Nerka – świetny dodatek dla mężczyzn

W ostatnich latach nerki stały się poważną konkurencją dla tradycyjnych torebek lub męskich saszetek. Obecnie są one jednym z najchętniej wybieranych produktów wśród sportowej odzieży i gadżetów, choć na rynku znaleźć można również eleganckie nerki, które świetnie sprawdzą się na każdą okazję.

Nerka – niezbędne akcesorium na każde wyjście

Nerka, często nazywana również torebką lub saszetką na pas, cieszy się stale rosnącą popularnością. Swój fenomen zawdzięcza przede wszystkim ogromnej funkcjonalności, użyteczności i minimalistycznemu, lecz jednocześnie oryginalnemu wyglądowi. Nerka to po prostu torebko-saszetka o charakterystycznym kształcie fasolki, która swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu do ludzkiego narządu – jak można się domyślić, nerki. Sukcesywnie podbija ona serca wszystkich miłośników mody – zarówno zwykłych klientów sklepów odzieżowych, jak i topowych projektantów z całego świata.

Pomysł na torebkę w kształcie nerki – kto na niego wpadł i jak potoczyła się dalsza historia?

Dla wielu osób nerka to wynalazek nie starszy niż kilkanaście lat jednak w rzeczywistości historia tego typu saszetek zaczęła się znacznie wcześniej, bo już w XVI wieku. To właśnie wtedy powstał jej pierwowzór i jak można zauważyć, aż do dzisiaj ma się całkiem dobrze. Oczywiście nietrudno się domyślić, że pierwsza nerka swoim wyglądem znacznie odbiegała od tych, które znane są nam współcześnie. Była to wtedy po prostu sakwa lub worek, który za pomocą wstążki przywiązywany był do pasa. Wielki powrót nerek po długiej nieobecności po raz pierwszy miał miejsce w latach 90. ubiegłego wieku. Był to wtedy niezbędny dodatek każdego miłośnika ortalionowych dresów i kolorowych bluz. Kolejny przełom nastąpił w 2012 roku, kiedy Jeremy Scott wprowadził ją do swojej najnowszej kolekcji. Od tamtego momentu nerki są z nami już przez cały czas i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś się miało zmienić w tej sprawie.

Świetny wygląd i funkcjonalność w jednym

Nerki stanowią niezwykle uniwersalny element garderoby, który łączyć można niemal ze wszystkim. Torebki-saszetki tego typu świetnie sprawdzą się podczas codziennego spaceru, wyjścia ze znajomymi, jak i podczas ważniejszych okoliczności. Zwłaszcza teraz, kiedy wybór nerek jest naprawdę ogromny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć je zarówno ze sportowymi, jak i eleganckimi ubraniami. Oprócz uniwersalności, nerki wyróżniają się również pod kątem ogromnej funkcjonalności – nie są ani za małe, ani za duże, w żaden sposób nie ograniczają swobody ruchów i są w stanie pomieścić wszystkie najważniejsze rzeczy. Kolejny atut tego rozwiązania to oczywiście świetny minimalistyczny wygląd. Nerki mogą być zarówno nieśmiałym dodatkiem, jak i kluczowym elementem całego wizerunku.

Kiedy warto zdecydować się na zakup nerki?

Nerki mogą przydać nam się w wielu okolicznościach. O jej zakupie w szczególności powinny pomyśleć osoby, które często są obecne na różnego rodzaju koncertach i festiwalach, prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają sport, chodzą po górach lub lubią zwiedzać nowe miejsca. We wszystkich tych przypadkach, zakup nerki będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej będzie można mieć pod ręką najważniejsze rzeczy, takie jak portfel, telefon czy okulary przeciwsłoneczne, bez obaw o kradzież, zgubienie czy uszkodzenie.

Nike – numer jeden wśród sportowej odzieży

Wraz z rosnącą popularnością nerek, na rynku pojawiło się wiele nowych modeli i wersji tego rozwiązania. Współczesne nerki dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i designerskich. Niektóre z nich są stricte sportowe, inne casualowe, a jeszcze inne dedykowane na najbardziej uroczyste okazje.

Jedną z najpopularniejszych sportowych marek, która oferuje świetne nerki zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn jest Nike, która znana jest na całym świecie ze swoich wysokojakościowych produktów. Nie inaczej jest w przypadku nerek Nike, które wyróżniają się na tle innych produktów ciekawym designem, solidnymi przeszyciami i dużą wytrzymałością materiału. Jeśli szukasz produktu, który posłuży Ci przez wiele sezonów, nerka Nike będzie strzałem w dziesiątkę.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę