Okulary do kształtu twarzy dla mężczyzny – jak je odpowiednio dobrać?

Dane podają, że około 40% Polek i Polaków nosi okulary. Noszą je osoby mające problemy ze wzrokiem, a także ci, którym zależy na poprawieniu wyglądu i nadaniu nieco innego wyrazu swojemu wizerunkowi. 

Ostatnimi czasy możemy zauważyć wzrost zainteresowania tym dodatkiem do garderoby. Wiedząc, jak dobrać okulary do kształtu twarzy mężczyzna może dodać sobie powagi, podkreślić rysy twarzy, albo nawet osiągnąć zamierzony efekt „bycia hipsterem”. Jak jednak powinno nosić się okulary oraz czy jest sens korzystać z nich, gdy nie masz kłopotów z widzeniem?

Jakie okulary pasują do mojej twarzy?

Na dopasowanie okularów do twarzy dla mężczyzny wpływa kilka czynników. Najważniejszym z nich jest jej kształt. Wyróżniamy następujące typy rysów:

  • kwadratowe 
  • trójkątne
  • owalne 
  • w kształcie serca
  • prostokątne.

Twarz trójkątna charakteryzuje się lekko spiczastą brodą. Pasuje do niej kilka rodzajów szkieł – kwadratowe o regularnym kształcie, które charakteryzują się prostotą i symetrią. Ten rodzaj okularów cieszył się dużą popularnością, a wręcz stanowił trend w roku 2021. Dodaje on elegancji i pasuje również do innych kształtów ludzkiej twarzy. Nieco inaczej dobieramy oprawki, jeśli chodzi o okulary do okrągłej twarzy. Jak je wybrać?

okulary dla blondynki

Jakie okulary do okrągłej twarzy?

Okulary do kształtu twarzy, będące męskimi, stylowymi oraz dopasowującymi się do niemal każdego kształtu twarzy są „aviatory”. Kojarzone  z hollywoodzkimi produkcjami, nigdy nie wychodzą z mody i co ciekawe – z tego kształtu korzystają równie chętnie panie.

Jeśli zastanawiasz się, jakie okulary dobrać do okrągłej twarzy, męskie kolekcje z pewnością pomogą ci w wyborze odpowiednich oprawek. Paradoksalnie często to kobiety miewają większy problem z doborem tego dodatku, ze względu na propozycje producentów, które – chociaż jak najbardziej w trendach – często przytłaczają delikatne rysy lub podkreślają te zbyt ostre. 

W przypadku okrągłej męskiej buzi można wybierać spośród modeli typu Wayfarer. To uniwersalne oprawki, które sprawdzą się do niemal każdej stylizacji- również tej eleganckiej, a do tego dobrze będą w nich wyglądać panowie bardzo młodzi, w średnim wieku oraz nieco starsi. Każdy w odpowiednio dobranych okularach do kształtu twarzy, będzie prezentował się wyjątkowo elegancko.

Czy kwadratowe rysy naprawdę są tak problematyczne?

Wiele dylematów dotyczących wyboru odpowiednich oprawek mają także panowie o kwadratowych twarzach. Typowo męskie rysy mogą przysporzyć nieco kłopotów, jednak również i w tym przypadku producenci oprawek stanęli na wysokości zadania. Zarówno w przypadku oprawek okularów korekcyjnych, jak i tych przeciwsłonecznych, panowie mają z czego wybierać.

Wypróbuj modele typu aviator lub kolorowe oprawki – z pewnością przykują one uwagę i będą stanowić mocny akcent w całym stroju. Poza tym możesz próbować eksperymentować z przezroczystymi oprawkami lub tymi półotwartymi.

Męskie okulary przeciwsłoneczne 

Zastanawiając się, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, w męskich kolekcjach znajdziesz mnóstwo podpowiedzi na dany sezon. Zwykle topowi producenci starają się utrzymać w aktualnych trendach, więc  masz pewność, że nie popełnisz modowego faux-pas.

Pamiętaj, że kolor szkieł ma znaczenie. Nieco inne oprawki dobierzesz, chcąc nosić szkła półprzezroczyste, nieco inaczej dobierasz całkowicie przyciemnione, a jeszcze inne zasady powinny Tobą kierować przy wyborze czerwonych lub niebieskich szkieł. Czasem warto postawić na mocny kontrast pomiędzy oprawkami a szkłami, jednak jeśli jesteś miłośnikiem bardziej stonowanych połączeń, zdecyduj się raczej na dopełniające się barwy – takich zestawień również nie brakuje w kolekcjach salonów najlepszych optyków. Okazuje się, że dobieranie okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn nie jest tak problematyczne.

Dobierając okulary przeciwsłoneczne męskie warto brać pod uwagę ogólny styl, jaki preferuje noszący, a także to, jak często i w jakich okolicznościach prawdopodobnie będzie ich używał. Być może wolałby te bardziej masywne, dodające powagi, a może potrzebuje czegoś ultralekkiego do biegania i uprawiania innych sportów? Okulary stanowią dopełnienie wizerunku – nie mogą ani przeszkadzać w codziennych aktywnościach, ani zbytnio przytłaczać twarzy noszącego.

Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami dobór męskich okularów przeciwsłonecznych stanie się łatwym zadaniem, a zakupiony model będzie ci towarzyszył długie lata!

Sprawdź:

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę