byłaś kontrolowana, sprawdzana i musiałaś się ze wszystkiego tłumaczyć.
 • Jeśli byłaś okłamywana.

To nie wszystkie czerwone flagi, ale według mnie są one najważniejsze. Jeśli jednak druga strona nie jest toksyczna, a wasz związek rozpadł się z całkiem innego powodu, to oto działania, których możesz spróbować, jeśli chcesz naprawić waszą relację.

Jak zdobyć faceta po raz drugi? Krótki poradnik

 • Najpierw przeanalizuj sobie całą waszą relację. Pomyśl, dlaczego się rozstaliście, co w waszym związku było na plus, a co na minus. Zastanów się, co chciałabyś mu przekazać. Na pewno zrezygnuj z oskarżania i pasywno-agresywnego tonu wypowiedzi. Dlaczego o tym piszę? Bo po zerwaniu mamy w sobie żal, który czasem nieświadomie się z nas wylewa. Jeśli chcesz zdobyć Twojego faceta po raz drugi, to naprawdę porządnie poukładaj sobie wszystko w głowie. Jeśli masz fundusze, to spróbuj to zrobić z pomocą terapeuty/ki, który/a spojrzy na cały wasz związek z góry, bez oceniania. 

Zobacz: Perfumy męskie, które podniecają kobietę – co wybrać, by rozkochać w sobie zapachem?

 • Jeśli jesteś pewna, że chcesz spróbować o niego zawalczyć, to po prostu zadzwoń do niego i umów się na kawę lub drinka. Może się to wydawać dziwne i abstrakcyjne, bo jak to po rozstaniu mamy iść gdzieś jak gdyby nigdy nic? Jednak rozmowa jest konieczna, bez komunikacji nie ma relacji. Jeżeli rozstaliście się niedawno, to na razie odpuść sobie, daj wam przestrzeń na ochłonięcie – w emocjach ciężko cokolwiek poskładać.

 • Jeśli Twój były partner odmówi Ci spotkania, to masz dwa wyjścia. Napisz mu wszystko, co chciałabyś mu powiedzieć podczas wspólnego wyjścia lub daj mu czas i odezwij się za tydzień, dwa, trzy. Może jeszcze nie jest gotowy na to, aby spotkać się z Tobą w cztery oczy. 

 • Jeżeli do spotkania doszło i nie nie wydarzyła się podczas niego jakaś tragedia, to nie pospieszaj go, daj mu czas. Nie rób sobie też wielkich nadziei – przynajmniej spróbuj. Nie wiadomo, jak to się skończy. Nie chcesz mieć przecież drugi raz złamanego serca. 

Jeśli liczyłaś na poradnik Jak zdobyć faceta po raz drugi? w stylu: zrób się na bóstwo, wyjdź z koleżankami na miasto i ciągle dodawaj zdjęcia na relację, aby je widział i był zazdrosny, to przykro mi. Na manipulacji i innych toksycznych zachowaniach nie buduje się trwałych i bezpiecznych relacji. 

Jeśli naprawdę chcesz zdobyć go po raz drugi, to jedyne co możesz zrobić, to albo mu przebaczyć (jeśli to z jego powodu się rozeszliście) i nigdy nie wracać już do świństwa, które Ci wyrządził, albo – jeśli to Ty zawiniłaś – stopniowo odzyskiwać jego zaufanie. Podstawą w budowaniu na nowo relacji jest szczera komunikacja i czas – pamiętaj o nich podczas starania się o niego.

Zobacz: Zerwane zaręczyny – co dalej? Zwrot pierścionka, forum, przesądy, prawo

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę