Odszkodowanie za śmierć rodzica. Jak sobie poradzić w tak trudnym czasie?

Kiedy odchodzi bliska osoba, jego rodzina nie ma głowy do zajmowania się walką o odszkodowanie. Dlatego dobrze jest oddać sprawę w ręce specjalistów.

To potężny cios nie tylko dla najbliższej rodziny, ale także dla dalszych krewnych. Nie ma jednak wątpliwości, że odejście rodzica najmocniej uderza w dzieci tej osoby. To one właśnie pogrążone w żalu i rozpaczy muszą przecierpieć stratę.

Nie ma także wątpliwości, że w tak trudnym czasie na głowy dzieci spadają kolejne obowiązki. Trzeba przecież zadbać o godne pożegnanie, zawiadomić o śmierci rodzica jego znajomych, a potem zająć się majątkiem, który zostawiła zmarła osoba.

Śmierć rodzica – odszkodowanie

Często pojawia się także kolejna sprawa. To odszkodowanie za śmierć rodzica. Często walka o należne pieniądze jest ponad siły bliskich zmarłego. Przecież staranie się o pieniądze od towarzystwa ubezpieczeniowego nie zawsze oznacza łatwą, prostą i szybką procedurę. Wręcz przeciwnie. Często jest to bardzo długi proces wymagający dużego zaangażowania. Nie trzeba także nikomu tłumaczyć, że zdarzają się ubezpieczyciele, którzy nie chcą wypłacić należnych środków lub kalkulują, żeby wysokość odszkodowania była jak najmniejsza. W takim wypadku nie pozostaje nic innego jak skierować sprawę na drogę sądową.

I nie dotyczy to wyłącznie odszkodowania za śmierć rodzica. Tak może być w wielu innych przypadkach, np. gdy trzeba starać się o pieniądze za trwały uszczerbek na zdrowiu. Żadna z takich sytuacji nie jest przyjemna. Przecież trzeba poświęcić na nią czas, a i często nerwy, które i tak są już – w tych ekstremalnych okolicznościach – bardzo nadwyrężone.

Pomoc Helper

W takich właśnie sytuacjach warto sięgnąć po pomoc prawną. Tylko doświadczeni i znający przepisy fachowcy mogą zdjąć ten ciężar w barków dzieci, które właśnie straciły rodzica. To samo dotyczy osób, które wskutek nieszczęśliwego wypadku już zawsze będą miały kłopoty ze zdrowiem.

Gdzie szukać pomocy?

Dobrze jest nawiązać współpracę z Helper Centrum Pomocy Prawnej. To zespół, którego celem jest kompleksowa obsług klienta w przypadku dochodzenia odszkodowania.

Zaletą korzystania z pomocy fachowców jest oszczędność czasu i nerwów. Klient nie musi nawet wychodzić z domu, żeby rozpocząć całą procedurę. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy lub skontaktować się z firmą mailowo lub telefonicznie. Przedstawiciele Helper umówią się na spotkanie i zaprezentują dostępne rozwiązania.

Jak wyglądają tego rodzaju sprawy? Na przykład gdy zdarzy się nieszczęście i umrze matka, to odszkodowanie należeć się będzie dzieciom. Sytuacja życiowa dzieci tym bardziej się pogorszy, jeżeli zmarła  matki, która pracowała zarobkowo, przyczyniając się do zaspokajania potrzeb rodziny. Odszkodowanie należy się także mężowi, jeżeli spadł na niego ciężar związany ze sprawowaniem opieki i zaspokajaniem potrzeb rodziny.

Odszkodowanie – pieniądze

Trzeba mieć świadomość, że cały czas mówimy o tragedii, ale także o pieniądzach. To sfera, na którą obecnie trzeba mocno uważać. Jest wiele firm i osób, które w najtrudniejszych sytuacjach mogą chcieć ją wykorzystać. Mogą stosować nie do końca uczciwe – lub wręcz nielegalne – praktyki. Dlatego wybierając pomoc prawną, trzeba zaufać specjalistom cieszącym się dobrą opinią i mającym przejrzyste zasady działania. Zwłaszcza w kwestiach finansowych.

Taką firmą jest Helper Centrum Pomocy Prawnej. Pierwszym krokiem, jaki podejmą specjaliści, jest zgłoszenie roszczenia do towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeżeli w trakcie prowadzenie spraw zajdzie potrzeba skierowania jej na drogę sądową, to tym także zajmą się eksperci. Pokrzywdzony lub jego bliscy nie muszą praktycznie podejmować żadnych działań, bo procedowanie sprawy znajduje się po stronie specjalistów.

Co do pieniędzy, to wszystko jest ustalane na początku współpracy i przed podpisaniem umowy. Samo rozliczenie następuje już po zakończeniu całej procedury, którą wieńczy przyznanie klientowi odszkodowania.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę